لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

مطالعات کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشدمطالعات کارشناسی ارشد

سیستم آموزشی استرالیا توسط یک برنامه منحصر به فرد شناخته شده به عنوان چارچوب صلاحیت استرالیا ( AQF ) کنترل می شود . این سیستم عمدتا برگرفته از سیستم آموزش و پرورش بریتانیای است ، اما بسیار دقیق تر . در این سیستم آموزش عالی بر اساس میزان تحصیلاتی که دانشجویان برای دوره تحصیلی خود نیاز دارند به سطوح مختلفی تقسیم می شود .

در سیستم آموزش عالی استرالیا 10 سطح مختلف وجود دارد . ما 7 سطح اول را در مقاله مطالعات کارشناسی بررسی کردیم . هفت سطح اول شامل دبیرستان ، هنرستان و کارشناسی می باشند . سطح هشتم هم شامل جنبه های کارشناسی و هم جنبه های تحصیلات تکمیلی است اما سطوح 9 و 10 تنها مربوط به تحصیلات تکمیلی می باشد .

در اینجا یک مرور سریع از هر یک از سطوح AQF را انجام می دهیم . ما این کار را به این دلیل انجام می دهیم تا شما قبل از پیگیری تحصیلات عالی خود در استرالیا به درک صحیحی از هر یک از سطوح آموزشی آن دست یابید .

مدرک کارشناسی افتخاری ( سطح 8 )

امکان اخذ این مدرک در استرالیا تقریبا یک سال بعد از کسب مدرک لیسانس ( سطح 7 ) میسر می شود . بعد از این که شما مدرک سطح 8 را دریافت کردید ، مهارت های مورد نیاز برای موقعیت های شغلی پیشرفته یا برای تحصیلات تکمیلی خود را خواهید داشت .

برخی افراد بدون تلاش و صرف زمان در صدد این هستند که مدارک تحصیلات تکمیلی را اخذ کنند . آن ها همچنین ممکن است بخواهند مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته ای غیر مرتبط با مدرک کارشناسی خود اخذ کنند .

توجه : برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سطح 8 ( مدرک کارشناسی افتخاری ) ، لطفا صفحه ” تحصیلات کارشناسی ” ما را مشاهده فرمائید . شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سطح 8  در آن جا بیابید .

مدرک کارشناسی ارشد ( سطح 9 )

مدارک کارشناسی ارشد یکی از سطوح بالای تحصیلات تکمیلی هستند . این مدارک معمولا به جای پیشرفت در نیروی کار ، روی پژوهش و دانشگاه تمرکز می کنند . شما احتمالا افرادی را که روی برنامه های کارشناسی ارشد کار می کنند را دیده اید .

اگر یک مدرک کارشناسی ارشد را دنبال می کنید ، نسبت به دوره کارشناسی تمرکز بیشتری روی رشته تحصیلی خود دارید . این مورد به دلیل عدم وجود موارد آموزشی عمومی موجود در دوره کارشناسی است . تقریبا 2 سال طول می کشد تا بتوانید مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کنید . بسیاری از افراد به جای رفتن به دوره دکترا و همچنین دنبال کردن یک شاخه تحقیقاتی ترجیح می دهند مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ کنند .

مدرک دکتری ( سطح 10)

مدرک دکتری بالاترین سطح آموزشی است که می توانید در جهان آن را دریافت کنید . این مدرک سطح دهم در نظام AQF استرالیا است و می تواند شامل PhD ها ، M.D ها ، DPT ها ، مقررات حقوقی ، DDS ها  و انواع مختلف دیگر باشد .

در پایان مطالعات دکتری ، شما بالاترین سطح تخصص در رشته تحصیلی خود را دارا می باشید . بسیاری از افرادی که دارای دکترا هستند یا در حرفه پزشکی مشغول به کار هستند ، تحقیق می کنند و یا در یک محیط دانشگاهی مانند یک کالج یا دانشگاه به عنوان استاد فعالیت دارند . اخذ مدرک دکتری می تواند 3 تا 6 سال طول بکشد . زیرا به عوامل  متعددی چون وضعیت اشتغال فعلی شما ، زمینه تحصیلی شما و مدت زمان لازم برای تکمیل پایان نامه ، بستگی دارد .

اگر شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی می خواهید درباره چارچوب صلاحیت استرالیا و نحوه تاثیر گذاری آن بر برنامه تحصیلی خود آگاه باشید ، حتما به صفحه وب سایت AQF نگاهی بیندازید . آنها اطلاعات بسیاری در مورد برنامه های موجود دارند و می توانند به بسیاری از سوالات شما پاسخ دهند .

آیا شما در حال تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در استرالیا هستید ؟ studyunique.com و rad-iran.com می توانند به شما کمک کنند که دانشگاه مناسبی در استرالیا برای فارغ التحصیلی پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد . به معنای واقعی کلمه صدها برنامه فارغ التحصیلی و ده ها موسسه را برای شما انتخاب می کنند . استرالیا یکی از بهترین کشورهای جهان است تا تحصیلات تکمیلی خود را در آن بگذرانید ، بنابراین قطعا این دو وب سایت را از دست ندهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در استرالیا با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studying-in-australia.org

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *