لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

7 عرف فرهنگی استرالیا

فرهنگی

فرهنگی7 عرف فرهنگی استرالیا

رفتن به خارج از کشور برای ادامه تحصیل نوعی معامله بزرگ است ، خصوصا اگر تصمیم داشته تحصیل در استرالیا را انتخاب کنید . علیرغم موقعیت جغرافیایی بسیار دور ، تحصیل در استرالیا یک گزینه محبوب برای دانشجویان بین المللی می باشد .  در واقع در سال 2017 استرالیا ، برای اولین بار انگلستان را به عنوان محبوب ترین کشور مقصد برای ادامه تحصیل پشت سر گذاشت و از چینی ها غرق کرد . و این که چه چیزی بهتر از دانشگاه های بزرگ ، سواحل شنی ، گشت و گذار و کوالاست ؟

اما همه تحصیل در استرالیا ، در مورد سبک زندگی در فضای باز و زندگی توام با حیوانات بومی نیست . برای شروع ادامه تحصیلات شما در یک کشور خارجی آسان نیست و پس از آن برخی از تضادهای  فرهنگی و تفاوت های بسیاری وجود دارد که بسیاری از دانشجویان بین المللی برای مبارزه با آن تلاش می کنند .

بنابراین اگر شما به دنبال تحصیل در کشوری هستید که با عشق ورزیدن توسط ساکنان آن به عنوان Oz شناخته می شود ، در اینجا 7 عرف فرهنگی وجود دارد که ممکن است شما را متعجب کند .

فرهنگ آسان گرفتن زندگی ( The laid-back culture )

استرالیایی ها به طور کلی دوستانه و خون گرم هستند . آخر هفته ها به سواحل اختصاص داده شده است ، به طور کلی زمانی برای آرامش و ریلکس کردن .

اوقات فراغت جدی گرفته می شود – برای فرار از تمام استرس های دانشگاهی !

غیر رسمی

اگر از نام خانوادگی برای تماس با استاد خود استفاده کرده اید ، خود را برای یک صحنه جالب آماده کنید .

در استرالیا معمولا برای تماس با استاد یا معلم از نام کوچک آن ها استفاده می شود . اگر چه این امر ممکن است در کشورهای دیگر به عنوان بی ادبی و عدم احترام به حساب بیاید ، اما این امر برای استرالیایی ها بسیار طبیعی است – یکی از دلایلی است به فرهنگ استرالیا واژه laid-back culture را اختصاص داده اند همین موضوع می باشد .

لغات کوتاه

استرالیایی ها لغات کوتاه را دوست دارند . به عنوان مثال ، استرالیا به عنوان “Aussie” ، مک دونالد به عنوان “Maccas” ، بعد از ظهر به عنوان ” arvo” ” Barbeque به عنوان “باربی” و این لیست ادامه می یابد .

این می تواند در ابتدا کاملا گیج کننده باشد ، اما همان طور که در کشور جدیدی سکونت می کنید و این لغات را به طور مداوم مورد استفاده قرار می دهید ، به سرعت و به زودی زود خود را وفق داده و از دوستان خود از نزدیک و دور به عنوان ” mates ” نام می برید .

فرهنگ قهوه

دومین شهر برتر جهان برای قهوه .

استرالیایی ها در مورد کیفیت و طعم قهوه خود مراقبت هستند . این یک شیوه زندگی است . اگر در پردیس دانشگاه قدم بردارید ، متوجه خواهید شد که اکثر دانشجویان فنجان قهوه را در حالی که از جایی به جای دیگر می روند با خود حمل می کنند .

فروشگاه ها خیلی زود تعطیل می شوند

برخلاف سایر کشورهای آسیایی که اواخر شب پر از غذا فروشان خیابانی ، موزیک ، سرگرمی و رقص نور می شوند ، در استرالیا در این تایم اکثر فروشگاه ها بسته می شوند .

فروشگاه های خرده فروشی به طور کلی در ساعت 6 غروب و رستوران ها تا ساعت 10 شب بسته می شوند . این بدان معنی است که اگر شما به دنبال غذا در اواخر شب هستید ، می توانید مکان هایی را که تا نیمه شب باز هستند ، پیدا کنید .

ورزش ها

استرالیایی ها ورزش های خود را دوست دارند . از فوتبال به راگبی تا تنیس ، هر کدام طرفداران بسیار زیادی دارند .

اگر در یک شب بازی یا رویداد ویژه ای رخ دهد ، ممکن است شاهد جمعیت هایی از ایستگاه قطار باشید که کالاهای رسمی تیم مورد علاقه شان را پوشیده اند . خانواده ها نیز بچه های خود را به همراه خود می برند .

سیستم یادگیری فعال

اکثر کشورهای آسیایی دارای یک سیستم آموزشی منفعل هستند ، جایی که انتظار نمی رود که به طور فعال در کلاس شرکت کنید . در عوض ، شما لازم است به دقت به سخنران خود به عنوان نشانه ای از احترام گوش فرا دهید .

این در مقایسه با سیستم آموزشی استرالیا بسیار متفاوت است . در برخی دوره ها ، درصد قابل توجهی از نمرات نهایی شما ممکن است از مشارکت در کلاس باشد .

در واقع ، این تفاوت فرهنگی یکی از عواملی است که بر دانشجویان چینی تاثیر می گذارد تا بخواهند در خارج از کشور تحصیل کنند .

نکاتی برای دانشجویان بین المللی در استرالیا : چگونه زندگی خود را در استرالیا تنظیم کنید

به یاد داشته باشید که شوک فرهنگی بسیار طبیعی است . وقتی که به یک کشور خارجی بروید ، جایی که فرهنگ و نحوه زندگی به شدت متفاوت با آنچه که در گذشته در خانه استفاده می کردید ، معمولا غم و اندوه را تجربه می کنید . احساس از دست دادن خانواده و دوستان ، داشتن اضطراب و سردرگمی ، نشانه هایی از شوک های فرهنگی است .

برای تنظیم زندگی در استرالیا، زمان کمتری برای عقب نشینی و انعکاس دادن به خود اختصاص دهید . در ابتدا می توانید کاملا قریب به اتفاق – سعی کنید در خوابگاه دانشگاه جدید خود ، در دوره های مناسب ثبت نام  کرده و در دانشگاه به این طرف و آن طرف بروید . با گوش دادن و مشاهده ، بهتر است به محیط جدید خود برسید . همچنین ، نگران نباشید سوال بپرسید ، اگر چیزی وجود دارد که شما نمی فهمید برای از بین بردن هر گونه سردرگمی یا سوء تفاهم ، در مورد آن سوال بپرسید .

یکی دیگر از نکات مهم درگیر شدن است. پیوستن به گروه های اجتماعی و حضور در جلسات با افراد جدید، به شما بهترین فرصت برای یادگیری بیشتر در مورد فرهنگ استرالیا را می دهد . این همچنین به غنی سازی تجربه کلی شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در استرالیا کمک می کند .

در نهایت ، ارتباطات کلیدی است . ارتباط برقرار کردن با خانواده و دوستان خود در خانه به کاهش شوک فرهنگی کمک می کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در استرالیا با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studiesinaustralia.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *