لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانش آموزان ابتدایی سیدنی به آینده شغلی خود فکر میکنند

students

 

کتابخانه Cabramatta به دانش آموزان سال پنج و ششم زیاد کتاب امانت نمیده در عوض به آنها ایده میدهد.

ایده های که میتوانند بقیه زندگیشان را با آنها بسازند.

برای مطالب بیشتر در مورد تحصیل در استرالیا

نمایشگاه اکسپو با غرفه های شامل آموزش در دروان کودکی، مهمان نوازی، مو وزیبایی و حتی رزونامه نگاری که بعضی اوقات مورد توجه است. بینشی از کار روزانه بزرگسالان به بچه های 10 یازده ساله میدهد.

خالق نمایشگاه خانم Ampha Mammone اظهارداشته است: بچه ها وقتی به دبیرستان میروند چیزهای زیادی رو ی آنها تاثیر می گذارد اما وقتی در دوره ابتدایی هستند میتوانند درمورد همه احتمالات رویا پردازی کنند.

یکی ازدانش آموز کلاس ششم در غرفه ساخت و ساز به دقت نگاه میکرد بعد کاشی ها رو روی مقوا چید. ازش پرسیدیم چه میخواهی درست کنی؟ کمی فکرکرد و گفت طراحی داخلی.

در غرفه طراحی نیز یک دانش آموز کلاس پنجم مشغول طراحی یک لگو بود و گفت می خواهد یک هنرمند شود، با کمی مکث اضافه کرد شاید هم یک ستاره سینما.

خانم Ampha توضیح میدهد آنها قصد ندارند تا بچه ها از الان شغل آینده خود را انتخاب کنند فقط میخواهند با مهارت های مختلف آشناشوند تا با آگاهی بیشتردرمورد آینده شغلی خود تصمیم بگیرند وموفق شوند.

معلمی بازوی خودرا به  دانش آموزش می سپارد تا آن را بانداژ کند و مهمارت امداد رسانی را تمرین کند.

خانم Ampha اضافه میکند  : دانش آموزان قبل از اینکه به دبیرستان بروند به آنچه که علاقه دارند می اندیشند و در مورد شغل آینده خود رویاپردازی می کنند. مثلا یکی دیگر از دانش آموز سال ششم که از دندانپزشکان کنار غرفه الهام گرفته، می گوید من میخوام دندان پزشک شوم.

در واقع آشنا کردن دانش آموزان به مشاغل مختلف قبل دبیرستان، می تواند کمک بسیاری به آنها بکند تا شناخت بیشتری از توانایی ها وخواسته های خود بدست بیاورند.

نویسنده الهه احمدی

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *