انتخاب دورهپنج موردی که هنگام انتخاب دوره باید در نظر بگیرید

قانون مدون و تنظیم شده ای برای انتخاب دوره تحصیلی در استرالیا وجود ندارد ، در نهایت مهم این است که شما به آن چه که می خواهید ، برسید . هر دانشجو برای تحصیل در خارج از کشور دلایل خاص خودش را دارد ، از انگیزه بهبود مهارت های زبان انگلیسی و چشم انداز های حرفه ای گرفته تا تجربه زندگی در یک کشور با فرهنگ جدید . اگر هنوز در مورد دوره های بالقوه تحقیق می کنید ، در اینجا برخی از مواردی که می توانید در نظر داشته باشید را برای شما آورده ایم .

موقعیت ( Location )

یکی از اولین چیزهایی که شما باید در انتخاب یک دوره در مورد آن فکر کنید ، جایی است که می خواهید در آن مطالعه کنید ؛ هم موقعیت و هم موسسه . ممکن است شما به یک ناحیه خاص مانند metropolitan  سیدنی یا ملبورن ، کوینزلند آفتابی یا ساحل نیو ساوت ولز تمایل داشته باشید … یا ممکن است در حال حاضر یک موسسه خاص برای شما ارجحیت داشته باشد . گر قبلا در مورد رشته تحصیلی تصمیم گرفته باشید ، این امر می تواند به محدود کردن گزینه ها کمک کند . برخی از رشته ها ، مانند بیزینس ، می توانند تقریبا در هر مکان از استرالیا مورد مطالعه قرار گیرند ، در حالی که دوره های دیگر مانند دندانپزشکی و دامپزشکی تنها در تعدادی از دانشگاه ها ارائه می شود . برخی از مناطق به خاطر تخصص خود در بخش های خاصی شناخته شده اند که ممکن است روی تصمیم شما هم تاثیر بگذارد . برای مثال استرالیای مرکزی برای کشاورزی ، استرالیا غربی برای معدن یا تاسمانیا برای مطالعات دریایی .

نتایج تحصیلی و فرصت های مسیر

هنگام مطالعه موضوعات مورد علاقه ، باید نتایج و چشم اندازهای آینده را مورد توجه قرار دهید . شما ممکن است به دنبال دوره ای باشید که شما را برای یک حرفه خاص واجد شرایط می کند . دوره ای که توسط نهاد های صنعتی تایید شده است یا دوره ای که شما را برای مطالعه بیشتر آماده می کند . اگر شما شرایط ورود به دوره مورد نظر خود را برآورده نکنید ، ممکن است به گزینه های دیگر موجود در مسیر، مانند دوره های تحصیلات پایه چشم داشته باشید ، که می تواند تضمین کننده ورود شما به مراحل بالاتر باشد .

هزینه و نیازمندی های ورود

هزینه تحصیل و شرایط ورود به استرالیا می تواند به طور قابل توجهی بین موسسات و دوره ها متفاوت باشد . بنابراین اگر شما در مورد هر کدام از این عوامل نگران هستید ، مشاهده کامل تمام گزینه های پیش روی شما را ارزشش را دارد . شما همچنین می توانید به فرصت های بورسیه های تحصیلی و همچنین روش های جایگزین ورود هر موسسه ، توجه داشته باشید .

سبک های یادگیری

اگر تصمیم گرفتید که چه چیزی را یاد بگیرید ، قدم بعدی این است که فکر کنید چگونه می خواهید آن را بیاموزید . این قسمت تا حدودی به بخش انتخاتی شما برای تحصیل بستگی دارد . دوره های حرفه ای برای رویکرد عملی خود شناخته شده اند ، در حالیکه دوره های آموزش عالی بیشتر به تئوری تمایل دارند ، اما حتی درجه تحصیلات عالی نیز می تواند بین موسسات متفاوت باشد . برخی دوره ها کار و یادگیری یک پارچه زیادی را ارائه می دهند ، در حالی که برخی عمیقا به تئوری و تحقیق می پردازند . ممکن است شما تصمیم بگیرید که یک دوره کلی را مطالعه کنید و در چند زمینه مورد علاقه تلاش کنید یا این که یکی از آن ها را از ابتدا با رویکرد تخصصی دنبال کنید .

تجربه کاری یا کاریابی عملی

کسب تجربه عملی در طول تحصیلات شما زمانی ارزشمند است که برای یافتن کار در زمینه تحصیلی خود ، شروع به جستجو کنید . بعضی از دوره ها شامل تمرین های عملی به عنوان بخشی از دوره تحصیلی می باشند ، در حالی که برخی دیگر این مهم را به عهده شما می گذراند تا تجربه به دست بیاورید . موسسات در توانایی خود برای کمک به دانشجویان در این زمینه متفاوت هستند . برخی از آن ها به دانشجویان خدمات حرفه ای اختصاصی برای کمک به یافتن یک کارآموزی مناسب ارائه  می دهند  ، در حالی که برخی دیگر دارای مشارکت صنعتی قوی هستند و حتی برخی از امکانات استاندارد صنعتی در محوطه دانشگاه برای دانشجویان جهت کار کردن را دارا می باشند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در استرالیا با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studiesinaustralia.com