چگونه در استرالیا حساب بانکی افتتاح کنیم؟

بانک های زیادی در استرالیا هستند که خدمات بانکی را به مردم ارائه می دهند برخی ازبانکهای معروف عبارتند از:

NAB

Australian-bank

Australian-bank

Commonwealth

ANZ

Westpac

از آنچایی که قوانین داخلی بانکها با هم متفاوت است توصیه می شود در سایت بانکها انواع حسابهای بانکی را مطالعه کنید وبر اساس نیاز خود بانک ونوع حساب را انتخاب کنید.

در واقع انواع محتلف حساب پس انداز وجود دارد ولی درمجموع بهره های بانکی در این کشور پایین و نهایتا حدود 5/2 درصد است. برخی از بانکها کارمزد بانکی ماهانه 5 تا 6 دلاربرای نگه داشتن حساب می گیرند گاهی با داشتن حداقل واریزی مثلا 2000 دلاراین کارمزد وجود ندارد مانندWestpac البته  NAB کارمزد بانکی ماهانه نداردحتی اگر هیچ مبلغی در ماه به حساب واریز نشود.

مقالات پیشنهادی : تحصیل در استرالیاهزینه تحصیل در استرالیامهاجرت به استرالیا

باز کردن حساب بانکی برای دانشجویان قبل از ورود به استرالیا

  • دربانک NAB فقط افرادی که اقامت استرالیا دارند می توانند به صورت آنلاین حساب باز کنند.
  • دربانک ANZ و Commonwealth دانشجو بین المللی می تواند سه ماه قبل از ورود به استرالیا و در بانک     Westpac دوازده ماه قبل از ورود به استرالیا به صورت آنلاین حساب باز کند منتهی فقط می تواند به حساب واریزی داشته باشد در واقع اجازه برداشت وانتقال وجه ندارد تا زمانی که وارد استرالیا شود وبا در دست داشتن نامه حساب بانکی که باز کرده، پاسپورت، کارت دانشجویی یا برگه ثبت نام دانشگاه ویک شماره تماس موبایل استرالیایی به یکی از شعب بانک مربوطه مراجعه کند وحساب را فعال کند.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب به طور آنلاین در استرالیا

وقتی که تصمیم به افتتاح حساب گرفتید می توانید بصورت آنلاین اقدام نمایید. با توجه به نوع حساب بانکی لازم است تا مدارک خود را آماده نمایید. این مدارک معمولا شامل پاسپورت و آدرس محل سکونت می باشد. افتتاح حساب بصورت قرارداد با بانک صورت می گیرد بنابراین شرایط مربوط به آن را با دقت بخوانید وبعد بپذیرید. بعد از اقدام برای افتتاح آنلاین حساب بانکی ، درخواست شما بررسی شده سپس حساب بانکی افتتاح می گردداما همانطور که در بالا توضیح داده شد در این حساب فقط می توان واریزی داشت.

انتقال وجه

اگر قبل از ترک کشور خود به صورت آنلاین حساب بانکی استرالیایی را افتتاح نموده اید می توانید وجوه خود را در حساب جدید وارد نموده تا موقع ورود به این کشور پول شما رسیده باشد. می توانید از طریق صرافی مبالغ خود را از ایران به استرالیا انتقال دهید. با فرستادن شماره حساب Account no  وشماره شعبه BSB صرافی می تواند مبالغ را برای شما انتقال دهد.