بهترین شغل های نیمه وقت برای دانشجویان بین المللی در استرالیا

 

تحصیل در کشور دیگر می تواند چالش برانگیز باشد. سازگار شدن با محیط جدیدزمان بر میباشد. در حالیکه شما هنوز نتوانسته اید خود را با شرایط جدید منطبق کنید، مواجه شدن با شرایط کاری می تواند سخت باشد.

پس ازشروع زندگی در مکان جدید ، احتمالاً وقت آن است که شروع به جستجوی کار کنید. کار کردن به شما این امکان را می دهد که هزینه های تحصیل خود را جبران کنید ، هزینه های زندگی خود را تأمین کنید و مقداری پول برای گذران اوقات فراغت داشته باشید. اگر می خواهید شغلی را بیابید که با دانشکاه شما تداخلی نداشته باشد در ادامه با سه حیطه شغلی مناسب برای دانشجویان بین الملل در استرالیا آشنا خواهید شد:

خرده فروشی

مشاغل خرده فروشی به دلیل ماهیت شیفت محور ، بسیار مورد توجه دانشجویان دانشگاه است. به دلیل اینکه شما به اطلاعات کالاهایی که می فروشید نیاز خواهید داشت ،پس مجبور نیستید کار خود را در خانه انجام دهید . همچنین به دانشجویان اجازه می دهد تا زمانی را به دوراز محیط تحصیل خود سپری کنند. تقریباً 50 درصد از کارمندان خرده فروشی در استرالیا که به صورت نیمه وقت کار می کنند و یک سوم کارکنان  بین 15 تا 24 سال هستند.

 

خدمات اقامتی و غذایی

شغل های مرتبط به خدمات اقامتی و غذایی نیز به صورت شیفتی میباشند. شامل شغل هایی از قبیل ریختن نوشیدنی در یک بار یا کلوپ شبانه و میزهای انتظار در یک رستوران ، شستن ظرف یا خوشامدگویی به مشتریان در یک میخانه میباشد.دانشجویان خارجی نیز برای این خط شغلی متناسب هستند ، 60٪ نیروی کار به صورت نیمه وقت و تقریباً نیمی از کارمندان در گروه “جوان” نشان می دهند.

ساخت و ساز

این گزینه معمولاً برای دانشجویانی که برنامه آنها به آنها اجازه می دهد کل روزهای تعطیل را در طول هفته  به کاری اختصاص دهند ، مناسب میباشد. سازندگان ، برق و لوله کش ها معمولاً به کارگران برای انجام کارهای غیر تخصصی مانند تمیز کردن محل ، نیاز دارند. همچنین ممکن است فقط یک یا دو روز را مجبور به کار کردن باشید. ساخت و ساز بیش از یک میلیون نفر در استرالیا استخدام می کن که تقریباً نه درصد ازاین نیروی کار کشور ، که شامل 170،000 نفر میباشد بین سنین  از 15 تا 24 سال میباشد..

 

حقوق شغلی دانشجویان بین المللی در استرالیا

دارندگان ویزای دانشجووی  دارای اجازه کار تا 20 ساعت در هفته میباشتد ، که به آنها امکان می دهد تا هزینه های زندگی خود را تأمین کنید در حالی که هنوز زمان زیادی برای تحصیل دارند. و همچنین در طول تعطیلات ترم میتوانند ساعتهای نامحدودی کار کنند.

برای شروع ، باید یک حساب بانکی استرالیا باز کنید تا کارفرمای شما بتواند درآمد شما را واریز کند. شما همچنین باید برای دریافت شماره پرونده مالیاتی (TFN) از اداره مالیاتی در خواست دهید که البته کارفرمای شما اعلامیه TFN را به شما ارائه می دهد یا می توانید آن را به صورت آنلاین یا از طریق شماره تلفن 13 28 61 دریافت کنید. این مهم است که شما از حقوق شغلی خود آگاه باشید. برای هر کاری که انجام می دهید باید دستمزد مناسبی به شما پرداخت شود ، بنابراین مواظب کارفرمایانی باشید که اصرار دارند که دستمزد شما را به صورت نقد ” پرداخت کنند یا کسانی که از شما می خواهند کار بدون حقوق را به صورت “آزمایشی” انجام دهید. همچنین باید با حقوق و شرایط منطقه شغلی خود – که به عنوان “AWARD” شناخته می شود – آشنا باشید و هرگونه قرارداد کاری را که امضا می کنید با دقت بخوانید. برای آگاهی از جزییات بیشتر  وب سایت Fair Work Ombudsman میتواند به شما کمک کند.