کارپنج مزیت تجربه کار در استرالیا

آیا می دانستید که دانشجویان بین المللی می توانند در طول تحصیل در استرالیا به صورت نیمه وقت کار کنند ؟ اداره مهاجرت استرالیا به دارندگان ویزای تحصیلی استرالیا اجازه می دهد تا 40 ساعت در هر دو هفته به صورت نیمه وقت کار کنند . این امکان مزایای بسیاری دارد و به شما اجازه می دهد تا از زمان خود بهتر استفاده کنید . در ادامه پنج مزیت تجربه کاری حین تحصیل در استرالیا را برای شما ذکر می کنیم .

1 – در آمد اضافی

اگر کار ممتنع پیدا کنید ( دوره های آموزشی و برخی از کارآموزی بدون پرداخت می شود ) ، یکی از عالی ترین مزایای آن دریافت درآمد اضافی می باشد . چه عقب نشینی های اجتماعی پس از کلاس را پوشش دهد و چه در طول تحصیل در استرالیا امکان سفر به نقاط مختلف آن را در تعطیلات بین ترم ها را میسر کند . اکثر دانشجویان استرالیایی در طول تحصیلات خود به طور منظم یا نیمه وقت کار می کنند ، معمولا در صنایع خرده فروشی و مهمان داری ؛ اما فرصت های پرداخت شده در بسیار دیگر از زمینه های کاری نیز در دسترس است . فقط به یاد داشته باشید : آنها بسیار رقابتی هستند ! پیش از جستجوی کار، به اطلاعات مربوط به کارکنان بازنشسته ، برای دانشجویان بین المللی مراجعه کنید . شما همچنین می توانید با هماهنگ کننده دوره یا دفتر کار خود در محوطه دانشگاه برای کمک به کارآموزی و برنامه های مربوط به دوره صحبت کنید .

2 – بهبود زبان انگلیسی

اگر شما یک محلی نیستید ، کار کردن در استرالیا به شما اجازه می دهد توانایی های زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید ( خصوصا در صنایع خدماتی ) . شما با استفاده از زبان انگلیسی از بستر تحصیلات دانشگاهی از منطقه « امن خود » خارج خواهید شد و حتی می توانید که واژگان خود را رشد دهید . با یادگیری زبان عامیانه Aussie شروع کنید .

3 – بهبود رزومه

این که شما در یک شرکت حقوقی جایی پیدا کنید یا به مشتریان فروشگاه محلی خود خدمات ارائه کنید ، مهارت های ارزشمندی در محل کار خواهید آموخت ، از صندوق داری و گفتگو با مشتریان گرفته تا کار کردن در یک تیم و مدیریت زمان خود . اینها به عنوان “مهارت های نرم” شناخته می شوند و برای کارفرمایان بالقوه بسیار مهم هستند و نشان می دهند که شما در نقش خود موفق خواهید بود و کار و نقش شما در محل کار موثر بوده است .

4 – شبکه های صنعتی

تا به حال شنیده اید که می گویند ، چه کسی می داند ، نه این که چه می دانید ؟ اگر بتوانید جایگاه مربوط به دوره خود را حفظ کنید و همچنین در عمل مهارت های خود را به خوبی نشان دهید ، یک شبکه ارزشمند را تشکیل می دهید – می خواهد از طریق تولید محتوا باشد یا مهد کودک و یا مرکز مراقبت از کودکان برای آموزش ، یا تحقیق در بازار برای بیزینس . قادر به پیدا کردن کار در حوزه مربوطه نیستید ؟ از سخنرانان و استادان خود بپرسید و در کنار فارغ التحصیلی باشید .

 5 – فرصت های اجتماعی

کار به صورت نیمه وقت یک راه عالی برای بیرون آمدن از محیط دانشگاه و ورود به بازار کار است و به شما کمک می کند ذهن خود را از مطالعه صرف ، بیرون بکشید . این به شما کمک خواهد کرد تا استقلال بیشتری (به ویژه اگر برای اولین بار از خانه بیرون آمده اید) به دست آورید و دوستان جدیدی پیدا کنید ، در عین حال به بینش بیشتری نسبت به فرهنگ استرالیا دست خواهید یافت . به علاوه … شما هرگز نمی دانید که چه کسی ممکن است پس از فارغ التحصیلی شما ، به منظور اشتغال با شما تماس بگیرد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در استرالیا با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studiesinaustralia.com