دانشگاه مکواری: مکواری نام یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های استرالیا می باشد که سالانه بسیاری از جوانان در سراسر دنیا برای تحصیل در آن، به این دانشگاه درخواست ارسال میکنند. استرالیا در حال حاضر به یکی از کشور هایی تبدیل شده که جوانان در تمام دنیا برای تحصیل در استرالیا به دانشگاه های مختلف آن درخواست ارسال میکنند و دانشگاه مکواری نیز یکی از بهترین دانشگاه های این کشور می باشد. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه مکواری، تاریخچه، هزینه تحصیل، بورسیه های تحصیلی و رشته های این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه مکواری (Macquarie University)

دانشگاه مکواری یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در سیدنی، استرالیا، در حومه پارک مک‌کواری مستقر است. این دانشگاه در سال 1964 توسط دولت نیو ساوت ولز تأسیس شد و سومین دانشگاهی بود که در منطقه شهری سیدنی تأسیس شد.

مکواری که به عنوان یک دانشگاه سرسبز تأسیس شده است، دارای پنج دانشکده، و همچنین بیمارستان دانشگاه مکواری و دانشکده مدیریت فارغ التحصیل مکواری است که در محوطه اصلی دانشگاه در حومه سیدنی واقع شده اند. این دانشگاه اولین دانشگاه در استرالیا است که سیستم مدرک خود را به طور کامل با توافقنامه بولونیا هماهنگ می کند.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه مکواری

 • شعار دانشگاه: And gladly teche
 • تاریخ تاسیس: 1964 میلادی
 • ریاست دانشگاه: مارتین پارکینسون (Martin Parkinson)
 • معاون دانشگاه: اس بروس داونتون (S Bruce Dowton)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 3,737 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 44,832 نفر
درباره دانشگاه مکواری

درباره دانشگاه مکواری

رتبه بندی دانشگاه مکواری

دانشگاه مکواری یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و چهارمین دانشگاه سیدنی است. دانشگاه مکواری در رتبه بندی QS دارای رتبه 250 و دربین بهترین دانشگاه های استرالیا رتبه 11 را در اختیار دارد. این در حالی است که دانشگاه مکواری تنها 50 سال قدمت دارد و امروزه به یک مرکز مترقی داخلی و بین المللی تبدیل شده است.

پردیس های دانشگاه مکواری

این دانشگاه دارای یک پردیس اصلی است که در شمال غربی سیدنی در فاصله 15 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است. دانشگاه مکواری شامل 126 هکتار فضای باز و سبز است و اخیرا بیش از یک میلیار دلار در امکانات و زیر ساخت دانشگاه سرمایه گذاری شده است تا دانشجویان و کارمندان دانشگاه در یک محیط الهام بخش همراه با آخرین فن آوری های دیجیتالی رشد کنند. این دانشگاه در ژانویه 2017 یک کمپس در مرکز شهردر Pitt street افتتاح کرد که دانشکده های بازرگانی و مدیریت برخی از دروس خود را آنجا ارائه می دهند.

 

تاریخچه دانشگاه Macquarie

ایده تاسیس سومین دانشگاه در سیدنی در اوایل دهه 1960 مطرح شد، زمانی که دولت نیو ساوت ولز کمیته تحقیق در مورد آموزش عالی را برای مقابله با یک وضعیت اضطراری درک شده در ثبت نام دانشگاه در نیو ساوت ولز تشکیل داد. در طول این تحقیق، سنای دانشگاه سیدنی ارسالی ارائه کرد که بر «نیاز فوری برای تأسیس دانشگاه سوم در منطقه شهری» تأکید کرد.

پس از بحث‌های فراوان، یک مکان پردیس آینده در قسمتی نیمه روستایی در نورث راید انتخاب شد و تصمیم گرفته شد که دانشگاه آینده به نام لاکلان مک‌کواری، فرماندار مهم اولیه مستعمره نیو ساوت ولز نامگذاری شود. دانشگاه مک کواری به طور رسمی در سال 1964 با تصویب قانون دانشگاه مک کواری در سال 1964 توسط پارلمان نیو ساوت ولز تأسیس شد.

مفهوم اولیه پردیس ایجاد یک راهرو جدید با فناوری پیشرفته، شبیه به منطقه اطراف دانشگاه استنفورد در پالو آلتو، کالیفرنیا بود، هدف آن فراهم کردن تعامل بین صنعت و دانشگاه جدید بود. هسته آکادمیک به سبک بروتالیست طراحی شده و توسط برنامه ریز شهر معروف والتر آبراهام که همچنین بر 20 سال آینده برنامه ریزی و توسعه دانشگاه نظارت داشته است، توسعه یافته است.

کمیته ای که برای مشاوره به دولت ایالتی در مورد تأسیس دانشگاه جدید در نورث راید منصوب شد، آبراهام را به عنوان معمار-طراح معرفی کرد. شورای نوپای دانشگاه مک کواری تصمیم گرفت که برنامه ریزی برای پردیس به جای مشاوران در داخل دانشگاه انجام شود و این منجر به تأسیس دفتر معمار-طراحان شد.

