لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

مغز مرغ، راز طول عمر پیرترین مرد استرالیا؟

مغز مرغ

بسیار از تحقیقات در در مورد راز جوانی و عمر طولانی شکل گرفته و به جرات می توان سالانه میلیون ها  دلار در بازار جوانی و طول در جهان در گردش است از انواع داروها و کرم های پوست گرفته تا عمل های جراحی زیبایی ….

چند روز پیش مقاله در  یوروز نیوز منتشر شد در مورد پیر ترین مرد استرالیا و رژیم غذایی خاص این مرد :

به نقل از یورور نیوز

یک مرد استرالیایی که با ۱۱۱ سال سن پیرترین انسان این کشور شناخته شده است می‌گوید یکی از رازهای عمر طولانی‌اش، خوردن «مغز مرغ» بوده است.

به گزاش خبرگزاری فرانسه دكستر كروگر دامدار بازنشسته روز دوشنبه با عبور از سن جک لوكت، کهنه سرباز جنگ جهانی اول که هنگام مرگ در سال ۲۰۰۲ صد و یازده سال سن داشت، لقب پیرترین مرد استرالیا را به خود اختصاص داد.

آقای کروگر که در یک خانه سالمندان در شهر روما در ایالت کوئینزلند استرالیا به سر می‌برد در مصاحبه‌ای با رادیو تلویزیون استرالیا گفت خوراک مغز مرغ هفتگی در طول عمر او نقشی عمده ایفا کرده است.

وی گفت: «مغز مرغ. می‌دانید‌، مرغ‌ها کله دارند و در آنجا یک مغز وجود دارد. این مغز چیزهای کوچک خوشمزه‌ای هستند البته هربار فقط یک لقمه کوچک وجود دارد.»

گرگ ، پسر ۷۴ ساله آقای کروگر، سبک زندگی ساده پدرش را در داشتن چنین طول عمری بسیار موثر می‌داند.

ملانی کالورت، مدیر خانه سالمندان، گفت آقای کروگر که در حال نوشتن زندگینامه خود است، «احتمالاً یکی از تیزترین حافظه‌های افراد ساکن آن‌جا را دارد. وی افزود: «حافظه او برای یک فرد ۱۱۱ ساله شگفت‌انگیز است.»

جان تیلور، بنیانگذار موسسه ثبت رکورد‌های استرالیا، تأیید کرده است که دكستر کروگر اکنون پیرترین مرد استرالیایی است.

پیشتر لقب مسن‌ترین فرد استرالیایی تایید شده در اختیار کریستینا کوک بود که در سال ۲۰۰۲ در سن ۱۱۴ سالگی درگذشت.

خوب حالا شما هم می تونید این رژیم غذایی داشته باشید شاید برای شما مفید باشه ولی چیزی که در تمام تحقیقات گویاست این که  داشتن رژیم سالم و تحرک بدنی و دوری از دخانیات بیش ترین تاثیر رو در کیفیت و طول عمر دارد .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *