لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه ایلینوی شیکاگو (UIC)

دانشگاه ایلینویز شیکاگو

دانشگاه ایلینوی شیکاگو: آمریکا یکی از بزرگترین و مهم ترین کشور ها در زمینه آموزش و تحصیلات دانشگاهی به حساب می آید و امروزه تحصیل در آمریکا به آرزوی بسیاری از جوانان تبدیل شده است. دانشگاه های با کیفیت این کشور و سیستم آموزشی آمریکا باعث شده اند که دانشجویان بین المللی بسیار زیادی از سراسر دنیا به این کشور بیایند تا تحصیلات عالیه خود را در آمریکا بگذرانند. یکی از دانشگاه های شناخته شده آمریکا که کیفیت بسیار بالایی نیز دارد، دانشگاه ایلینوی شیکاگو می باشد که در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با این دانشگاه، تاریخچه آن، رشته های دانشگاهی و هزینه تحصیل در این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه ایلینوی شیکاگو

دانشگاه ایلینوی شیکاگو (UIC) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شیکاگو، ایلینوی است. پردیس آن در منطقه جامعه نزدیک وست ساید، در مجاورت حلقه شیکاگو قرار دارد. دومین پردیس دانشگاه ایلینوی که تحت سیستم دانشگاه ایلینوی تأسیس شده است، همچنین بزرگترین دانشگاه در منطقه شهری شیکاگو است که بیش از 33000 دانشجو در 16 کالج ثبت نام کرده اند.

ریشه‌های UIC را می‌توان در تأسیس کالج داروسازی شیکاگو در سال 1859 جستجو کرد، که در دهه 1800 توسط دانشکده‌های مرتبط پزشکی اضافی به آن ملحق شد. این دانشگاه یک برنامه کارشناسی را در اواخر جنگ جهانی دوم آغاز کرد و پردیس سمت غربی خود را در دهه 1960 توسعه داد. در سال 1982، دانشگاه ایلینوی در شیکاگو سیرکل و دانشگاه ایلینوی در مرکز پزشکی را به دانشگاه فعلی ادغام کرد. امروزه این دانشگاه به یک رهبر جهانی برای تعدادی از موضوعات مانند پرستاری، داروسازی، ارتباطات، آموزش، حقوق و مدیریت دولتی تبدیل شده است.

درباره دانشگاه IUC
درباره دانشگاه IUC

اطلاعات تکمیلی دانشگاه UIC

  • شعار دانشگاه: آموزش بدید، تحقیق کنید، خدمت کنید، اهمیت دهید (Teach, research, serve, care)
  • تاسیس: سال 1859
  • صدراعظم: خاویر ریس (Javier Reyes)
  • ریاست دانشگاه: تیموتی کیلین (Timothy L. Killeen)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 3,243 نفر
  • تعداد دانشجویان: 34,199 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: شعله ها (Flames)

 

تاریخچه دانشگاه University of Illinois at Chicago

دانشگاه ایلینوی شیکاگو منشأ خود را به چندین کالج خصوصی بهداشتی که در اواخر قرن نوزدهم تأسیس شدند، از جمله کالج داروسازی شیکاگو، که در سال 1859 افتتاح شد، کالج پزشکان و جراحان (1882) و کالج دندانپزشکی کلمبیا (1893) ردیابی می کند.

دانشگاه ایلینوی در سال 1867 در Champaign-Urbana به عنوان دانشگاه اعطای زمین ایالتی تأسیس شد. در ازای موافقت با مکان Champaign-Urbana، به قانونگذاران منطقه شیکاگو قول داده شد که یک شعبه “پلی تکنیک” در شیکاگو افتتاح شود. کالج های بهداشتی مستقر در شیکاگو در سال های 1896-1897 به دانشگاه وابسته شدند و در سال 1913 به طور کامل در دانشگاه ایلینوی به عنوان کالج های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ادغام شدند.

آموزش پزشکی و تحقیقات در دهه های بعدی گسترش یافت و منجر به توسعه چندین کالج علوم بهداشتی دیگر شد که به عنوان کالج های حرفه ای شیکاگو گرد هم آمدند. در سال 1935، اولین اقدام ریچارد جی. دیلی، نماینده ایالتی تازه منتخب، ارائه قطعنامه ای بود که خواستار تأسیس پردیس دانشگاه ایلینوی در شیکاگو در مقطع کارشناسی شد.

هزینه تحصیل در دانشگاه ایلینوی شیکاگو
هزینه تحصیل در دانشگاه ایلینوی شیکاگو

هزینه های تحصیل در دانشگاه ایلینوی شیکاگو

هزینه تحصیل در آمریکا همیشه یکی از اولویت های مهم دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور آمریکا می باشند. شما نیز باید همیشه به هزینه های تحصیل سالانه خود در یک دانشگاه در آمریکا دقت داشته باشید. این موضوع به دلیل این است که شما باید پیش از پذیرش در دانشگاه های مختلف مدارکی را مبنی بر اینکه شما می توانید هزینه های مختلف در زمان تحصیل خودتان را بپردازید ارائه کنید تا پذیرفته شوید. وضعیت اقتصادی مشکل کشور ما نیز از نکات دیگری است که هزینه تحصیل در دانشگاه را به یکی از نکات مهم تبدیل کرده است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه ایلینوی شیکاگو، برای دانشجویان بین المللی که وارد این دانشگاه می شوند، به این صورت است که شما باید سالانه 32,099 دلار برای شهریه دانشگاه خود پرداخت کنید و هزینه اتاق و خورد و خوراک شما نیز به طور سالانه 12,250 دلار می باشد. این یعنی شما برای گرفتن مدرک لیسانس باید دو سال تحصیل را پشت سر بگذارید و 44,349 دلار را به صورت سالانه به دانشگاه پرداخت کنید.

