لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

انواع مسکن برای دانشجویان در استرالیا

انواع مسکن برای دانشجویان در استرالیا

انواع مسکن برای دانشجویان در استرالیا: اعزام دانشجو به استرالیا امروزه به هدف بسیاری از جوانان تبدیل شده است و بسیاری از دانشجویان ایرانی قصد دارند که تحصیلات خود را در این کشور بگذرانند. اما یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید قبل از اعزام شدن به این کشور در نظر داشته باشید اسکان خود در زمان تحصیل در استرالیا می باشد که اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با انواع مسکن برای دانشجویان در استرالیا آشنا کنیم.

 

اسکان دانشجویی در استرالیا

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین نیاز های شما برای زندگی و تحصیل در استرالیا یک مکان برای زندگی می باشد تا بتوانید در زمان تحصیل خود در این کشور به راحتی در منزل خود زندگی کنید و مشکلی برای مکان خود نداشته باشید.

از دسته مدارکی که شما باید برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ارائه دهید میزان تمکن مالی است که هزینه های مسکن شما برای یک سال نیز باید در این هزینه ها حساب شود به دلیل اینکه از اصلی ترین نیاز های شما در زمان تحصیل در استرالیا می باشد.

 

انواع مسکن برای دانشجویان در استرالیا

1: سالن های اقامتی کالج ها

سالن های اقامتی یکی از اولین انتخاب های شما برای اسکان در زمان دانشجویی می باشند. در درون دانشگاه ها سالن های اقامتی و آپارتمان هایی وجود دارد که شما می توانید به عنوان مسکن انتخاب کنید. سالن های اقامتی در واقع خوابگاه های بزرگی هستند که در محیط دانشگاه قرار دارند.

معمولا به هر دانشجو یک اتاق خواب تک نفره داده می شود و امکانات مهم و لازم مثل آشپزخانه، حماما یا غیره به صورت مشترک برای تمامی افراد در طبقه استفاده می شود. کالج ها معمولا طیف وسیعی از خدمات مانند غذا، اینترنت و غیره را نیز به در اختیار دانشجویان داخل این سالن ها قرار می دهند. هزینه این اتاق ها نیز در شهریه سالانه شما گرفته می شود.

سالن های اقامتی در استرالیا
سالن های اقامتی در استرالیا

مزایا و معایب

مزایا معایب
فرصت دائمی برای معاشرت و آشنا شدن با آدم های جدید و دوست پیدا کردن و البته مهمانی های زیاد در طول سال اجاره گران قیمت و بالا رفتن هزینه های شما برای اسکان دانشجویی
امکانات مختلف مثل سالن های ورزشی، استخر، اتاق سینما و … نیاز به پیروی از قوانین دانشگاه مثل مهمانی های محدود یا محدودیت استفاده از امکانات و تجهیزات مشترک
امکان استفاده راحت تر از فرصت های آموزشی مشترک مثل موسیقی یا تیم های ورزشی حریم خصوصی نامناسب در صورت حضور افراد منحرف در سالن
نزدیکی به دانشگاه و کم شدن هزینه حمل و نقل شما در زمان زندگی در استرالیا

 

2: آپارتمان های کالج

گفته شد که در کالج های مختلف جز سالن های اقامتی، آپارتمان هایی نیز وجود دارند که دانشجویان می توانند این گزینه را برای اسکان در نظر داشته باشند. آپارتمان های کالج نیز بسیار گزینه مناسبی برای شما هستند. شما می توانید یک واحد در این آپارتمان ها را اجاره کنید که معمولا شامل یک آشپزخانه، حمام، نشیمن کوچک، اتاق و دستشویی می شود.

اما برای استفاده از آپارتمان ها شما باید هزینه جداگانه برای امکاناتی مثل آب، برق، تلفن و اینترنت بپردازید و دسترسی به سالن های شنا و غیره نیز ممکن است برای شما کمی سخت تر باشد. این آپارتمان ها نیز معمولا وابسته به موسسات هستند و در بعضی موارد نیز مالکیت خصوصی دارند.

آپارتمان های دانشگاهی در استرالیا
آپارتمان های دانشگاهی در استرالیا

مزایا و معایب

مزایا معایب
زندگی مستقل و راحت در آپارتمان ها و بالا رفتن سطح حریم خصوصی شما نیاز به پرداخت هزینه برای وعده های غذایی، تدریس خصوصی و دسترسی به اینترنت
نزدیکی این آپارتمان ها به دانشگاه و کاهش هزینه های حمل و نقل شما حس اجتماعی بودن  و فرصت معاشرت نیز به طوری از بین میرود

 

3: اجاره کردن خانه

نوع سوم اسکان دانشجویی در استرالیا گران ترین روش پیش روی شماست. شما می توانید در صورتی که پولش را دارید و علاقه دارید، منزلی را به صورت اشتراکی یا تنهایی در شهر دانشگاه خود اجاره کنید و در آن زندگی کنید. شما می توانید در تبلیغات شفاهی، وبسایت های املاک، تابلو های اعلانات دانجشویان در محوطه دانشگاه یا غیره پیدا کنید و خودتان این خونه را اجاره کنید و در آن زندگی کنید.

اجاره کردن خانه در استرالیا
اجاره کردن خانه در استرالیا

مزایا و معایب

مزایا معایب
استقلال بسیار زیاد برای شما و آزادی کامل شما برای قانون گذاری خرج بسیار زیاد برای شما و سنگین بودن مخارج اجاره و زندگی در استرالیا
امکان دوست یابی در زمان انتخاب یک هم اتاقی برای خودتان برای اشتراک خانه اشتراک خانه با کسی که سبک زندگی اش با شما تفاوت دارد کمی سخت است.
آزادی عمل بیشتر در منزل خودتان شما باید به طور رسمی با صاحبخانه و مشاوران املاک معامله کنید.
انتخاب محل زندگیتان به انتخاب خود

 

4: هاستل ها

هاستل ها یکی از بهترین گزینه ها برای اسکان مسافران برای سفر های طولانی مدت می باشد. اما می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای دانشجویان نیز باشد. هاستل ها به مکان های اقامتی گفته می شود که مثل یک خوابگاه بزرگ هستند و امکانات مختلف مثل آشپزخانه و حمام آنها نیز مشترک است.

برای مثال در یک اتاق بزرگ 2 یا 3 تخت دو طبقه وجود دارد و 8 نفر می توانند در این اتاق با یکدیگر زندگی کنید. شما می توانید به صورت ماهانه یا هفتگی هزینه پایین زندگی در این هاستل ها بپردازید و برای اسکان خود مکان مناسب و کم هزینه ای را داشته باشید.

گرفتن هاستل در استرالیا
گرفتن هاستل در استرالیا

مزایا و معایب

مزایا معایب
فرصت های زیاد و بی نهایت برای ملاقات افراد جدید در زمان اقامت به اشتراک گذاشتن امکانات مختلف با افراد بسیار زیاد در هاستل
در صورت نزدیک بودن هاستل به دانشگاه کاهش هزینه حمل و نقل شما نیز یک مزیت بزرگ است. امکان عدم مطاقبت هزینه با امکاناتی که دریافت می کنید.

 

5: زندگی با یک خانواده

یکی از جالب ترین انواع اسکان برای دانشجویان در استرالیا امکان زندگی در منزل یک خانواده می باشد. برخی از خانواده ها در شهر هایی که دانشگاه های بزرگ کشور استرالیا در آنها وجود دارند حاضرند که اتاقی از منزل خود را به دانشجویان بین المللی اجاره دهند. شما می توانید در این منازل یک اتاق اجاره کنید و به همراه خانواده استرالیایی زندگی کنید و از اقامت خودتان لذت ببرید.

زندگی با یک خانواده در استرالیا
زندگی با یک خانواده در استرالیا

مزایا و معایب

مزایا معایب
شما فضای خانوادگی را از دست نمی دهید! سازگاری سخت با غذا ها، سبک زندگی و قوانین داخل خانه
یکی از ارزان ترین آپشن های شما برای اسکان دانشجویی ممکن است که فرصت های اجتماعی مختلفی را از دست بدهید.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را با انواع مسکن برای دانشجویان در زمان تحصیل در استرالیا، هزینه آنها، مزایا و معایبشان آشنا کنیم تا بتوانید برای اسکان خود بعد از اعزام را با دقت بیشتری از الان انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *