دانشگاه مکواری

دانشگاه مکواری

دانشگاه مکواری در سال 1964 در MACQUARIE PARK شهر سیدنی تاسیس شده است . دانشگاه مکواری یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و چهارمین دانشگاه سیدنی است . دانشگاه مکواری در رتبه بندی QS دارای رتبه 250 و دربین دانشگاه های استرالیا رتبه 11 را در اختیار دارد . این در حالی است که دانشگاه مکواری تنها 50 سال قدمت دارد و امروزه به یک مرکز مترقی داخلی و بین المللی تبدیل شده است .

پردیس های دانشگاه مکواری

این دانشگاه دارای یک پردیس اصلی است که در شمال غربی سیدنی در فاصله 15 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است.

دانشگاه مکواری شامل 126 هکتار فضای باز و سبز است و اخیرا بیش از یک میلیار دلار در امکانات و زیر ساخت دانشگاه سرمایه گذاری شده است تا دانشجویان و کارمندان دانشگاه در یک محیط الهام بخش همراه با آخرین فن آوری های دیجیتالی رشد کنند.

این دانشگاه در ژانویه 2017 یک کمپس در مرکز شهردر Pitt street افتتاح کرد که دانشکده های بازرگانی و مدیریت برخی از دروس خود را آنجا ارائه می دهند.

دانشکده های دانشگاه مکواری

  • دانشکده هنر
  • دانشکده بازرگانی و اقتصاد
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده پزشکی و بهداشت و درمان علوم
  • دانشکده علوم و مهندسی

دانشگاه مکواری علاوه بر در اختیار داشتن ۵ دانشکده ، دارای بیمارستان و دانشکده مدیریت نیز می باشد که همگی آن ها در پردیس اصلی این دانشگاه در شهر سیدنی قرار دارند .

تسهیلات و تجهیزات دانشگاه مکواری

  • کتابخانه دانشگاه : امکان دسترسی به میلیونها منابع چاپی و الکترونیکی در این کتابخانه فراهم آمده است . این کتابخانه دارای مناطق مطالعه آرام ، کامپیوتر ، پرینتر و دستگاه های کپی می باشد .
  • بیمارستان و کلینیک
  • فعالیتهای اجتماعی : این دانشگاه محیطی برای فعالیت های اجتماعی نظیر : مجله نویسی ، جشن های گروهی ، فعالیتهای دوستانه و… را فراهم می آورد .
  • ورزش و سلامت : برای خفظ و رسیدن تناسب اندام شما می توانید از استخر ، باشگاه بدنسازی ، زمین اسکواش و… استفاده کنید .
  • خدمات کودکان : این دانشگاه دو مرکز نگهداری برای کودکان شش هفته تا 5 سال دارد که هر دو مرکز از نظر ارائه خدمات دارای کیفیت بالایی می باشد .

بورسیه های دانشگاه مکواری

دانشگاه مکواری مانند سایر دانشگاه های استرالیا جهت جذب داننشجویان ممتاز علاقه مند به تحصیل در استرالیا ،  بورسیه های ویژه دارد . البته بیشتر بورسیه ها برای مقطع ارشد تحقیقاتی و دکترا می باشد .

بورسهای مذکور بسیار رقابتی و براساس صلاحیت علمی و تحقیقاتی دانشجو می باشد . برخی از این بورسها عبارتند از :

International Research Training Program

بورس دولت استرالیا جهت حمایت از تحقیقات علمی است که شامل شهریه تحصیل تا دوسال برای ارشد تحقیقاتی و تا سه سال برای دکترا ، بیمه دانشجویی و هزینه زندگی سالانه حدود 26000 دلار می باشد .

International Mcquarie University Research Training Program

Endeavour Scholarship

این بورس نیز از طرف دولت استرالیا به دانشجویان استرالیایی و بین المللی مقطع ارشد تحقیقاتی و دکترا براساس صلاحیت علمی و سابقه تحقیقاتی شان داده می شود .

زمان درخواست این بورس اوایل اپریل هرسال می باشد . بورس مذکور نه تنها شهریه ، بیمه دانشجویی ، هزینه سفر و هزینه اولیه سکنی را پوشش می دهد بلکه مبلغی حدود ماهانه 3000 دلار بابت هزینه زندگی نیز پرداخت می شود .

لینک مفید : www.mq.edu.au