لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

حمل حیوانات خانگی به استرالیا

حمل حیوانات خانگی

حمل حیوانات خانگی به استرالیا

حداقل سن مجاز حیوانات خانگی برای ورود به استرالیا 1 سال است وانتقال حیوانات بطور مستقیم و بدون گذراندن دوره قرنطینه از ایران و بسیاری از کشور ها به استرالیا ممنوع می باشد. در واقع برای انتقال حیوان خانگی خود به استرالیا دو گزینه وجود دارد:

گزینه اول

طبق راهنمای اداره کشاورزی و منابع آب استرالیا حیوان خانگی شما، باید مدت شش ماه را در یکی از کشورهای گروه دوم یا سوم بگذراند و در این مدت تحت نظر دامپزشک قرار گیرد و پس از گذراندن این دوره و تزریق واکسنهای دوره ای و انجام آزمایشات لازم بعنوان حیوانی با استاندارد آن کشور قلمداد گردد تا بتواند از طریق قانونی به استرالیا وارد شود. این گزینه بدلیل مشکلات مربوط به اخذ ویزای شش ماهه جهت زندگی در یک کشور دیگر وهزینه بالای آن عملا برای اکثر افراد مقدور نیست.

گزینه دوم

گذراندن این دوره شش ماهه بصورت ترکیبی است یعنی بخشی از این شش ماه در ایران سپری می شود و تنها 45 روز از این دوره در کشور ثالث طی خواهد شد. این روش کاملا مورد تایید دولت استرالیا و قانونی است.

هماهنگی جهت پانسیون حیوان در یک کشور ثالث جهت گذراندن این دوره  45 روزه توسط شرکتهای مختلفی انجام می شود. این شرکتها کلیه عملیات لازم برای انتقال قانونی حیوان خانگی شما از یک کشور به کشور دیگر را انجام میدهند مانند:

Dogtainers(Australia)

JetPets(Australia)

Iran Pet Travel

بنابراین برای انتقال حیوان خانگی خود به استرالیا باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. 1. نصب میکروچیپ
  2. 2. تزریق واکسن هاری و انجام تست RNATT
  3. 3. هماهنگی جهت پانسیون حیوان در یک کشور ثالث جهت گذراندن دوره 45 روزه
  4. 5. تهیه مدارک و مجوزهای خروج از ایران و ورود به کشور ثالث
  5. 6. پرواز به کشور ثالث و تحویل دادن حیوان خانگی
  6. 7. تحویل گرفتن حیوان خانگی در استرالیا

میکروچیپ یک قطعه الکترونیکی کوچک به اندازه تقریبی یک دانه برنج است که به صورت زیرجلدی تزریق می شودواطلاعات حیوان خانگی شماست. میکروچیپی که استفاده می کنید باید دارای استاندارد ISO11784 / ISO11785باشد تامورد تایید وقابل خواندن توسط اسکنرفرودگاه ملبورن باشددر غیر اینصورت اگر میکروچیپ شناسایی نشود، یاحیوان را نخواهند پذیرفت و یا باید شما خودتان اسکنری که بتواند آن میکروچیپ را بخواند همراه خودتان داشته باشید.

درمورد واکسن هاری و انجام تست تیتر هاری (RNATT) باید گفت مطمئنا حیوان خانگی شما تحت نظر یک دامپزشک قرار دارد وبصورت دوره ای واکسن هاری خود را دریافت می کند. هنگام سفر و انتقال حیوان خانگی به استرالیا، باید میزان آنتی بادی موجود در سرم خون حیوان بررسی شود، مقدار تیتر آنتی بادی موجود در سرم خون باید معادل 0.5 IU/ML و یا بیشتر باشد .این آزمایش باید حتما توسط آزمایشگاه AAHL استرالیا یا یکی از آزمایشگاههای مورد تایید استرالیا انجام پذیرد. ارسال نمونه خون به خارج از ایران، محدودیتهای خاص خود را دارد و بسته بندی آن باید از استانداردهای ویژه ی زیست محیطی برخوردار باشد. نتیجه این آزمایش 24 ماه اعتبار دارد.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *