لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

موسسه رجینال استرالیا خواستار استراتژی ملی جمعیت برای مناطق رجینال است!

استراتژی ملی جمعیت

اقتصاددان ارشد موسسه رجینال استرالیا می گوید که دولت فدرال باید اطمینان حاصل کند که جمعیت افرادی که وارد استرالیا میشوند به اندازه کافی به مناطق غیر کلانشهری سرازیر می شوند. انتشار بیانیه جمعیت 2022 دولت فدرال پیش بینی کرد که کمتر از 17 درصد خالص کوچ به خارج از کشور در سال آینده به استرالیا منطقه ای سرازیر خواهد شد، در حالی که RAI معتقد است دولت باید هدف 40 درصدی را تعیین کند.

این اندیشکده مستقل می گوید پراکندگی این افراد در مناطق بهره وری بیشتر را به همراه خواهد داشت وبه رفع کمبودهای شغلی قابل توجه، تقویت زیرساخت ها و همچنین حفظ برخی مناطق از کاهش جمعیت کمک می کند. کیم هاتون، اقتصاددان ارشد این سازمان، گفت که همه گیری کووید-19 نشان داده است که چگونه کشور می تواند تحت تأثیر منفی کمبود کارگران بین المللی قرار گیرد.

دکتر هاتون گفت: «جنبه کارگری یکی از جنبه‌هایی است که در چند سال گذشته بسیار بدتر شده است:

این طیف از مردم چه بک پکر باشند و چه مهاجر برای جوامع رجینال بسیار مهم شده است وهمیشه قابل مشاهده نیستد و به همین دلیل است که برخی از ما را غافلگیر کرده است.

او گفت که کارگران مهاجر خارج از کشور همچنان بزرگترین محرک رشد جمعیت در 10 سال آینده خواهند بود.

 

شوراها نیز لابی می کنند

در ویکتوریا پیش‌بینی‌های مؤسسه رجینال استرالیا نشان می‌دهد که هر سال حدود 7000 نفر در چهار سال آینده به منطقه ویکتوریا سفر می‌کنند، در حالی که این رقم به ملبورن 70000 نفر است. پیش بینی می شود که تا سال 2032-2033، بدون کوچ به خارج از کشور جمعیت رجینال ویکتوریا به دلیل کاهش نرخ زاد و ولد کاهش خواهد یافت.غرب ویکتوریا به خوبی با چالش های جذب افراد کافی برای زندگی و کار محلی آشنا است.

گزارشی که در سال گذشته با محوریت نواحی گرامپیان شمالی، پیرنه و آرارات منتشر شد، نشان داد که رشد جمعیت در آینده به شدت به هجرت شهروندان بستگی دارد.

 

کمبود مهارت

داده های اخیر نشان می دهد که کشور استرالیا در اواخر سال 2022 به رکورد 96000 فرصت شغلی رسیده است. سال گذشته موسسه رجینال استرالیا تغییرات سیاستی کلیدی را به دولت فدرال ارائه کرد. اینها شامل ایجاد مکانیسم هایی برای افزایش آگاهی از استرالیا رجینال در میان افراد وارد شده در شهرهای پایتخت بود. حمایت از کمک های اسکان محلی به این افراد تازه وارد در مناطق رجینال و تعیین هدف جمعیت برای منطقه ای استرالیا 11 میلیون نفر تا سال 2032.

برای رفع کمبود مهارت 12 منطقه از استرالیا رجینال نیز با دولت فدرال موافقتنامه‌های Immigration منطقه‌ای تعیین‌شده را امضا کرده‌اند.تصمیم در مورد شروع این طرح بر عهده شوراهای محلی، اتاق های بازرگانی یا دفاتر توسعه منطقه ای استرالیا است. یکی از سخنگویان وزیر کوچ اندرو گیلز گفت: بک پکرهایی که دارای 417 ویزا هستند می‌توانند در هر صنعتی که می‌خواهند کار کنند. این وزارتخانه در حال افزایش قابلیت دسترسی و تعامل خود برای حمایت از اجرای برنامه هجرت خود و حمایت از مشاغل برای رفع نیازهای مسافرتی خود است.

 

در این مطلب خبری در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را از جدید ترین اخبار مربوط به استراتژی ملی جمعیت در کشور استرالیا آشنا کنیم تا در صورتی که در حال تحصیل در استرالیا هستید، از آخرین اخبار استرالیا خبر داشته باشید.

منبع: abc.net.au

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *