لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

مزایا لیسانس مهندسی نرم افزار (با تخصص) در دانشگاه موناش

مزایای لیسانس مهندسی نرم افزار در دانشگاه موناش

مزایای لیسانس مهندسی نرم افزار در دانشگاه موناش: رشته نرم افزار یکی از رشته های مربوط به علوم کامپیوتر است که بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا به این رشته علاقه مند هستند در این رشته تحصیل کنند. همه ما امروزه می دانیم که علم کامپیوتر و چگونگی استفاده از این ماشین بی نظیر که زندگی را برای ما آسانتر کرده است امروزه در کنار زبان انگلیسی از علومی است که تقریبا همه به آن نیاز دارند. آینده شغلی این رشته نیز با در نظر گرفتن شرایط و برنامه ریزی درست یکی از روشن ترین آینده های کاری در بین تمامی رشته هاست.

استرالیا، در حال حاضر به یکی از کشور های برتر در زمینه تحصیلات عالیه می باشد و بسیاری از جوانان ایرانی برای تحصیل در استرالیا، اقدام می کنند تا در دانشگاه های با کیفیت این کشور ادامه تحصیل دهند. دانشگاه موناش یکی از بهترین دانشگاه های سطح استرالیاست که رشته کارشناسی نرم افزار را با بالاترین کیفیت آموزش میدهد. در ادامه این مطلب در سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با مزایای لیسانس مهندسی نرم افزار در دانشگاه موناش آشنا کنیم.

 

رشته مهندسی کارشناسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار یک رویکرد مهندسی سیستماتیک برای توسعه نرم افزار است. مهندس نرم افزار شخصی است که اصول مهندسی نرم افزار را برای طراحی، توسعه، نگهداری، تست و ارزیابی نرم افزار کامپیوتری به کار می گیرد. رشته نرم افزار امروزه و در دنیای تکنولوژی در کشور خودمان ایران و در بسیاری از کشور های دنیا به عنوان یکی از پر طرفدار ترین رشته های تحصیلی شناخته می شود. در رشته کارشناسی نرم افزار شما می توانید به صورت کامل با مبانی مختلف برنامه نویسی، زبان های برنامه نویسی مختلف و انواع برنامه نویسی برای ویندوز، اندروید، IoS، تحت وب و غیره آشنا می شوید.

 

چرا مهندسی نرم افزار را در دانشگاه موناش بخوانیم؟

دانشگاه موناش دوره‌های انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهد و به دانشجویان این امکان رامی‌دهد تا مهندسی نرم‌افزار را به‌عنوان مدرک دو تخصصه یا تک مدرک با گزینه‌هایی برای دروس انتخابی مطالعه کنند، به این معنی که دانشجویان می‌توانند مدرکی را انتخاب کنند که به بهترین وجه مناسب آنها باشد یا علایقشان را برآورده کند.

دانشجویی هایی که مدرک دوتخصصه را انتخاب می‌کنند، پس از یک سال تحصیلی اضافی، با دو مدرک فارغ‌التحصیل می‌شوند، اما این امر تعداد دروس انتخابی را که می‌توانند بگذرانند بسیار محدود می‌کند. از سوی دیگر، یک مدرک واحد دانشجویان را قادر می سازد تا طیف گسترده ای از واحدهای ارائه شده در داخل و خارج از مدرک مهندسی خود را کشف کنند.

علاوه بر این، موناش در رتبه 5 برتر استرالیا برای علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی قرار دارد. موناش دانشگاه بسیار معتبر با اساتید کیفیت بالا است که به شما کمک می کنند و به سوالات شما پاسخ می دهند.

مزیت های رشته مهندسی نرم افزار در دانشگاه Monash
مزیت های رشته مهندسی نرم افزار در دانشگاه Monash

3 مزیت برتر مدرک مهندسی نرم افزار

1.پروژه های زندگی واقعی:

از طریق تکالیف مبتنی بر پروژه، دانشجویان استراتژی‌های مدیریت پروژه و تکنیک‌های طراحی را یاد می‌گیرند و در تیم‌ها برای توسعه نرم‌افزاری کار می‌کنند که مشکلات شناسایی شده را در یک خلاصه حل می‌کند. این مدرک با ایجاد مهارت های دانشجو در کار تیمی، مدیریت پروژه و ارتباطات، دانشجویان را به مهارت های عملی لازم برای نیروی کار مجهز می کند.

بخشی از پروژه‌ها، کار کردن با اعضای مختلف تیم، آشنایی با یکدیگر، ارائه ایده‌ها و امتحان کردن آن ایده‌ها. این کار برای دانشجویان بسیار سرگرم‌کننده است و در حین کسب مهارت‌های عملی، تجربه‌ای بسیار خوبی است. همین موضوع می تواند در آینده شغلی دانشجویان نیز تاثیر بسیار مفیدی داشته باشد.

2.تمرین صنعتی:

موناش روابط صنعتی زیادی دارد و به دانشجویان کمک می کند تا دوره های کارآموزی و کسب تجربه عملی را به عنوان بخشی از مدرک خود پیدا کنند. آموزش مبتنی بر صنعت به شما کمک می کند تا با افراد برتر در صنایع مختلف در زمینه های مهندسی نرم افزار ارتباط برقرار کنید. بنابراین برای افرادی که به دنبال دوره کارآموزی هستند، موناش آن را به عنوان بخشی اجباری از دوره شما برای آماده کردن شما برای زندگی بعد از دانشگاه قرار می دهد.

3.پشتیبانی:

دانشگاه موناش یکی از برترین دانشکده های مهندسی در استرالیا است و این تا حدی به دلیل حمایت کارکنان آموزشی از دانشجویان است. یکی از دانشجویان این دانشگاه درباره استادان دانشگاه موناش می‌گوید: «شما استادان بسیار باکیفیتی دریافت می‌کنید، مردم همیشه برای کمک به شما در آنجا هستند و شما همیشه پاسخ سؤالات خود را دریافت خواهید کرد. بنابراین این چیزی است که ما همیشه می‌توانیم برای ارائه به موناش تکیه کنیم.»

 

چه چیزی این رشته را در دانشگاه موناش با سایر دانشگاهها متمایز میکند؟

دانشجویانی که با مدرک لیسانس مهندسی نرم افزار از دانشگاه Monash فارغ التحصیل می شوند، به طور حرفه ای توسط مهندسین استرالیا و انجمن کامپیوتر استرالیا تایید شده اند. علاوه بر این، ساختار دوره موناش تضمین می کند که دانش آموزان در طول دوره تحصیلی خود از طریق دوره های کارآموزی تجربه عملی کسب می کنند. این دانشگاه ارتباطات بسیار خوبی با شرکای صنعتی دارد و دانشجویان را قادر می‌سازد تا آموزش مبتنی بر صنعت (IBL) را در بخش‌های مختلف تکمیل کنند.

فرصت های شغلی رشته مهندسی نرم افزار
فرصت های شغلی رشته مهندسی نرم افزار

مسیرهای شغلی ممکن چیست؟

مهندسی نرم افزار دارای رشد شغلی قوی در طول پنج سال آینده است. علاوه بر این، موناش گزارش داده است که 81.4 درصد از فارغ التحصیلان این مدرک در طی چهار ماه پس از فارغ التحصیلی، شغل تمام وقت پیدا می کنند. در اینجا برخی از مشاغلی است که ممکن است با لیسانس مهندسی نرم افزار از موناش در آنها بیابید:

  • مهندس نرم افزار
  • معمار نرم افزار
  • توسعه دهنده نرم افزار
  • مهندسی دادها
  • توسعه دهنده بلاک چین
  • بازی های الکترونیکی

 

در این مطلب در وب سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را کمی بیشتر با رشته مهندسی نرم افزار و مزایای لیسانس مهندسی نرم افزار در دانشگاه موناش آشنا کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *