لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

Educational Agent & University Representative

agent

ایجنت دانشگاه یعنی چه و چرا دانشگاه های استرالیا ایجنت محور هستند؟

Educational Agent یا University Representative چیست؟

دانشگاه های استرالیا دارای نماینده یا به اصطلاح ایجنت در کشورهای مختلف هستند. ایجنت دانشگاه ها با توجه به دانش وتجربه ایی که درمورد رشته های مختلف تحصیلی، شرایط پذیرش، مدارک مورد نیازویزای دانشجویی و…دارند، نقش مهمی در راهنمایی وهدایت دانشجویان بین المللی ایفا می کنند.

اطلاعت بیشتر در مورد تحصیل در استرالیا 

چگونه می توان نماینده دانشگاه های استرالیا شد؟

داشتن مدرک دانشگاهی حداقل کارشناسی ،دارا بودن مدرک QUALIFIED EDUCATION AGENT COUNSELLOR (QEAC) یا به عبارتی PIER، شرکت ثبت شده در کشور مورد نظر، حداقل دو تا سه معرف دانشگاهی از دانشگاه های استرالیا، داشتن سابقه کاردر زمینه اعزام دانشجوو…از شرایط  لازم برای ایجنت شدن می باشد.

چرا دانشگاه های استرالیا دارای نماینده هستند؟

دانشگاه های استرالیا ترجیح می دهند دانشجویان توسط ایجنت ها که تخصص لازم درامور اعزام دانشجو را دارند راهنمایی شوند و دلایل ایجنت محور بودن آنها عبارتند از:

  • با توجه به تخصص ایجنت ها رشته مناسب برای دانشجو با توجه به مدرک تحصیلی قبلی، علایق دانشجو، سوابق کاری و …انتخاب می شود.
  • از آنجایی که ایجنت ها مدارک مورد نیاز پذیرش برای هر رشته و مقطع را می دانند از به هدر رفتن وقت به دلیل ارسال مدارک ناقص جلوگیری می شود.
  • جهت اخذ پذیرش نیازی به ارسال ترجمه مدارک دانشجو به استرالیا از طریق پست نیست و تایید مدارک توسط ایجنت ها انجام می شود بنابراین در وقت وهزینه صرفه جویی می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *