لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

مزایای تحصیل در استرالیا

مزایای تحصیل در استرالیا

مزایای تحصیل در استرالیا: تحصیلات عالیه امروزه در کشور ما ارزش بسیاری برای افراد زیادی در جامعه دارد و افراد بسیار زیادی هستند که علاقه دارند خودشان یا فرزندانشان در بهترین دانشگاه های کشور یا دنیا تحصیل کنند و مدرک بگیرند. برای همین بسیاری از افرادی که فکر می کنند توانایی سفر تحصیلی را دارند، برای تحصیل به کشور های دیگر سفر می کنند. استرالیا یکی از مهم ترین کشور ها برای تحصیلات عالیه می باشد و بسیاری از افراد برای تحصیل در استرالیا به این کشور سفر می کنند. اما تا به حال فکر کرده اید که اعزام به استرالیا می تواند چه مزایایی داشته باشد یا اصلا برای چی باید به این کشور برای تحصیل سفر کنیم؟ در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با مزایای سفر تحصیلی به استرالیا آشنا کنیم.

 

مسلما شرایط مساعد آب و هوایی و کیفیت زندگی در استرالیا، دلایل کافی برای اعزام دانشجو به استرالیا محسوب نمی‌شوند. الویت افرادی که به این کشور میآیند تامین رفاه نسبی و آرامش در کشور مقصد است به طوری که تنها دغدغه فرد، دوری از وطن خود باشد. استرالیا یکی از کشورهایی است که توانسته در سال‌های اخیر، رضایت این افراد را در همه جنبه‌ها، جلب کند. در اینجا به دیگر مزایای تحصیل در استرالیا اشاره می‌کنیم. تمامی اطلاعاتی که در ادامه مشاهده می کنید از وب سایت https://www.immigrationxperts.com جمع آوری شده اند.

 

مزایای تحصیل در استرالیا

1) فرصت های شغلی

تعداد کمی از کشورها می توانند جذابیت چشمگیر استرالیا را برای کارگران واجد شرایط خارج از کشور، که نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد، مطابقت دهند. این کشور به شدت افرادی را می پذیرد که دارای مهارت های شغلی هستند تا جای خالی بسیاری را پر کند و به شکوفایی اقتصادی کشور کمک کند. در عرض چهار ماه پس از اعزام به کشور، بیش از 80 نفر از 100 نفر با ویزای مستقل واجد شرایط کار می کنند.

2) آزادی کار

جنبه اصلی بعد از تحصیل در استرالیا جنبه مجوز کار است. ساکنان دائم در هر حرفه ای ممکن است برای هر کارفرمایی کار کنند. اما خدمت شهروندان استرالیایی در خدمات عمومی و نیروهای مسلح کاملاً محدود است. با این حال، این تفاوتی بین ساکنان دائمی و شهروندان قوانین صنعتی نیست. بر اساس این قوانین، ساکنان دائمی از امتیازات مشابه شهروندان برخوردار می شوند.

مزایای کاری و زندگی در استرالیا
مزایای کاری و زندگی در استرالیا

3) مزایای مراقبت های بهداشتی

شهروندان از حق برخورداری از مراقبت های بهداشتی برخوردار هستند. به عنوان مقیم دائم استرالیا، از مزایای یک طرح بیمه درمانی دولتی به نام «مدیکر» برخوردار هستید که درمان پزشکی رایگان را با نرخ های تخفیفی در بیمارستان ها و داروها ارائه می کند. ساکنان دائم به برنامه بیمه درمانی مدیکر که توسط دولت اداره می شود، دسترسی خواهند داشت. از این طریق می‌توانید درمان رایگان در بیمارستان‌های دولتی و همچنین داروهای یارانه‌ای دریافت کنید.

4) دستورالعمل های انعطاف پذیر در مورد اعزام دانشجو

Down Under برای کارگران حرفه ای نامحدود ویزای ورود دائم و موقت با فرصت های شغلی نامحدود فراهم می کند. هیچ محدودیتی در میزان ویزاهایی که می توان از طریق سیستم ورود موقت در اختیار متخصصان و سایر افراد متقاضی ماهر قرار داد وجود ندارد. برخلاف سایر کشورها، سرزمین کانگورو دارای ترتیبات ورود موقت نسبتاً متنوع و کارآمدتر است.

5) محیط های جغرافیایی

بیایید ابتدا آب و هوا را در نظر بگیریم! داون آندر دارای زیبایی طبیعی بی‌سابقه‌ای است و گونه‌های گیاهی و جانوری دارد که منحصراً در خاک‌هایشان بومی هستند. آب و هوای گرم در تمام طول سال آن را به مکانی عالی برای فرهنگ در فضای باز تبدیل می کند، حتی همانطور که معمولاً در سبک زندگی فعال مردم آن بیان می شود. به همین دلیل، افرادی که مشتاق زندگی کامل هستند، کشور را خوب می دانند. این کشور همچنین دارای برخی از چشمگیرترین ذخایر حیات وحش در جهان است که برخی از آنها به عنوان پارک های ملی شناخته می شوند.

6)فرهنگ عالی

برای پناهندگان حساس فرهنگی، باز هم تعداد کمی از کشورها می توانند با جذابیت بی سابقه استرالیا برابری کنند، استرالیا که عمدتاً یک کشور با بیش از 30 درصد جمعیت از سایر نقاط دنیا هست. این کشور دارای یک جامعه هنری غنی است که برخی از فعالیت های رایج آن عبارتند از تئاتر، کنسرت، نمایشگاه های هنری، فیلم و کارناوال های فرهنگی. علاوه بر جذابیت این کشور، این واقعیت است که بدون شک برخی از بهترین شراب ها و غذاها را تولید می کند و کیفیت آن، و تنوع فرهنگی غنی شهروندانش، به طور گسترده ای از طریق بسیاری از رستوران های مشهور جهانی، که موقعیت استراتژیک در طول و عرض کشور قرار دارند، می درخشد.

7) استانداردهای زندگی با کیفیت

این کشور دارای مسکن با استانداردهای بالاتر است. با این وجود، مقرون به صرفه بودن آن با کشورهای مشابه دیگر برابر است. مدارس، بیمارستان‌ها و حمل‌ونقل عمومی در این کشور استاندارد زندگی فوق‌العاده بالایی را نشان می‌دهند که ساکنان این کشور از آن لذت می‌برند.
مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا
مزایای اعزام دانشجو به استرالیا

زندگی در استرالیا

این کشور در سال ۲۰۱۸ توانست از سوئیس سبقت بگیرد و عنوان مرفه ترین کشور دنیا را از آن خود کند. در ادامه با برخی از مهم ترین و بهترین شرایط ویژه که به عنوان مزایای زندگی در استرالیا شناخته می شوند آشنا می شویم:

  1. وضعیت اقتصادی و توسعه یافتگی خیلی خوب: استرالیا بیش از ۲۶ سال رشد مداوم اقتصادی داشته و حتی در دوره رکود اقتصادی هم آسیبی ندیده. استرالیا در شاخص توسعهٔ انسانی (Human Development Index) که توسط برنامه توسعه و پیشرفت سازمان ملل UNDP ارائه می‌شود و پیرامون کیفیت زندگی، درمان، آموزش، اقتصاد آزاد و توسعه شهری تحقیق می کند جایگاه سوم جهان را در سال ۲۰۱۸ کسب کرده است. همچنین به گزارش وبسایت sbs.com: بر اساس شاخص جهانی قابلیت زندگی (Global Livability Ranking) سال ۲۰۱۸ که توسط موسسه EIU متعلق به اکونومیست منتشر می شود و ۳۰ فاکتور گوناگون در ارتباط با ثبات، مراقبت های بهداشتی، فرهنگ، محیط زیست، آموزش و پرورش و زیرساخت ها را در نظر می گیرد، سیدنی در مقام پنجم و آدلاید در رتبه دهمین شهر قابل سکونت جهان قرار گرفته اند.
  1. سرعت و سهولت در اخذ ویزا و نسبت بالای پرونده های موفق نسبت به سایر کشورهای مسافرپذیر: با اینکه استرالیا قوانین سفت و سختی دارد اما گرفتن ویزا و اقامت استرالیا نسبت به خیلی از کشورهای مسافر پذیر آسان تر است چون استرالیا بروکراسی و کاغذبازی کمی دارد و قوانین رفتن و اقامت به طور مداوم به روز می شوند و روند کوچ و کارگزینی در این کشور را تسهیل می کنند.
  2. بهره مندی از مزایای سکونت در شهرهایی وسیع با جمعیتی در حدود 2 تا ۴ میلیون نفر: استرالیا شهرهایی بزرگ با جمعیت کم دارد و این یعنی امکانات کافی برای شهروندان در شهرهایی که آرامش و تمیزی زیادی دارد و برای خیلی از افرادی که از شهرهای شلوغ و پر سر و صدا آزرده خاطرند، ایده آل است.
  3. جغرافیا و طبیعت زیبا با آب و هوایی معتدل و مرطوب: حتما تصاویر زیبای سیدنی را در اینترنت دیده اید، استرالیا طبیعت بکر و حاصلخیزی دارد. جزایر زیبا و بکری هم در اطراف آن وجود دارند که بعضی از آنها در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. همچنین استرالیا از نظر معادن زیر زمینی نیز وضعیت بسیار مطلوبی دارد. درآمد استرالیا از صنعت توریسم در سال ۲۰۱۹ به رکورد ۴۷ میلیون دلار رسید. بیشترین مقاصد گردشگری در استرالیا، شهرهای ساحلی سیدنی، بریزبین و مبلورن هستند. حیات وحش استرالیا نیز منحصر به فرد بوده و یکی از جاذبه های آن است.
  1. ثبات اقتصادی بالا و حمایت از کارآفرینان برای راه اندازی کسب و کار: صنایعی که عملکرد بسیار خوبی در استرالیا دارند به ترتیب در حوزه های انرژی، کشاورزی، مالی، آموزش و گردشگری فعال بوده و هم اکنون بیش از پانزده هزار شرکت بین المللی در استرالیا مشغول فعالیت هستند. همچنین استرالیا ویزاهای کار متعددی دارد که با بعضی از آنها قبلا آشنا شده اید مثلا ویزای ۴۹۱ که ویزای کار بوده و ویژه مناطق کم جمعیت تر استرالیاست.
  1. وضعیت اشتغال و نیاز به نیروی کار ماهر: استرالیا همیشه برای نیروی کار ماهر فرصت های شغلی خوبی دارد. خب این هم یکی از مزایای تحصیل در استرالیا است. نرخ بیکاری در استرالیا کم است، چیزی در حدود ۵.۲٪ و این کشور نیاز زیادی به نیروی کار دارد که می تواند از طریق متقاضیان اعزام دانشجو تامین شود. سن بازنشستگی برای مردان ۶۵ سال و برای زنان ۶۲ سال است. هر ساله لیست نیروهای متخصص مورد نیاز استرالیا در پایگاه های داده معتبر منتشر می شود تا متقاضیان فارغ از ملیت و نژادشان و تنها با تکیه بر استعدادها، توانایی ها و تجربیات بتوانند از فرصت های شغلی در این کشور مرفه بهره مند شوند.
  1. امنیت بالا: شاخص امنیت در استرالیا ۸۶٪ است و از این لحاظ، دهمین کشور امن دنیاست. انواع جرائم در استرالیا نرخ ارتکاب پایینی دارند و تنها بلایای طبیعی مثل آتش سوزی و سیل هستند که در استرالیا مخاطره آمیز می شوند.
  2. کیفیت آموزش و تحصیلات: یکی از ویزاهای پرطرفدار استرالیا، ویزای تحصیلی است. ویزای ۵۰۰ یکی از این ویزاهاست. همچنین دوره های آموزشی کوتاه مدت نیز برای کسب مهارت های شغلی در استرالیا در دسترس عموم است. در استرالیا دانشگاه های بسیار خوبی هم هست. مطابق رتبه بندی جهانی QS، تعداد ۷ مورد از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در استرالیا قرار دارند. استرالیا از نظر شاخص عملکرد آموزشی دانش آموزان وارد شده به این کشور در جایگاه هفتم جهانی و پس از سنگاپور، ماکای چین، هنگ کنگ، کانادا، ایرلند و استونی قرار دارد.
  1. فرهنگ احترام به ملیت ها و اقوام مختلف و وجود قوانین حمایتی: از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ میلادی چیزی حدود ۶۲٪ از رشد جمعیت سالانه استرالیا مربوط به افرادی بوده که به این کشور وارد شده اند  و این فرهنگ سبب شده تا استرالیایی ها مردمانی صبور و با تحمل باشند چون فرهنگی چندملیتی دارند. کسانی که از ایران به استرالیا سفر کرده اند معمولا صداقت و مهربانی استرالیایی ها برایشان خیلی جالب بوده است.

 

در این مقاله در وب سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را با مهم ترین و بهترین ویژگی ها و مزایای تحصیل در استرالیا و اعزام به این کشور آشنا کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *