اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری استرالیا

از بهترین و سریع‌‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری استرالیا است افراد واجد شرایط میتوانند پس از طی مراحلی، موفق به دریافت ویزای اقامت استرالیا شوند، كه با توجه به شرایط افراد و كلاس ويزا، اقامت مي تواند دائم يا موقت با قابلیت تبديل به دائم باشد.

در چند سال اخیر استرالیا مقصد محبوبی برای مهاجران شده است و از سراسر جهان افراد برای بهبود شرایط زندگی و باتوجه به دلایل مختلفی تصمیم به مهاجرت می‌گیرند، برخی از دلایلی که مهاجرین کشور استرالیا را برای مهاجرت انتخاب میکنند به شرح زیر میباشد:

visa Australia

visa Australia

استرالیا علاوه بر وضعیت جغرافیایی و جمعیت کم، کشور ثروتمندی است با فرصت های شغلی زیاد و استانداردهای بالای زندگی و به عنوان یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی مشخص شده است. خدمات درمانی استاندارد و سیستم تعلیم و تربیت عالی (آموزش و پرورش) از دلایل انتخاب استرالیا به عنوان کشوری برای سرمایه گذاری می باشد. همان طور که گفته شد استرالیا کشوری با اقتصاد قوی مورد توجه بسیاری از سرمایه داران قرار گرفته تا بتوانند با به حداقل رساندن ریسک سرمایه خود را افزایش دهند وفعالیت اقتصادی خود را در کشور استرالیا راه اندازی کنند.

اقدام جهت مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، مسیری مطمئن وراهکاری مناسب برای صاحبان مشاغل،مدیران شرکت های بزرگ و کارآفرینان و تاجرانی است که کسب و کار آن‌ها موفق بوده و یا در زمینه‌ی مدیریت عالی دارای سوابق می باشند و هدف انها مهاجرت به استرالیا از طریق روشی مناسب و سریع و مطمئن می باشد .

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا

اخذ اقامت موقت استرالیا:

 متقاضیان میتوانند از طریق ویزای ۱۸۸ برای اخذ اقامت موقت چهارساله اقدام کنند. این ویزا مسیر را برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۸۸۸ یا سایر ویزاها برای شما هموار می‌سازد.

اخذ اقامت دائم استرالیا:

 ویزاهای ۸۸۸، ۱۳۲،  برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری تعریف شده‌اند. شما می‌توانید متناسب با شرایط‌تان برای هر یک از ویزاها اقدام کنید.

۱. ویزای188 استرالیا (اقامت موقت ):

ویزای کلاس ۱۸۸ ویزای موقت است که در آن فرد متقاضی۴سال زمان برای زندگی و شروع و گسترش تجارت خود در استرالیا دارد و پس از پایبندی به تعهداتش میتواند این ویزا را به اقامت دائم تبدیل نمایند.

این ویزاها از زمانی که اعطا می‌شود حدودا به مدت 4 سال دارای اعتبار میباشند.

برخی از مزایای این نوع ویزا

  • ورود همزمان همسر و فرزندان به عنوان همراه
  • اجازه کار اعضای خانواده
  • مسیر را برای اخذ اقامت دائم استرالیا و شهروندی استرالیا هموار مینماید.

طبقه بندی ویزای ۱۸۸ استرالیا

نوآوری تجاری:   برای افراد با مهارت در کسب و کار که می‌خواهند یک تجارت جدید در استرالیا راه‌اندازی کنند یا یک تجارت موجود در استرالیا را مدیریت کنند و توسعه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و باید متعهد شوندکه حداقل تا دو سال پس از ورود به استرالیا کسب‌وکارخود را راه‌اندازی می‌کنند.حداقل دارایی برای ویزای کارآفرینی باید ۸۰۰ هزار دلار استرالیا (شامل اموال منقول و غیر منقول) و قابل انتقال به این کشور در مدت حداکثر ۲ سال پس از اخذ ویزا باشد و با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلار استرالیا در تجارتی که قصد راه‌اندازی آن را دارید، می‌توانید ویزای کارآفرینی را دریافت کنید. حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند(در برخی موارد امتیاز کمتر از 65 هم برای اخذ ویزا امکان پذیر است)

سرمایه گذاری عادی: این نوع برای افرادی است که می‌خواهند یک سرمایه‌ گذاری مشخص حداقل 1.5 میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته ‌باشند و به کسب و کار و سرمایه‌گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند مقدار دارایی برای ویزای سرمایه گذاری معمولی ۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا (در دو سال از پنج سال اخیر) است و فرد باید سوابق خوبی در سرما‌یه‌گذاری داشته باشد و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

در مورد این دو ویزا، داشتن نمره زبان شرط نیست ولی داشتن IELTS 5 می‌تواند امتیاز شما را بالا ببرد.

]پیشنهاد می کنم مقاله تحصیل در استرالیا مطالعه فرمایید .

سرمایه گذاری ویژه:

متقاضی باید حداقل ۵میلیون دلار سرمایه داشته باشند و در یکی از زمینه های مورد نظر ایالت دعوت کننده ۵میلیون دلار سرمایه گذاری کنند برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری ویژه، نیازی به کسب ۶۵ امتیاز نیست؛ اما در صورت نداشتن نمره کافی در زبان، باید هزینه‌ای به دولت استرالیا پرداخت کنند تا پس از ورود به استرالیا کلاس زبان برای متقاضی در نظر گرفته شود.

سرمایه مورد نیاز برای اخذ هر یک از این ویزاها باید از طریق قانونی کسب شده باشند.

برای ویزای سرمایه گذاری سن باید کمتر از ۵۵ سال باشد اما در مواردی خاص با توجه به کسب و کار و نوع تجارت افراد بالای 55 سال نیز موفق به اخذ ویزا میشوند.

 

جدول محاسبه امتیازات

موارد امتیاز آور توضیحات امتیاز
امتیاز سن ۱۸ تا ۲۴ سال ۲۰
۲۵ تا ۳۲ سال ۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال ۲۰
۴۵ تا ۵۴ سال ۱۵
 ۵۵ سال و بیشتر ۰
مدرک زبان حداقل ۵ در هر مهارت آیلتس ۵
حداقل ۷ در هر مهارت آیتلس ۱۰
مدرک تحصیلی  دیپلم یا مدرک تجاری یا لیسانس از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛

یا مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی استاندارد شناخته شده

۵
گواهی یا دیپلم یا لیسانس از استرالیا در زمینه های تجاری، علوم و یا تکنولوژی ۱۰
امتیاز ویژه چنانچه ایالت تشخیص دهد برنامه تجاری متقاضی ارزش ویژه‌ای دارد ۱۰
ارزش دارایی‌ ۸۰۰ هزار دلار استرالیا  ۵
۱.۳ میلیون دلار استرالیا ۱۵
۱.۸ میلیون دلار استرالیا ۲۵
۲.۲۵ میلیون دلار استرالیا ۳۵
گردش مالی ۵۰۰ هزار دلار استرالیا  ۵
۱ میلیون استرالیا ۱۵
۱.۵ میلیون دلار استرالیا ۲۵
۲ میلیون دلار استرالیا ۳۵
تجربه کسب و کار(صرفا در ویزای نوآوری تجاری) بیش از ۴ سال از ۵ سال گذشته  ۱۰
بیش از ۷ سال از ۸ سال گذشته ۱۵
مدارک تجاری نوآوری مدارکی مبنی بر علائم تجاری ثبت شده ۱۰
ثبت اختراع و یا طرح ثبت شده ۱۵
مدارک مربوط به صادرات کالای تجاری متقاضی ۱۵
تجارت با رشد سریع ۱۰

2-ویزای 888 (ویزای اقامت دائم):

ویزای 888 ویزای اقامت دائم و مرحله بعدی ویزای 188 میباشد. این ویزا برای متقاضیانی است که در حال حاضر ویزای188( اقامت موقت استرالیا) را دارا بوده و قصد دارند تجارت خودشان را در كشور استرالیا ادامه بدهند. قبل از درخواست برای دریافت این ویزا و اقامت دائم، باید شرایط مورد نیاز همچون گردش مالی،فعالیت اقتصادی وضعیت ویزای اقامت موقت با ساب‌کلاس 188 ، شرایط بیزنس و حمایت اسپانسر بررسی شود و مدارک لازم ارائه شود.

3- ویزای 132(اقامت دائم):

 ویزای اقامت دائم است و به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که از طرف یکی از ایالت‌های استرالیا تحت حمایت اسپانسری قرار بگیرند –متقاضی ملزم به اجرای تعهداتی که جهت سرمایه گذاری، به ایالت اسپانسر کننده داده است میباشد. در غیر اینصورت امکان لغو این ویزا وجود خواهد داشت و مواردی همچون سن (باید کمتر از ۵۵ سال باشد)،میزان سرمایه، گردش مالی، مالکیت کسب و کار مورد بررسی قرار میگیرد.

-این ویزا به نمره زبان نیاز ندارد