لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

چطوری برای برند سازی شرکت های فناوری از دام های رایج دوری کنیم؟

brand

 

در اولین مطالعات بازاریابی استرالیا نشان می دهد برندینگ برد و باخت دارد.

دانشکده بیزینس سیدنی با همکاری HotWire Australia نقش پایه ای برندینگ را در اقتصاد دیجیتال استرالیا نشان می دهد.

دانشکده بیزنیس سیدنی و هات وایر که نهاد مشاورارتباطات فناوری جهانی هست با تعامل هم ‘Decoding Tech Brandsرا راه اندازی کرده اند. گزارش اولیه و مطالعات گسترده در مورد تاثیر استفاده از برند و موارد ارتباطات در مراحل مختلف رشدی بیزنسها بود.

این گزارش نشان داد نشانه شناسی برند شمامیتواند به بهبود عمکرد شما کمک کند. در نظر بگیرید بخش فناوری سومین مشارکت کننده بزرگ در تولیدناخالص داخلی استرالیا هست و یک شتاب دهنده کلیدی در رشد اقتصاد ملی است. این یک فرصت عالی برای بیزنیس های  رو به گسترش هست که توانایی خود را در قدرت برند سازی بالا ببرند.

این مطالعات به به بررسی معانی سعمی و بصری،نشانه ها، علامت ها پرداخته که چطور اینها در شکل دهی انتظارات مصرف کننده تاثیر دارد؟ به عنوان مثال چرا اکثر شرکت های فناوری از رنگ آبی استفاده میکنند؟

متوجه شدند وابستگی بیش از حد به برندسازی کاربردی باعث شده بیش تر به این توجه کنند که به مصرف کننده بگویند این محصول چی هست به جای اینکه سود مصرف کننده در چی هست. با ارتباط احساسی ترانسانی تروبرانگیختن حس کنجکاوی ادمها  20 درصد نتایج نهایی بهتر بدست می آید.

برندینگ

 

یافت شده ها شامل:

  1. برندهای فناوری مقیاسی نتوانستند نسبت به سایر برندها متمایز شوند: 50 درصد آنها همچنان از رنگ آبی و 50 درصد از لوگوهای گرافیکی برای نشان دادن عملکرد محصول شان استفاده کردند.
  2. حدود 43 درصد ازشرکت های فناوری مقیاسی از نامگذاری تجربی یا تابعی یعنی بیان عملکرد یا ظاهر محصول برای نشان دادن محصول شان استفاده کردند. برعکس هیچ برند فناوری از استراتژی نامگذاری تجربی استفاده نکرده است یعنی تاکید آنها بر منافعی هست که انسانها از آن محصول می برند تا فقط نشان دادن عملکرد محصول
  3. در یک مطالعه آزمایشی با استفاده از یک نام تجاری تخیلی مشخص شد موفق ترین برند شامل یک نام توصیفی، رنگ سبز، یک لوگوی منحنی و یک شعار احساسی است. در واقع وقتی اینها باهم ترکیب می شوند 10 درصد موفق تر از برندهای مقیاسی و 20 درصد موفق تر از سایر برند های فناوری هستند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *