دانشگاه ولنگونگ

دانشگاه ولنگونگ

دانشگاه ولنگونگ یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در سال 1951 در شهر ساحلی ولنگونگ ، در ایالت نیو سوث ولز استرالیا ، حدود 80 کیلومتری جنوب سیدنی تاسیس شده است . امروزه دانشگاه ولنگونگ به یک مرکز علمی تبدیل شده است که دارای چندین پردیس در ولنگونگ ، شول هیون ، پردیس نوآوری در شمال ولنگونگ، در سیدنی و نیز یک پردیس خارج از استرالیا در امارات متحده عربی شهر دبی می باشد . کمپس اصلی دانشگاه ولنگونگ در 5 کیلومتری شمال مرکز شهر ولنگونگ واقع شده و با بیش از 84 هکتار مساحت ، 6 مجتمع مسکونی خوابگاهی به همراه 94 ساختمان آموزشی و اداری است .

کمپس دبی در سال 1993 تاسیس شده که رشته های کارشناسی ارشد گروه تجارت و اقتصاد و رشته های آموزشی زبان انگلیسی را به دانشجویان ارائه می کند .

برای تحصیل در استرالیا انتخاب یک دانشگاه مناسب لازم است و دانشگاه ولنگونگ می تواند این انتخاب باشد . از شاخصه های بارز دانشگاه ولنگونگ می توان به تحقیقات علمی ، مهارت های عمومی و کاری دانش آموختگان و نیز حقوق دریافتی بالای فارغ التحصیلان آن اشاره کرد .

اگر ترجیح می دهید که در یک شهر بزرگ زندگی کنید ، دانشگاه ولنگونگ دوره های آموزشی بازرگانی در سطح جهانی را در دانشکده بازرگانی سیدنی نیز ارائه می کند . جدیدترین امکانات و تکنولوژی های دانشکده بازرگانی سیدنی در قلب شهر سیدنی قرار دارد و فقط چند دقیقه از اسکله معروف و ساختمان اپرای سیدنی فاصله دارد . این زیبایی ها و امکانات تحصیل در استرالیا را برای شما جذاب می کند .

دانشگاه ولنگونگ همواره تمرکز خاصی بر تحقیقات علمی داشته و در زمینه های مختلفی چون پلیمرهای هوشمند ، پردازش های استیل ، فناوری های امواج میکرو، تحقیقات زیست پزشکی ، پرتوهای فیزیک پزشکی و تحقیقات محیط زیستی عملکرد بسیار خوبی داشته است . این مرکز علمی در حال حاضر دارای بیش از 8 مؤسسه تحقیقاتی می باشد . مؤسسه تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات آن ، بزرگترین مرکز تحقیقاتی این رشته در نیمکره جنوبی محسوب می شود . لذا اگر تحصیل در استرالیا رh انتخاب کرده اید T دانشگاه ولنگونگ انتخاب درستی است .

دانشگاه ولنگونگ با 60 سال سابقه برتری در آموزش و پژوهش ، یکی از دانشگاه های برجسته بین المللی است . این دانشگاه در هفت زمینه مهم علمی نشان پنج ستاره گرفته است ، در حالیکه نشان پنج ستاره در هر یک از این زمینه ها تنها به دانشگاهی تعلق می گیرد که در ردیف 20 درصد بالای دانشگاه های برتر استرالیا قرار داشته باشد . با داشتن یک جایگاه کاملا بین المللی ، دانشگاه ولنگونگ دوره هایی را ارائه می نماید که نه تنها در شهرهای ولنگونگ و سیدنی ، بلکه در پردیس آن در دبی و همچنین از طریق مشارکت با دانشگاه خصوصی بین المللی در سنگاپور ، در مالزی و در دانشکده مدیریت سنگاپور تدریس می شود .

ولنگونگ نهمین شهر بزرگ استرالیا است و فاصله آن تا شهر سیدنی با اتومبیل یا قطار 90 دقیقه است . منطقه ایلاوارا ، از جمله شهر ولنگونگ جمعیتی نزدیک به 400000 نفر دارد و در این جامعه چند فرهنگی بیش از 70 ملیت مختلف دیده می شود . این تنوع ملیت تحصیل در استرالیا را راحت تر می کند . شهر بین المللی ولنگونگ با زیبائی طبیعی و آمیزه ای از شیوه های زندگی ، فرهنگ ها و تفریحات متنوع ، محلی عالی برای زندگی و تحصیل می باشد .

دانشکده تحصیلات تکمیلی رشته بازرگانی دانشگاه ولنگونگ که دانشکده بازرگانی سیدنی نام دارد ، دوره هایی را در دو محل ارائه می نماید : یکی در در شمال ولنگونگ و دیگری پردیس نوآوری در مرکز شهر سیدنی .

دانشگاه ولنگونگ خدمات گسترده ای به دانشجویان خارجی ارائه می نماید که کاملا مطابق با نیازهای آنهاست. علاوه بر تعداد زیادی فروشگاه های مواد خوراکی ، مراکز خدماتی از جمله بانک ، آژانس های مسافرتی ، اداره پست ، آرایشگاه و امکانات ورزشی و تفریحی این دانشگاه ، خدمات استخدامی ، آینده شغلی ، مهد کودک و خدمات مشاوره و پزشکی هم دارد . این دانشگاه دارای مهد کودک برای مراقبت از کودکان از سن 6 هفتگی تا 5 سالگی و همچنین مراقبت از دانش آموزان در ساعات قبل و بعد ازمدرسه در صبح و بعد از ظهر می باشد .

رتبه دانشگاه ولنگونگ

دانشگاه ولنگونگ رتبه 15 در میان دانشگاه های استرالیا را به خود اختصاص داده و علاوه بر این ، رتبه ۲۱۸ جهانی را نیز براساس رده بندی QS دارا می باشد .

دانشکده های دانشگاه ولنگونگ

 • دانشکده علوم سلامت ، بهداشت و علوم رفتاری : برنامه های این دانشکده عبارتند از علوم بهداشت ، پرستاری ، مامایی و فیزیولوژی .
 • دانشکده انفورماتیک : برنامه های این دانشکده عبارتند از مهندسی برق ، مهندسی کامپیوتر و ارتباطات ، اطلاعات سیستم ها و فناوری ، ریاضیات و آمار کاربردی.
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم پایه : برنامه های این دانشکده عبارتند از علوم زیستی ، شیمی ، زمین شناسی و محیط زیست .
 • دانشکده فراساختارهای هوشمند
 • دانشکده هنر : برنامه های این دانشکده عبارتند از ادبیات انگلیسی و فلسفه ، زبان های خارجی ، تاریخ و سیاست ، علوم اجتماعی ، رسانه ها و ارتباطات .
 • دانشکده بازرگانی : برنامه های این دانشکده عبارتند از بازرگانی ، حسابداری و دارایی ، اقتصاد ، مدیریت و بازاریابی .
 • دانشکده هنرهای زیبا : برنامه های این دانشکده عبارتند ازموسیقی و نمایش ، هنر و طراحی ، خبرنگاری و نویسندگی .
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی : برنامه های این دانشکده عبارتند از مهندسی عمران ، مهندسی معدن ، مهندسی محیط زیست ، فیزیک ، مهندسی مکانیک ، مهندسی مواد و مکاترونیک .

بورسیه های دانشگاه ولنگونگ

دانشگاه ولنگونگ برای همه رشته در تمام مقطع به واجدین شرایط بورس های متفاوتی می دهد برخی از این بورس ها عبارتند از :

(Undergraduate Excellence Scholarships (UES

این بورسیه شامل 15% کاهش در هزینه های دانشگاه در طول دوره تحصیلی معمولا تا 4 سال است . این بورس تعداد مشخصی ندارد اگر معیار های بورس را داشته باشید وقتی برای پذیرش اقدام می کنید می توانید از این بورس استفاده کنید . این بورسیه ها تحصیل در استرالیا را راحت تر می کنند و اساسا عامل موثری در جذب دانشجویان ممتاز است .

(FACULTY MERIT SCHOLARSHIPS (FMS

این بورسیه بیشتر از 25% کاهش هزینه را برای دانشجویان بین المللی در رشته های بازرگانی ، حقوق ، علوم انسانی و هنر را به همراه دارد و برای رشته های مدیریتی و علوم تا 15% کاهش را شامل می شود .

بورس تحصیلی SYDNEY BUSINESS SCHOOL

هر سه ترم یکبار کالج بازرگانی سیدنی به دانشجویان بین المللی این بورسیه را اعطا می کند . بورس مذکور ارزش 25 درصد کسر شهریه را برای مقطع کارشناسی ارشد دارد . اگرمعدل کل خوبی داشته باشید می توانید برای این بورس تحصیلی درخواست بدهید .

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دوره های کارشناسی ارشد پژوهشی و دکترا

دو بار در سال ، دانشگاه ولنگونگ تعدادی بورس تحصیلی تحقیقاتی (کارشناسی ارشد و دکترای پژوهش ) به دانشجویان پژوهش محور اهدا می کند . این بورس هزینه تحصیل را تا دو سال برای دوره ارشد تحقیقاتی و تا سه سال برای دکترا پوشش می دهد .

لینک مفید : www.uow.edu.au