دانشگاههای ایالت New South Wales و مرکز آن شهر سیدنی 

دانشگاههای سیدنی، سیدنی مرکز ایالت نیو ساوت ولز و پرجمعیت ترین شهر استرالیا و اقیانوسیه است.  این کلان شهر در ساحل شرقی استرالیا واقع شده است ، پورت جکسون را احاطه کرده و حدود 70 کیلومتر (43.5 مایل) در حاشیه آن به سمت کوه های آبی به سمت غرب ، هاوکسبوری از شمال ، پارک ملی رویال در جنوب و Macarthur در جنوب غربی امتداد دارد. . سیدنی از 658 حومه ، 40 منطقه محلی و 15 منطقه همجوار تشکیل شده است. ساکنان این شهر با عنوان “سیدنیسایدر” شناخته می شوند.  از ژوئن سال 2017 ، جمعیت کلانشهر سیدنی 5،230،330  بود و تقریباً 65٪ از جمعیت ایالت این کشور زندگی می کردند.

استرالیایی های بومی حداقل 30،000 سال در منطقه سیدنی سکونت داشته اند و هزاران اثر حکاکی در سراسر منطقه باقی مانده است و این امر را از نظر اماکن باستان شناسی بومی به یکی از ثروتمندترین استرالیا تبدیل کرده است. در طول نخستین سفر خود در اقیانوس آرام در سال 1770 ، ستوان جیمز کوک و خدمه وی اولین اروپاییانی شدند که سواحل شرقی استرالیا را ترسیم کردند، و الهام بخش بریتانیا به این منطقه شدند. در سال 1788 ، نخستین ناوگان محکومین ، به رهبری آرتور فیلیپ ، سیدنی را به عنوان مستعمره مجازات بریتانیا ، اولین شهرک اروپا در استرالیا تأسیس کرد. فیلیپ این محل در ساحل شرقی را  ، شهر سیدنی را نام گذاری کرد. حمل و نقل جزایی به نیو ساوت ولز به زودی پس از اینکه سیدنی در سال 1842 به عنوان شهر شناخته شد به پایان رسید. در سال 1851 دوره ی طلایی در مستعمره رخ داد و در طول قرن بعد ، سیدنی از یک پاسگاه استعماری به یک مرکز مهم فرهنگی و اقتصادی جهانی تبدیل شد. پس از جنگ جهانی دوم ، مهاجرت گسترده را تجربه کرد و به یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای جهان تبدیل شد. در زمان سرشماری سال 2011 ، بیش از 250 زبان مختلف در سیدنی صحبت شد. در سرشماری سال 2016 ، حدود 35.8 درصد از ساکنان به زبانی غیر از انگلیسی در خانه صحبت می کردند. علاوه بر این ، 45.4٪ از جمعیت گزارش داده اند که در خارج از کشور متولد شده اند و این شهر به ترتیب بعد از لندن و نیویورک سومین جمعیت بزرگ متولد خارجی در بین شهر های جهان را دارد.

پنج دانشگاه بزرگ در این شهر می باشند :

دانشگاه ولنگونگ در شهر ولنگانگ در فاصله 85 کیلومتری جنوب شهرسیدنی قرار دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاههای استرالیا و شرایط پذیرش در آن می توانید از صفحه مخصوص دانشگاههای استرالیا گروه راد بازدید کنید.

دانشگاههای استرالیا