لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

تحصیل در استرالیا در رشته مدیریت و تجارت

تحصیل در استرالیا در رشته مدیریت و تجارت

تحصیل در استرالیا در رشته مدیریت و تجارت

تحصیل در استرالیا در رشته مدیریت و تجارت در دنیای امروز با توجه به نیاز جامعه، می توان گفت رشته مدیریت و بیزینس به یکی از بالاترین الویت های مراکز آموزشی تبدیل شده است .رشته مدیریت و تجارت درکشور استرالیا ودر واقع تحصیل در استرالیا  علاقه مندان بسیاری داشته و دانشگاه های استرالیا جزء بهترین و پیشرفته ترین دانشگاه های دنیا درامر ارائه رشته های به روز مدیریتی میباشند.

در واقع رشته های مدیریت و بیزینس درکشور استرالیا بسیار گسترده می باشد و برای اعزام دانشجو به خارج کشور تقاضای زیادی دارد. معمولا افراد مختلف با مدارک دانشگاهی مختلف به شرط داشتن سابقه کاری مدیریتی  می توانند وارد دوره های متفاوتی از رشته های بیزینس شوند.

به طور مثال اگر فردی که رشته مهندسی را در مقطع لیسانس درکشورایران و یا کشور دیگری سپری کرده باشد، می تواند برای مقطع فوق لیسانس در یکی از گرایش های رشته مدیریت و تجارت به شرط داشتن سابقه کاری مرتبط میتوانند تحصیل کند. تقریبا اکثر دانشگاه ها داشتن سابقه کار در مدت زمان معلوم را جزء الزامات اصلی  ورود به رشته های مدیریت و تجارت قرار داده اند.

یکی از جذابیت های این رشته این است که  رشته های این گروه تا حدی زیاد  است که حتی با رشته های زیر گروه موسیقی و هنر نیز به صورت رشته های تلفیقی همانند (مدیریت بازرگانی+ موسیقی) ارائه می شوند. همچنین  در مقطع کارشناسی ارشد نیز رشته هایی همانند MBA با بسیاری از رشته های دیگر تلفیق می شود. به دلیل عدم نیاز به امکانات آموزشی خاص، این رشته ها در اغلب دانشگاه های استرالیا در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکترا ارائه می شوند.

بازاریابی، مدیریت، بازرگانی، اقتصاد، تجارت، حسابداری و دارایی از رشته های بارز این گروه آموزشی می باشند.بورسیه تحصیل در استرالیا در رشته مدیریت در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی که شامل دارا بودن مدرک زبان ،معدل بالا دانشگاهی و کار مرتبط دررشته مدیریت در این کشور امکان پذیر است.

به طور تقریبی میتوان گفت که اکثر دانشگاه های استرالیا رشته MBA را در لیست رشته های خود دارا میباشند  اما خب بعضی از دانشگاه ها همانند دانشگاه ملبورن ،UNSW و موناش رتبه دار هستند .

 نکته دیگری که وجود دارد این است که معمولا هزینه دوره های MBA  نسبت دیگر دوره های آموزشی بالاتر هست ،که البته سطح کیفی دوره هایی که در کشور استرالیا برگزار میگردد بسیار عالی و کاربردی است .

از مزیت های این دوره میتوان به این نکته اشاره کرد که تحصیل در دوره MBA در کشور استرالیا نیازی به مدرک Gmat  ندارد که خب این ویژگی برای دانشجویان حائز اهمیت است.باید خاطر نشان کنیم که افرادی که با پیش زمینه های تحصیلی مختلف وارد دوره MBA  میشوند قطعا بعد از پایان تحصیلفرصت های شغلی بهتری را پیدا خواهند کرد و نکته آخر اینکه برای تحصیل در دوره نیز باید به لیست  دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم توجه داشت. برای اطلاع بیشتر در مورد هزینه تحصیل در استرالیا به لینک زیر مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *