لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

کرونا ویروس و اخبار خوب در استرالیا

کرونا ویروس

کرونا ویروس

به نقل از سرویس جهانی BBC کرونا ویروس تبدیل به یک مشکل جهانی شده، کشورها با سرمایه گذاری کلان در حال مبارزه با این همه گیری هستند. در این شرایط در هفته های پایانی اسفند نود و هشت اخبار خوبی از کشور استرالیا به گوش می رسد،دانشمندان در استرالیا می گویند که آنها تواسته اند شناسایی کنند که چگونه سیستم ایمنی بدن با ویروس Covid-19 مبارزه می کند واین گام خیلی بزرگی در جهت درمان و واکسن کرونا ویروس Covid-19 است،تحقیقات آنها ، روز سه شنبه هفدهم مارچ 2020 در مجله Nature Medicine منتشر شد ، نشان می دهد افراد در حال بهبودی از ویروس جدید کرونا مانند آنفولانزا هستند. تعیین اینکه سلولهای ایمنی در چه مرحله ای ظاهر می شود یکی از اصلی ترین بایدها در ایجاد واکسن است.

در حال حاضر در سطح جهان ، مقامات بیش از 160،000 مورد بیماری کرونا ویروس و حدود 6،500 کشته را تأیید کرده اند. پروفسور كاترین كدزیسكا ، نویسنده تحقیق گفت: “این [كشف] مهم است زیرا اولین بار است كه ما درك می كنیم كه سیستم ایمنی بدن ما چگونه با كرونا ویروس جدید مبارزه می كند.” تحقیقات موسسه پیتر دوهرتی در زمینه عفونت و مصونیت ملبورن توسط متخصصان دیگر مورد تحسین قرار گرفته است که یکی آن را “دستیابی به موفقیت” نامیده است.

چه چیزی پیدا شده است؟
بسیاری از افراد از Covid-19 بهبود یافته اند ، بدین معنی که  سیستم ایمنی بدن می تواند با موفقیت با ویروس مبارزه کند.اما برای اولین بار ، این تحقیق چهار نوع سلول ایمنی را برای مبارزه با Covid-19 ارائه داد و مشخص کرد در چه زمانی این سلول ها اکتیو می شوند. آنها با ردیابی بیمارانی که دارای ویروس خفیف تا متوسط ​​بودند و هیچگونه مشکل بهداشت قبلی وجود نداشت ، به این مورد دست پیدا کردند.

چندی پیش هم به نقل از Dailymail دانشمندان در استرالیا اعلام کردند که داروهایی برای درمان HIV و مالاریا استفاده می شود ، می تواند برای مقابله با ویروس کرونا جدید استفاده شود. تیمی از متخصصان بیماری های عفونی در دانشگاه کوئینزلند در بریزبن می گویند که آنها دیدند که دو داروی موجود موفق به از بین بردن عفونت COVID-19 شده اند.کلروکین ، یک داروی ضد مالاریا ، و ترکیبی از لپیناویر / ریتونوویر سرکوبگر HIV ، هر دو گزارش های امیدوار کننده ای را در آزمایش های انسانی نشان داده اند و باعث شده ویروس در بیماران آلوده از ویروس پاک شوند.

این داروها در حالی آزمایش می شوند که محققان و پزشکان در سراسر جهان در تلاش برای یافتن واکسن ،  یا درمانی برای ویروس کشنده Covid-19 در حال آزمایش و تلاش هستند، که بی تردید محققان و دانشگاه های استرالیا در این تلاش ها جز پیشروها هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های استرالیا می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *