کارگاه آموزشی دانشگاه سیدنیشرکت کارشناس پذیرش گروه راد در کارگاه آموزشی دانشگاه سیدنی سال 2017

دانشگاه سیدنی یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی شش روزه از 6 تا 12 آگوست کرد.

این کارگاه آموزشی به منظور به  روزرسانی اطلاعات کارشناسان تیم پذیرش نمایندگی های دانشگاه سیدنی در کشورهای مختلف دنیا بود.

گروه راد اولین نمایندگی دانشگاه سیدنی در ایران با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در زمینه اعزام دانشجو به این دانشگاه به این کارگاه آموزشی دعوت شده بود.

گزارش یکی ازکارشناسان فعال پذیرش گروه راد ، خانم هدیه شکیب که در این فعالیت آموزشی حضور داشتند به شرح زیر است :

بازدید از دانشگاه سیدنی و آشنا شدن با تیم پذیرش دانشگاه از نزدیک یک فرصت کاری بسیار ارزشمند بود. کیفیت آموزشی و سیستم اداری دانشگاه سیدنی بر هیچ کس پوشیده نیست و برگزاری چنین کارگاه هایی صرفا جهت حفظ این کیفی و استانداردهاست.

در این کارگاه آموزشی 33 نفر نماینده از کشورهای مختلف حضور داشتند و من به عنوان نمایندگی دانشگاه سیدنی در ایران شرکت داشتم.

بازدید از قسمتهای مختلف دانشگاه ، امکانات آموزشی و پژوهشی دانشکده ها ، کتابخانه ها ، خوابگاه ها و… قسمتی از برنامه آموزشی بود.

سیستم کتابخانه دانشگاه سیدنی بسیار مجهز و حاوی کتب ارزنده بسیاری است.با آنکه هر دانشکده کتابخانه تخصصی خود را دارد ، دانشگاه دارای هشت کتابخانه مجهز دیگر نیز می باشد که برخی از آنها برای دسترسی هر لحظه دانشجویان ، بیست و چهار ساعته باز هستند.

سخنرانی برخی از اساتید در ارتباط با پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی همچنین ارشد و دکترا، علت انتخاب این دانشگاه و آینده شغلی فارغ التحصیلان از دیگر قسمتهای این کارگاه آموزشی بود.

یکی از زیباترین قسمت های این سفر بازدید از هنرستان موسیقی سیدنی Sydney Conservatorium of Music

بود. کمپس موسیقی دانشگاه سیدنی درباغ گیاه شناسی سلطنتی Royal Botanic Gardens نزدیک به ساختمان اپرا

Sydney Opera House می باشد. این هنرستان دارای پنج سالن کنسرت ، استودیو های ضبط و سالن های نمایش مجهز به آخرین تکنولوژی های آکوستیک روز است.

جلسه ایی که با تیم پذیرش دانشگاه داشتیم یکی از مفیدترین قسمتهای برنامه کارگاه بود که برای هماهنگی و سرعت بیشتر کار متقاضیان درنظر گرفته شده بود.

تصاویر کارگاه آموزشی دانشگاه سیدنی

آخرین روادید