لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

انواع حسابهای بانکی در استرالیا

انواع حسابهای بانکی در استرالیا: تحصیل در استرالیا امروزه به آرزوی بسیاری از جوانان در سراسر دنیا مخصوصا در ایران شده است. استرالیا یکی از بهترین کشور های دنیا برای تحصیل می باشد و بسیاری از افراد قصد اعزام شدن به این کشور برای تحصیل را دارند. هزینه زندگی در این کشور نیز کمی بالا می باشد و به شرط کسب درآمد در استرالیا کمی برای شما راحت تر می شود. اما موضوعی که حتما باید به آن دقت داشته باشید، داشتن یک حساب در زمان دانشجویی خود در استرالیا می باشد. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را با انواع حساب های بانکی و بهترین بانک های استرالیا آشنا کنیم.

 

انواع حساب های بانکی در استرالیا

1.حساب‌های تراکنشی یا روزانه (Everyday Accounts)

همانطور که از نام چنین بانکی پیداست، شما برای استفاده روزانه خود مانند پرداخت قبوض، خرید، کسب درآمد در استرالیا کار خواهید کرد. حساب های بانکی به طور کلی بسته به خدماتی که ارائه می دهند و بانک ارائه دهنده آن خدمات، کارمزدهای متفاوتی را شامل می شود. برخی از این حساب های بانکی دارای تعداد معینی تراکنش در ماه هستند و در صورت استفاده از دستگاه خودپرداز بانک دیگری، بانک شما ممکن است حساب شما را شارژ کند. علاوه بر این، این حساب های بانکی دارای نرخ بهره بسیار پایین هستند.

افتتاح حساب در بانک های استرالیا

2.حساب‌های پس‌انداز (Savings Accounts)

بااین حساب امکان پرداخت قبوض ویا واریز وجه به حساب افراد دیگر وجود ندارد ولی دارای سود بانکی می باشد البته سود بانکهای استرالیا بسیار پایین و در حد 1 تا 2 درصد می باشد. در واقع هنگام افتتاح حساب در بانک های استرالیا باید درکنار حساب بانکی پس انداز یک حساب تراکنشی یا روزانه باز کرد تاا در صورت نیاز پول‌های خود را بین این دو حساب جابه‌جا ‌نمایید. کسانی که وام بانکی از یک بانک دریافت کردند می توانند حساب پس انداز خود را به صورت آفست کنند یعنی پشتیبان وام بانکی شان شود تا بهره کمتری بابت وام به بانک پرداخت کنند.

انواع حسابهای بانکی در استرالیا
انواع حسابهای بانکی در استرالیا

3.حساب‌های مدت‌دار (Term Deposit)

درصورتی‌که مقدار پول‌ شما قابل توجه هست و مایل به سرمایه‌گذاری با سود ثابت هستید، این نوع حساب‌ بهترین انتخاب هست. با این حساب یک دوره زمانی مشخصی مثلا 1 یا 5 سال مبلغ خود را در حساب نگه می دارید وبرای اینکه بتوانید از سود مشخصی استفاده کنید اجازه برداشت در مدت تعیین شده را ندارید.

 

برای افتتاح حساب بانکی در استرالیا به چه مدارکی نیاز داریم؟

مدارک لازم برای باز کردن حساب در بانک‌های استرالیا:

 • گذرنامه یا گواهینامه رانندگی استرالیایی
 • برگه احراز سکونت (مدرکی که نشان می‌دهد متقاضی در چه آدرسی سکونت دارد مانند قبض برق و…)
 • برگه ویزا
 • شماره موبایل جهت ثبت در سیستم و استفاده آنلاین از خدمات بانکی

نکات:

1. دستگاههای خود پرداز در صورتی که اگر در آن بانک حساب نداشته باشید از شما تا دو دلار کارمزد کم میکند.

2. حتما توجه داشته باشید موقع خرید گاه نیاز به رمزکارت نیست و با Pay Pass می توان از کارت خرید کرد بنابراین اگر کارت تان گم شود امکان خرید با آن هست و بهتر هست در حسابهای کارتی و روزانه خود مبالغ بالا نگه ندارید.

بهترین بانک ها در استرالیا
بهترین بانک ها در استرالیا

بهترین بانک های استرالیا

 1. Agribusiness
 2. Company Culture
 3. Dotcom
 4. Equity Firm
 5. Fortune 100
 6. Fortune 500
 7. Fortune Global 500
 8. Junior Company
 9. Key Players in the Capital Markets
 10. Merchant Bank
 11. Middle Market Investment Banks
 12. Middle Office
 13. Pledge Fund
 14. Startup
 15. State Owned Enterprise (SOE)

 

در این مقاله در وب سایت راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را با بهترین بانک های استرالیا و انواع حسابهای بانکی در استرالیا آشنا کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *