لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

دندان پزشکی و پزشکی

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا، کشور استرالیا کشوری توسعه یافته و مدرت در زمینه ها ی مختلف است و کیفیت زندگی مردم در این کشور بالا می باشد . دانشگاه های با کیفیت و سطح بالای آموزشی استرالیا که دارای اعتبار جهانی هستند. سالانه دانشجویان بسیاری را جذب تحصیل در پزشکی در این کشور می نمایند. البته دانشجویان باید به این نکته توجه کنند که هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا حتی از انگلیس و آمریکا نیز بالاتر است و پذیرش در این دانشگاه ها آسان نمی باشد . دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی خوابگاه هایی با هزینه های کمتر نیز در نظر گرفته اند. افراد برای تحصیل پزشکی زمان 4تا 6 ساله را باید سپری کنند.
امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا در دانشکده های پزشکی مختلفی در سراسر این کشور وجود دارد، مجوز رسمی توسط شورای پزشکی استرالیا در این رابطه وجود دارد. در هر دو شاخه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا برنامه های لیسانس وجود دارد. برای اخذ پذیرش در این دانشگاه ها نیاز به پذیرش در آزمون (GAMSAT) می باشد.

دندانپزشکی در استرالیا

دندانپزشکی استرالیا توسط شورای دندانپزشکی استرالیا و هیئت نظارت دندانپزشکی استرالیا و انجمن حرفه ای دندانپزشکان استرالیا اداره می شود. دندانپزشکان آموزش دیده در استرالیا باید شرایط ورود به یکی از موسسات استرالیا و ارائه خدمات دندان پزشکی را داشته باشند، و پس از تکمیل آموزش های دانشگاهی لازم به صورت تمام وقت میتوانند به عنوان دندانپزشک مشغول به کار گردد. اگر دندانپزشکان مایل به اخذ تخصص در این رشته را داشته باشند، می توانند مطالعات بالینی خود را در دانشگاه های این کشور تکمیل کنند.

دانشگاه کوئینزلند، آدلاید، استرالیای غربی، گریفیث، جیمز کوک، مرکزی استورت همه برنامه رشته دندانپزشکی را به صورت 5 ساله ارائه میکنند. دانشگاه سیدنی یک برنامه 4 سال برای تحصیل در رشته دندانپزشکی ارائه می کند که برای این برنامه نیاز به مدرک کارشناسی جهت اخذ پذیرش می باشد. دانشگاه ملبورن نیز یک برنامه 4 سال برای متقاضیان رشته دندانپزشکی از سال 2011 ارائه می کند. برای این دوره های تحصیلی 4 ساله الزامه داشتن کارشناسی لازم می باشد.

پذیرش در دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا اغلب به عنوان سخت ترین پذیرش در میان کشورهای دیگر شناخته شده است. تنها 1٪ از تمامی متقاضیان واجد شرایط سالانه می توانند پذیرش دانشکده دندانپزشکی استرالیا را دریافت کنند و به تحصیل در این دانشکده ها بپردازند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی استرالیا معمولا بالا می باشد. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های استرالیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های استرالیا با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا رایگان برای شما امکان پذیر میگردد.دربازه استرالیا

⁣هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا بستگی بسیاری به دانشگاه و سطح آن خواهد داشت و به طور میانگین هزینه ای بین 57هزار تا 71 هزار دلار استرالیا خواهد داشت. گرچه هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا بالا می باشد اما دانشجویان اجازه کار به صورت همزمان دارند و بخش اعظمی از هزینه های زندگی جبران می شود و به همین خاطر بسیاری از دانشجویان علاقمند به تحصیل در این کشور هستند. البته دانشجویان به این نکته نیز باید توجه کنند که استرالیا برای رشته های پزشکی هیچگونه بورسیه ای ا ارائه نخواهد داد و باید از لحاظ مالی شرایط خوبی برای تحصیل داشته باشید. هزینه های تحصیل سالانه بررسی می شوند و حتی ممکن است در سال آینده افزایش بیایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *