اقامت دانشجویان در استرالیا

دانشجویان بین المللی در استرالیا میتوانند محل اقامت خود را از بین گزینه های مختلف انتخاب نمایند.  مثل اقامت در دانشگاه ، خانه یا آپارتمان خصوصی   یا اشتراکی . در استرالیا همیشه انتخابی مناسب با هر شخصیت ، سلیقه و بودجه وجود دارد.

بسیاری از ارائه دهندگان آموزش در استرالیا خدمات اقامتی را در اختیار دانشجویان‌بین المللی قرار می دهند و در مورد گزینه های مختلف اقامتی اطلاعات و مشاوره ارائه می دهند و همچنین به دانشجویان کمک می کنند تا محل اقامت متناسب با نیازهای خود را پیدا کنند. این سرویس همچنین ممکن است بتواند محل اقامت موقت دانشجویان را قبل از ورود به استرالیا ترتیب دهد. دانشجویان

می توانند قبل از ورود به استرالیا با خدمات خوابگاه موسسه خود تماس بگیرند تا  اطلاعات لازم را کسب نمایند.

هزینه  محل اقامت در استرالیا به نوع انتخاب شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، محل اقامت در دانشگاه بسیار محبوب است اما دانش آموزان را ملزم می کند که از قبل درخواست اتاق را بدهند ، در حالی که محل اقامت اجاره ای به راحتی در دسترس است و اغلب هنگام ورود می تواند سازماندهی شود. همچنین هزینه ها و در دسترس بودن مکان های اقامت در ایالت ها و مناطق مختلف متفاوت است.

قبل از ورود به استرالیا ، مهم است که با خدمات خوابگاه موسسه آموزشی خود تماس بگیرید  و در مورد  هزینه های آن سوال کنید.

درزیر میتوانید فهرستی از انواع مکانهای اقامتی در استرالیا را مشاهده کنید:

 

مدرسه شبانه روزیBoarding school:  بسیاری از مدارس متوسطه خصوصی ، گزینه های شبانه روزی را به دانش آموزان ارائه می دهند ، به این معنی که وعده های غذایی و خدماتی نظیر نظافت و خشکشویی ارائه می شود و همچنین  هزینه های شبانه روزی ممکن است تدریس درس و فعالیت های اجتماعی بعد از مدرسه را شامل شود . بسته به مدرسه ، ممکن است اتاق های مشترک یا خصوصی وجود داشته باشد. هزینه های تحصیل علاوه بر هزینه های شبانه روزی نیز دریافت می شود. به طور متوسط  هزینه های خوابگاه مدارس شبانه روزی حدود 11000 تا 22000 دلار استرالیا در سال است.

 

اقامت در خانهHomestay: این نوع اقامت به  دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که در خانه یک خانواده استرالیایی زندگی کنند. دانشجویان بسته به شرایط ارایه شده از طرف خانواده ممکن است دارای اتاق خصوصی یا اشتراکی باشند که  هزینه ها بسته به نوع اتاق متفاوت است (معمولاً حدود 235 تا 325 دلار استرالیا در هفته). وعده های غذایی معمولاً در این هزینه گنجانده می شود . این نوع محل اقامت در بین دانشجویان متوسطه و کسانی که دوره های کوتاه مدت انگلیسی را می خوانند محبوب است. اطلاعات و سابقه این ارایه دهندگان خانه در بییشتر خدمات اقامتی موسسات استرالیایی موجود میباشد.

 

خوابگاه دانشگاهUniversity accomodation: قیمت ها و گزینه های اقامت در کالج های مسکونی ، سالن های اقامت و آپارتمان ها برای موسسات مختلف  متفاوت است ، بنابراین برای جزئیات کامل باید با موسسه مورد علاقه خود تماس بگیرید. این گزینه بسیار محبوب است، بنابراین بهتر است زودتر از موعد برای آن اقدام کنید. هزینه اقامت در دانشگاه به طور متوسط در هر هفته حدود 90 تا 280 دلار استرالیا است.

 

کاج های مسکونیResidential colleges: این گزینه محل اقامت ، وعده های غذایی ، نظافت و انواعی از  خدمات پشتیبانی را برای نیازهای اجتماعی و دانشگاهی ارائه می دهد. دانشکده های مسکونی به دلیل ارایه خدمات و سرویس های متفاوت از سالن های اقامتی گران ترند.. بیشتر آنها دارای اتاق های خصوصی ، با حمام مشترک ، سالن غذاخوری و مکان های تفریحی میباشند.

 

تالارهای اقامتHalls of residence:  این مکانها  محل اقامت و جو اجتماعی پر جنب و جوشی را ارائه می دهند ، اما امکانات و خدمات کمتری را شامل  میشوند. ممکن است بعضی وعده ای غذایی و خدمات نظافت ارایه شود ، اما بیشتر self-catering میباشند که دانشجویان را قادر می سازد تا استقلال بیشتری داشته باشند. بیشتر آنها اتاق های خصوصی ، با حمام مشترک ، آشپزخانه و مناطق تفریحی دارند.

 

آپارتمانها َApartments: برخی از موسسات آپارتمانهایی را برای اجاره نزدیک یا در محوطه دانشگاه ارائه می دهند. این امر امنیت بیشترو آزادی بیشتر به دلیل بودن self-catering  برای دانشجویان فراهم میکند. آپارتمانها به هر دو صورت اختصاصی و یا اشتراکی هستند. آپارتمان های اختصاصی در سالهای آخر تحصیل در بین دانشجویان محبوبتر هستند.

 

مهمانسرا (hustles and guesthauses) بسیاری از دانشجویان از خوابگاه ها و مهمانسراها به عنوان محل اقامت موقت استفاده می کنند. بیشتر آنها اتاق های خصوصی ، با امکانات آشپزخانه و حمام مشترک دارند. ساکنان برای خود آشپزی می کنند. این نوع محل اقامت ارزان تر از محل اقامت در دانشگاه است (حدود 90 تا 150 دلار استرالیا در هفته) و هنوز فرصت های خوبی برای تعامل اجتماعی فراهم می کند

 

اجاره خصوصی (private rental)  : بسیاری از دانشجویان تصمیم می گیرند که ملکی را اجاره کنند یا هزینه اجاره ملک را با هم خانه های خود تقسیم می کننداملاک اجاره ای به ندرت مبله می شوند ، بنابراین مجبورید برخی یا همه مبلمان خود را تهیه کنید. توافق نامه های اجاره ای معمولاً به پیش پرداخت اجاره و همچنین پرداخت امنیتی به نام bonde (معمولاً اجاره یک ماهه) نیاز است که از قبل پرداخت می شود. همچنین شما باید هزینه های برق ، گاز و آب را پرداخت کنید. خدمات خوابگاه موسسه شما می تواند در یافتن محل اقامت اجاره ای کمک کند و اطلاعاتی در مورد حقوق و تعهدات شما ارائه دهد. املاک یا اتاق های اجاره ای در تابلوهای اعلانات دانش آموزان ، وب سایت ها (مانند realestate.com.au و domain.com.au) و روزنامه ها تبلیغ می شوند. به طور متوسط ، هزینه اقامت اجاره ای در حدود 165 تا 440 دلار استرالیا در هفته و هزینه های اقامتگاه اجاره ای مشترک در حدود 85 تا 215 دلار استرالیا در هفته است.

 

برگرفته از https://www.studiesinaustralia.com