 

دانشکده های دانشگاه مکواری

 • دانشکده هنر
 • دانشکده بازرگانی و اقتصاد
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده پزشکی و بهداشت و درمان علوم
 • دانشکده علوم و مهندسی

دانشگاه مکواری علاوه بر در اختیار داشتن ۵ دانشکده، دارای بیمارستان و دانشکده مدیریت نیز می باشد که همگی آن ها در پردیس اصلی این دانشگاه در شهر سیدنی قرار دارند.

هزینه تحصیل در دانشگاه Macquarie

هزینه تحصیل در دانشگاه Macquarie

هزینه تحصیل در دانشگاه Macquarie

هزینه تحصیل در استرالیا مهم ترین موضوعاتی است که باید حتما برای هر دانشگاهی بررسی کنید تا ببینید آیا میتوانید از پس هزینه های تحصیل در دانشگاه بر آیید یا نه؟ هزینه های تحصیل در دانشگاه مکواری نسبت به بسیاری از دانشگاه های استرالیا بسیار مناسب است. هزینه شهریه سالانه این دانشگاه 26,596 دلار استرالیا می باشد که شما باید بپردازید.

از هزینه های دیگری که باید به آن دقت داشته باشید هزینه های زندگی، رفت و آمد و خرید چیز های لازم برای شماست که باید آنها را نیز بررسی کنید. هزینه های مختلفی که شما برای زندگی در استرالیا دارید در دسته های زیر خلاصه می شوند.

اسکان

 • اتاق استودیو: 350-485 دلار
 • آپارتمان 1 خوابه: 370 تا 385 دلار
 • آپارتمان 2 خوابه: 315 تا 450 دلار (هر اتاق خواب)
 • آپارتمان 4-6 خوابه: 205 تا 335 دلار (در هر اتاق خواب)
 • خانه 2-5 خوابه: 145 تا 225 دلار (در هر اتاق خواب)
 • گاز، برق: 15 تا 25 دلار

اینترنت

 • سیمکارت تلفن همراه و اینترنت: 20 تا 50 دلار
 • اینترنت منزل و وای فای: 35 تا 149 دلار

خورد و خوراک

 • هزینه مواد غذایی و میوه و غیره: هفته ای 80 تا 200 دلار

حمل و نقل

 • خرید ماشین
 • هزینه های یک ماشین شخصی: هفته ای 150 تا 250 دلار
 • هزینه های حمل و نقل عمومی: هفته ای 10 تا 50 دلار

هزینه های شخصی و تفریح

 • سینما: 13 تا 17.50 دلار
 • غذای بیرون: 10 تا 15 دلار
 • ناهار در محوطه دانشگاه یا در کافه: 10 تا 15 دلار
 • فست فود: 7 تا 12 دلار
 • فنجان قهوه: 3.50-4.50 دلار

 

تسهیلات و تجهیزات دانشگاه مکواری

 • کتابخانه دانشگاه: امکان دسترسی به میلیونها منابع چاپی و الکترونیکی در این کتابخانه فراهم آمده است. این کتابخانه دارای مناطق مطالعه آرام، کامپیوتر، پرینتر و دستگاه های کپی می باشد.
 • بیمارستان و کلینیک
 • فعالیتهای اجتماعی: این دانشگاه محیطی برای فعالیت های اجتماعی نظیر : مجله نویسی، جشن های گروهی، فعالیتهای دوستانه و … را فراهم می آورد.
 • ورزش و سلامت: برای خفظ و رسیدن تناسب اندام شما می توانید از استخر، باشگاه بدنسازی، زمین اسکواش و … استفاده کنید.
 • خدمات کودکان: این دانشگاه دو مرکز نگهداری برای کودکان شش هفته تا 5 سال دارد که هر دو مرکز از نظر ارائه خدمات دارای کیفیت بالایی می باشد.

 

بورسیه های دانشگاه مکواری

دانشگاه مکواری مانند سایر دانشگاه های استرالیا جهت جذب داننشجویان ممتاز علاقه مند به تحصیل در استرالیا،  بورسیه های ویژه دارد. البته بیشتر بورسیه ها برای مقطع ارشد تحقیقاتی و دکترا می باشد. بورسهای مذکور بسیار رقابتی و براساس صلاحیت علمی و تحقیقاتی دانشجو می باشد. برخی از این بورسها عبارتند از:

International Research Training Program

بورس دولت استرالیا جهت حمایت از تحقیقات علمی است که شامل شهریه تحصیل تا دوسال برای ارشد تحقیقاتی و تا سه سال برای دکترا، بیمه دانشجویی و هزینه زندگی سالانه حدود 26000 دلار می باشد.

International Macquarie University Research Training Program

Endeavour Scholarship

این بورس نیز از طرف دولت استرالیا به دانشجویان استرالیایی و بین المللی مقطع ارشد تحقیقاتی و دکترا براساس صلاحیت علمی و سابقه تحقیقاتی شان داده می شود. زمان درخواست این بورس اوایل اپریل هرسال می باشد. بورس مذکور نه تنها شهریه، بیمه دانشجویی، هزینه سفر و هزینه اولیه سکنی را پوشش می دهد بلکه مبلغی حدود ماهانه 3000 دلار بابت هزینه زندگی نیز پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی در Macquarie University

بورسیه تحصیلی در Macquarie University

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه مکواری

حسابداری (Accounting)مطالعات اکچوئری (Actuarial studies)مدیریت کسب و کار (Business administration)
تجزیه و تحلیل کسب و کار (Business analytics)تجارت (Commerce)اقتصاد (Economics)
دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance)منابع انسانی (Human resources)تجارت بین المللی (International business)
مدیریت (Management)بازار یابی (Marketing)آموزش در دوران کودکی (Early childhood education)
رهبری آموزشی (Educational leadership)آموزش بومی (Indigenous education)آموزش ابتدایی (Primary education)
آموزش متوسطه (Secondary education)آموزش ویژه و فراگیر (Special and inclusive education)توسعه حرفه ای معلم (Teacher professional development)
آموزش زبان انگلیسی به متکلمان به زبان های دیگر (Teaching English to Speakers of Other Languages)مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and environmental engineering)مهندسی برق و الکترونیک (Electrical and electronic engineering)
مهندسی مکانیک (Mechanical engineering)مهندسی مکاترونیک (Mechatronic engineering)مهندسی نرم افزار (Software engineering)
حقوق تجارت (Commercial law)قانون کیفری (Criminal law)قانون محیط زیست (Environmental law)
حکومت (Governance)حقوق بشر و عدالت اجتماعی (Human rights and social justice)قانون بین المللی (International law)
قانون و رسانه ها (Law and the media)سیاست و قانون عمومی (Public policy and law)نجوم و اخترفیزیک (Astronomy and astrophysics)
علوم بیولوژیکی (Biological sciences)بیوتکنولوژی (Biotechnology)علم شیمی (Chemistry)
حفاظت و پایداری (Conservation and sustainability)علوم زمین و محیط زیست (Earth and environmental sciences)ریاضیات و آمار (Mathematics and statistics)
علوم مولکولی (Molecular sciences)فیزیک (Physics)کایروپراکتیک (Chiropractic)
خدمات اجتماعی (Community services)علوم انساني (Human sciences)علوم پزشکی (Medical sciences)
دارو (Medicine)فیزیوتراپی (Physiotherapy)سلامت عمومی (Public health)
گفتار و شنوایی (Speech and hearing)تاریخ باستان (Ancient history)مردم شناسی (Anthropology)
باستان شناسی (Archaeology)مطالعات فرهنگی و جهانی (Cultural and global studies)ادبیات انگلیسی (English literature)
محیط زیست و جامعه (Environment and society)جغرافیا (Geography)مطالعات بومی (Indigenous studies)
روابط بین المللی (International relations)تاریخ مدرن (Modern history)فلسفه (Philosophy)
سیاست (Politics)جامعه شناسی و سیاست اجتماعی (Sociology and social policy)برنامه ریزی شهری (Urban planning)
علوم کامپیوتر (Computer science)امنیت سایبری (Cyber security)علم داده (Data science)
طراحی و توسعه بازی (Games design and development)سیستم های اطلاعاتی (Information systems)توسعه نرم افزار (Software development)
توسعه وب و اپلیکیشن (Web and app development)زبان های باستانی (Ancient languages)زبان شناسی (Linguistics)
زبان های مدرن و فرهنگ های جهانی (Modern Languages and Global Cultures)آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (Teaching English as a second language)ترجمه و تفسیر (Translation and interpreting)
ارتباطات (Communications)نوشتن خلاق (Creative writing)تولید فیلم و اکران (Film and Screen production)
طراحی تعاملی (Interactive design)روزنامه نگاری و نویسندگی غیرداستانی (Journalism and non-fiction writing)رسانه و جامعه (Media and society)
موسیقی (Music)هنرهای نمایشی و صنایع سرگرمی (Performing arts and entertainment industries)تولید پادکست و رادیو (Podcasting and radio production)
روابط عمومی و رسانه های اجتماعی (Public relations and social media)تولید صدا (Sound production)علوم شناختی و مغزی (Cognitive and brain sciences)
روانشناسی (Psychology)مبارزه با تروریسم (Counter terrorism)جرم شناسی (Criminology)
تجزیه و تحلیل امنیت سایبری (Cyber security analysis)هوش (Intelligence)مطالعات امنیتی، استراتژیک و دفاعی (Security, strategic and defence studies)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه مکواری آشنا کنیم تا اگر قصد اعزام دانشجو به استرالیا را داشتید و دوست دارید که در این دانشگاه تحصیل کنید با هزینه های تحصیل در این دانشگاه و رشته هایی که در این دانشگاه تدریس میشود آشنا باشید.

منبع: mq.edu.au