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه ایلینوی در شیکاگو

حسابداری (Accounting) مردم شناسی (Anthropology) تحلیل کاربردی رفتار، ناتوانی و تنوع در جامعه شهری (Applied Behavior Analysis, Disability and Diversity in Urban Society)
اقتصاد کاربردی (Applied Economics) معماری (Architecture) هنر (Art)
تاریخ هنر (Art History) بیوانفورماتیک (Bioinformatics) علوم زیستی (Biological Sciences)
زیست پزشکی و انفورماتیک بهداشتی (Biomedical and Health Informatics) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) علوم زیست پزشکی (Biomedical Sciences)
تجسم زیست پزشکی (Biomedical Visualization) آمار زیستی (Biostatistics) مدیریت کسب و کار (Business Administration)
تجزیه و تحلیل کسب و کار (Business Analytics) مهندسی شیمی (Chemical Engineering) شیمی (Chemistry)
طراحی شهر (City Design) تجزیه و تحلیل مدنی (Civic Analytics) مهندسی عمران (Civil Engineering)
علوم بالینی و ترجمه (Clinical and Translational Science) فیزیولوژی ورزش بالینی (Clinical Exercise Physiology) ارتباطات (Communication)
تحقیق اثربخشی تطبیقی (Comparative Effectiveness Research) علوم کامپیوتر (Computer Science) مهندسی و مدیریت ساخت و ساز (مهندسی و مدیریت ساخت و ساز)
جرم شناسی، حقوق و عدالت (Criminology, Law, and Justice) برنامه درسی و دستورالعمل (Curriculum and Instruction) دندان پزشکی (Dental Medicine)
نقد طراحی (Design Criticism) معلولیت و توسعه انسانی (Disability and Human Development) مطلاعات معلولیت (Disability Studies)
آموزش خردسالان (Early Childhood Education) زمین و علوم محیطی (Earth and Environmental Sciences) اقتصاد (Economics)
روانشناسی آموزشی (Educational Psychology) مهندسی کامپیوتر و برق (Electrical and Computer Engineering) مهندسی انرژی (Energy Engineering)
زبان انگلیسی (English) جغرافیای محیطی و شهری (Environmental and Urban Geography) همه گیر شناسی (Epidemiology)
دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance) پزشکی قانونی (Forensic Science) سم شناسی قانونی (Forensic Toxicology)
مطالعات فرانسه و فرانکوفون (French and Francophone Studies) مطالعات آلمانی (Germanic Studies) طراحی گرافیکی (Graphic Design)
انفورماتیک سلامت (Health Informatics) مدیریت انفورماتیک سلامت (Health Information Management) آموزش حرفه های بهداشتی (Health Professions Education)
اداره بهداشت و درمان (Healthcare Administration) ارتقاء و توانبخشی میزان سلامت (Healthspan Promotion and Rehabilitation) مطالعات اسپانیایی (Hispanic Studies)
تاریخ (History) طراحی صنعتی (Industrial Design) مهندسی صنایع/ مهندسی صنایع و تحقیق در عملیات (Industrial Engineering/Industrial Engineering and Operations Research)
رهبری آموزشی (Instructional Leadership) حرکت شناسی (Kinesiology) حرکت شناسی و تغذیه (Kinesiology and Nutrition)
زبان، سواد، و یادگیری (Language, Literacies, and Learning) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American and Latino Studies) حقوق (Law)
علوم یادگیری (Learning Sciences) زبان شناسی (Linguistics) سیستم اطلاعات مدیریت (Management Information Systems)
بازاریابی (Marketing) مهندسی ماده (Materials Engineering) ریاضیات (Mathematics)
اندازه گیری، ارزیابی، آمار و ارزیابی (Measurement, Evaluation, Statistics, and Assessment) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) بیوتکنولوژی پزشکی (Medical Biotechnology)
مطالعات موزه و نمایشگاه (Museum and Exhibition Studies) عصب شناسی (Neuroscience) پرستاری (Nursing)
تمرین پرستاری (Nursing Practice) تغذیه شناسی (Nutrition) کار درمانی (Occupational Therapy)
علوم شفاهی (Oral Sciences) رهبری ایمنی بیمار (Patient Safety Leadership) علوم دارو سازی (Pharmaceutical Sciences)
دارو سازی (Pharmacy) فلسفه (Philosophy) فیزیوتراپی (Physical Therapy)
فیزیک (Physics) فیزیولوژی برای رشد درمانی (Physiology for Therapeutic Development) مطالعات سیاست در آموزش شهری (Policy Studies in Urban Education)
مطالعات لهستانی، روسی و اروپای مرکزی و شرقی (Polish, Russian, and Central and Eastern European Studies) علوم سیاسی (Political Science) روانشناسی (Psychology)
مدیریت دولتی (Public Administration) علوم سلامت عمومی (Public Health Sciences) سیاست عمومی (Public Policy)
مشاور املاک (Real Estate) علوم توانبخشی (Rehabilitation Sciences) آموزش علوم (Science Education)
کار اجتماعی (Social Work) جامعه شناسی (Sociology) زبان اسپانیایی (Spanish)
آموزش ویژه (Special Education) آمار و احتمالات (Statistics) زنجیره تامین و مدیریت عملیات (Supply Chain and Operations Management)
رهبری آموزش و پرورش شهری (Urban Education Leadership) آموزش عالی شهری (Urban Higher Education) برنامه ریزی و سیاست شهری (Urban Planning and Policy)
توسعه جوانان (Youth Development)

 

در این مقاله در وب سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه ایلینوی شیکاگو، تاریخچه تاسیس این دانشگاه، هزینه های تحصیل و تمامی رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه UIC آشنا کنیم.

منبع: uic.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *