سیستم آموزشی آمریکا

سیستم آموزشی آمریکا

سیستم آموزشی آمریکا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیاست . مدارکی که در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا توسط سیستم آموزشی آمریکا صادر می شود در کل دنیا شناخته شده است . در این مقاله قصد داریم در رابطه با سیستم آموزشی آمریکا و اجزای آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم . با ما همراه باشید .

سیستم آموزش و پرورش آمریکا

یک سال مهد کودک و سپس پنج سال مدرسه ابتدایی است . دبیرستان شامل هفت سال از سال ششم تا دوازهم است که پایان سال دوازده به دانش آموزان دیپلم دبیرستان داده می شود . این سیستم آموزشی آمریکا تا قبل از ورود به دانشگاه های آمریکا است .

تحصیلات دانشگاهی آمریکا

  • کاردانی Associate degree : دوره کاردانی دو ساله است .
  • کارشناسی Bachelor : دوره های کارشناسی چهار ساله است .
  • کارشناسی ارشد Master : برنامه این دوره دوساله است .
  • دکترا PhD : دوره دکترا سه تا چهار سال است .

تقویم تحصیلی آمریکا

در سیستم آموزشی آمریکا تقویم تحصیلی به سه بخش تقسیم می شود .

ترم پاییز ( سپتامبر واکتبر ) : بیشترین میزان پذیرش در رشته های مختلف در این ترم است و اکثر کمک هرینه های مالی نیز در این ترم ارائه می شود .

ترم بهار ( ژانویه وفوریه ) : برخی رشته ها در این ترم هم ارائه می شوند ولی کمک هزینه های مالی در این ترم محدودتر است .

ترم تابستان (جولای) : بعضی از کالج ها و دانشگاه ها دروس پیش نیاز را در این ترم ارائه می دهند تا دانشجو برای گرفتن دروس اصلی آماده باشد .

آزمونهای اصلی برای ادامه تحصیل در آمریکا

SAT

این آزمون به دونوع است : SAT Reasoning و SAT Subject

آزمون SAT Reasoning یک آزمون استدلالی است و توانایی های تفکر انتقادی ، حل مسئله و قابلیت های ارتباطی سنجیده می شود . در واقع این آزمون نشان می دهد دانش آموز آنچه در مدرسه و بیرون از آن آموخته را چگونه به کار می گیرد .

این آزمون توسط College Board منتشر می شود .

آزمون SAT Subject یک آزمون موضوعی است که توانایی های دانشجو را در یک زمینه ی خاص می سنجد و در واقع کالج یا دانشگاه میزان آمادگی دانشجو را دریک زمینه خاص محک می زند .

ACT

این آزمون چند گزینه ای و در مورد زبان انگلیسی ، ریاضی ، خواندن و علوم است . البته یک بخش نوشتاری هم دارد که توانایی در نوشتن یک مقاله را می سنجد .

TOEFL

آزمون تافل توانایی در زبان انگلیسی را از طریق چهار مهارت : گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن اندازه می گیرد . برای شرکت در این آزمون باید از طریق سایت ETS اقدام به ثبت نام نمود .

GRE

این آزمون نیز توسط ETS برگزار می شود و دو نوع است : GRE General و GRE Subject

آزمون GRE مهارت های زبانی ، استدلال کمی ، تفکر انتقادی و نوشتار تحلیلی را می سنجد و برای مقطع کارشناسی ارشد در بسیاری از دانشگاه ها به آن احتیاج است .

GMAT

این آزمون برای مقطع کارشناسی ارشد مدیریت در دانشگاه ها مورد احتیاج است و توان دانشجویان را در ریاضی ، درک لغات ، و نوشتار تحلیلی می سنجد . آزمون مورد نظر توسط Pearson Vue طراحی و اجرا می شود .

LSAT

برای پذیرش در رشته حقوق این آزمون استاندارد شده که مهارت های خواندن ، درک متون پیچیده و توانایی استنتاج منطقی را ارزیابی می کند الزامی است . این آزمون چهار بار در سال در جاهای مختلف برگزار می شود .

MCAT

آزمون پذیرش کالج پزشکی است که حتی بعضی از برنامه های تحصیلی تکمیلی و حرفه ای بهداشت نیز این آزمون را می خواهند .

لینک مفید : تحصیل در آمریکا

آخرین مطالب سایت