لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

اسکان دانشجویان در استرالیا

اسکان دانشجویان در استرالیا

اسکان دانشجویان در استرالیا: اعزام دانشجو به کشور های دیگر یکی از کار هایی است که امروزه بسیاری از افراد قصد انجام آن را دارند و دوست دارند که تحصیلات خودشان را در کشور های دیگر بگذرانند. استرالیا در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل در دنیا شناخته می شود و تحصیل در استرالیا در حال حاضر آرزوی بسیاری از جوانان کشور می باشد. اما یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید قبل از اعزام شدن به عنوان دانشجو به آن فکر کنید باید فکری به حال اقامت خود در زمان دانشجویی بکنید. در این مقاله در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با اقامت دانشجویی در استرالیا، انواع مسکن برای دانشجویان در استرالیا، هزینه های لازم اسکان و مدارک مورد نیاز برای اقامت را به شما معرفی کنیم.

 

اسکان دانشجویی در استرالیا

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین هزینه هایی که باید در زمان اعزام دانشجو به استرالیا به آن دقت داشته باشید، هزینه اسکان شما می باشد. شما باید دقت داشته باشید که این هزینه را حتما باید قبل از اقدام برای سفر تحصیلی در نظر داشته باشید تا بتوانید به راحتی بهترین و ارزان ترین تحصیل در کشور استرالیا را داشته باشید. از دسته مهم ترین موضوعاتی که باید در رابطه با اسکان دانشجویی در استرالیا بدانید انواع مسکن، هزینه های اسکان دانشجویی و مشکلات گرفتن مسکن در استرالیا است.

اسکان دانشجویی در استرالیا
اسکان دانشجویی در استرالیا

انواع مسکن دانشجویی

  1. مدرسه شبانه روزی (Boarding school): بسیاری از مدارس متوسطه خصوصی، گزینه های شبانه روزی را به دانش آموزان ارائه می دهند. به این معنی که وعده های غذایی و خدماتی نظیر نظافت و خشکشویی ارائه می شود و همچنین  هزینه های شبانه روزی ممکن است تدریس درس و فعالیت های اجتماعی بعد از مدرسه را شامل شود.
  2. اقامت در خانه (Homestay): این نوع اقامت به  دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که در خانه یک خانواده استرالیایی زندگی کنند. دانشجویان بسته به شرایط ارائه شده از طرف خانواده ممکن است دارای اتاق خصوصی یا اشتراکی باشند که  هزینه ها بسته به نوع اتاق متفاوت است (معمولاً حدود 235 تا 325 دلار استرالیا در هفته).
  3. خوابگاه دانشگاه (University accommodation): قیمت ها و گزینه های اقامت در کالج های مسکونی، سالن های اقامت و آپارتمان ها برای موسسات مختلف  متفاوت است، بنابراین برای جزئیات کامل باید با موسسه مورد علاقه خود تماس بگیرید. این گزینه بسیار محبوب است، بنابراین بهتر است زودتر از موعد برای آن اقدام کنید. هزینه اقامت در دانشگاه به طور متوسط در هر هفته حدود 90 تا 280 دلار استرالیا است.
  4. کاج های مسکونی (Residential colleges): این گزینه محل اقامت، وعده های غذایی، نظافت و انواعی از خدمات پشتیبانی را برای نیازهای اجتماعی و دانشگاهی ارائه می دهد.
  5. تالار های اقامت (Halls of residence):  این مکانها محل اقامت و جو اجتماعی پر جنب و جوشی را ارائه می دهند، اما امکانات و خدمات کمتری را شامل  میشوند. ممکن است بعضی وعده ای غذایی و خدمات نظافت ارایه شود، اما بیشتر self-catering میباشند که دانشجویان را قادر می سازد تا استقلال بیشتری داشته باشند. بیشتر آنها اتاق های خصوصی، با حمام مشترک، آشپزخانه و مناطق تفریحی دارند.
  6. آپارتمانها (Apartments): برخی از موسسات آپارتمانهایی را برای اجاره نزدیک یا در محوطه دانشگاه ارائه می دهند. این امر امنیت بیشترو آزادی بیشتر به دلیل بودن self-catering برای دانشجویان فراهم میکند. آپارتمانها به هر دو صورت اختصاصی و یا اشتراکی هستند. آپارتمان های اختصاصی در سالهای آخر تحصیل در بین دانشجویان محبوبتر هستند.
  7. مهمانسرا (hustles and guesthouses): بسیاری از دانشجویان از خوابگاه ها و مهمانسراها به عنوان محل اقامت موقت استفاده می کنند. بیشتر آنها اتاق های خصوصی، با امکانات آشپزخانه و حمام مشترک دارند. ساکنان برای خود آشپزی می کنند. این نوع محل اقامت ارزان تر از محل اقامت در دانشگاه است (حدود 90 تا 150 دلار استرالیا در هفته) و هنوز فرصت های خوبی برای تعامل اجتماعی فراهم می کند
  8. اجاره خصوصی (private rental): بسیاری از دانشجویان تصمیم می گیرند که ملکی را اجاره کنند یا هزینه اجاره ملک را با هم خانه های خود تقسیم می کننداملاک اجاره ای به ندرت مبله می شوند ، بنابراین مجبورید برخی یا همه مبلمان خود را تهیه کنید. توافق نامه های اجاره ای معمولاً به پیش پرداخت اجاره و همچنین پرداخت امنیتی به نام bonde (معمولاً اجاره یک ماهه) نیاز است که از قبل پرداخت می شود.
هزینه اسکان دانشجویی
هزینه اسکان دانشجویی

هزینه اسکان دانشجویی استرالیا

هزینه زندگی و هزینه زندگی برای دانشجویان در استرالیا متفاوت است و به شهری که در آن زندگی می کنید و سبک زندگی افراد بستگی دارد. دولت استرالیا تخمین می زند که دانشجویان بین المللی در این کشور سالانه 20000 دلار برای مسکن و سایر هزینه ها خرج می کنند. اگر هم به همراه همسر یا افراد دیگری قصد دارید که به استرالیا بروید باید هزینه های زندگی و اسکان آنها را نیز در نظر داشته باشید.

از دسته مهم ترین مدارکی که باید برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در این کشور داشته باشید نیز مدارک مربوط به تمکن مالی شماست که نشان دهنده این است که توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود در استرالیا را دارید. هزینه سالانه مسکن شما نیز از مهم ترین هزینه هایی است که حتما باید در این مدارک وجود داشته باشد.

 

مشکلات مسکن در استرالیا

از مشکلات بزرگ در استرالیا می توان به چالش های بهداشتی زیادی که این کشور با آن مواجه است اشاره کرد. برآوردها متفاوت است، اما به طور گسترده پذیرفته شده است که کمبود مسکن جدید و به ویژه مسکن های اجاره ای مقرون به صرفه وجود دارد. حتی قبل از COVID-19، مدل‌سازی موسسه تحقیقات مسکن و شهری استرالیا (AHURI) نشان داد که بیش از 1.5 میلیون خانوار استرالیایی به مسکن نیاز دارند. اما باعث اصلی این مشکل در استرالیا کمبود خانه ها نسبت به تعداد خانواده ها و قیمت های بسیار گران خانه ها می باشد. برای همین در صورتی که قصد اجاره خانه در استرالیا در زمان دانشجویی را دارید، باید موضوع گران قیمت بودن هزینه اجاره یا خرید خانه را بدانید و برای آن آمادگی اقتصادی داشته باشید.

 

در این مقاله در وب سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با اطلاعات مختلف اسکان دانشجویان بین المللی در استرالیا از جمله انواع اسکان و هزینه های اسکان دانشجویی در استرالیا آشنا کنیم.

برگرفته از https://www.studiesinaustralia.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *