بهترین دانشگاه ها در کشور استرالیا 2020

این مقاله بر اساس داده های رتبه بندی دانشگاه جهانی تایمز 2020، بهترین دانشگاه های استرالیا را مشخص کرده است.

اگر به فکر  تحصیل در استرالیا هستید ، در این مقاله با دانشگاههای برتر استرالیا بیشتر آشنا می شوید.

مطابق با رتبه بندی دانشگاه جهانی تایمز Higher Education’s University 2020 ، استرالیا 35 دانشگاه برتر وجود دارد و شش مورد از آنها در 100 معتبر برتر وجود دارد ، به این معنی که کمبود انتخاب وجود ندارد.

بهترین دانشگاه های استرالیا در سراسر کشور ، از پرت در غرب تا بریزبن در شرق ، داروین در شمال و هوبارت در جنوب گسترش یافته است.

بهترین دانشگاه در استرالیا ، طبق رتبه بندی ها ، دانشگاه ملبورن است – یکی از دو دانشگاه این کشور که می تواند 50 رتبه برتر از کل رتبه بندی جهانی را بدست آورد (= 32). پس از آن دانشگاه ملی استرالیا (50) ، دانشگاه سیدنی (60) ، دانشگاه کوئینزلند (66) و UNSW سیدنی (71) دنبال می شوند.

استرالیا دارای سومین تعداد دانشجویان بین المللی در جهان است بالاتر از استرالیا کشورهای  انگلستان و ایالات متحده هستند- برای کشوری که فقط 24 میلیون نفر جمعیت دارد این حجم از دانشجو بین المللی واقعا  چشمگیر است.

5 دانشگاه برتر استرالیا

  1. دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن در سال 1853 تأسیس شد و آن را به عنوان دومین قدیمی در کشور (خواندن ادامه دهید تا قدیمی ترین آنها را پیدا کنید).

این مرکز 47000 دانشجو و 6500 نفر از کارمندان دارد و 280،000 فارغ التحصیل در سراسر جهان (حدود 15 درصد از آنها در خارج از استرالیا زندگی می کنند).

بیش از 12000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه ملبورن ثبت نام می کنند و اگر جایی در آنجا بدست آورید ، از 130 کشور مختلف به دانشجویان خواهید پیوست.

همچنین با برخی از محققان بسیار معروف شانه های خود را می مالید. پیتر دوتری ، برنده جایزه نوبل (فیزیولوژی و پزشکی) و همراهان انجمن سلطنتی دیوید سلیمان و دیوید بوجر ، همگی در ملبورن تدریس یا تحقیق می کنند.

دانشگاه ملبورن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در ملبورن استرالیا واقع شده است. این موسسه در سال 1853 تأسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی استرالیا و قدیمی ترین ویکتوریا است. پردیس اصلی آن در پارکویل ، یک حومه داخلی در شمال منطقه تجاری مرکزی ملبورن ، با چند دانشگاه دیگر در سراسر ویکتوریا واقع شده است.

این دانشگاه شامل ده واحد آکادمی جداگانه است و با انستیتوها و مراکز تحقیقاتی متعددی از جمله موسسه تحقیقات پزشکی هالتر و الیزا ، مؤسسه فلورینی علوم اعصاب و سلامت روان ، پژوهشگاه کاربردی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی ملبورن و مؤسسه گراتن در ارتباط است. در بین پانزده مدرسه فارغ التحصیل دانشگاه ، دانشکده بازرگانی ملبورن ، دانشکده حقوق ملبورن و دانشکده پزشکی ملبورن به ویژه مورد توجه قرار گرفته اند.

آموزش عالی تایمز رتبه بندی دانشگاه ملبورن 32 در سطح جهانی در سال 2020 ، در حالی که رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهانی آن را به رتبه 41 در جهان (هر دو برای اولین بار در استرالیا). در رده بندی دانشگاه های جهانی QS 2021 ، این دانشگاه رتبه 41 را در سطح جهانی دارد . چهار نخست وزیر استرالیا و پنج فرماندار کل از دانشگاه ملبورن فارغ التحصیل شده اند. ده برنده جایزه نوبل دانشجویان یا دانشکده ها ، بیشترین دانشگاه استرالیا بوده اند.

2) دانشگاه ملی استرالیا

در سال 1946 تأسیس شد ، دانشگاه ملی استرالیا (ANU) در اصل به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی توسط پارلمان استرالیا ایجاد شد. در کانبرا ، پایتخت استرالیا و کرسی دولت واقع شده است.

این شش برنده جایزه نوبل را در بین دانشکده ها و فارغ التحصیلان خود شمارش می کند ، و حتی توسط یک برنده جایزه نوبل نیز اداره می شود. برایان اشمیت ، که برنده جایزه نوبل فیزیک 2011 (به همراه ساول پرلومتر و آدام ریس) به دلیل ارائه شواهدی مبنی بر تسریع در گسترش عالم است ، معاون حقوقی این موسسه است.

این دانشگاه با دانشگاه های بین المللی از جمله دانشگاه ییل ، ​​دانشگاه آکسفورد ، ETH زوریخ و دانشگاه ملی سنگاپور همکاری های بسیاری دارد.

3) دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی که در سال 1851 تأسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاه استرالیا است.

هم اکنون 45000 دانشجو در دانشگاه سیدنی حضور دارند که نماینده حدود 134 کشور است. حدود 280 برنامه ارز در خارج از کشور با بیش از 30 کشور جهان در حال اجرا است.

کمتر از پنج نخست وزیر استرالیا در این دانشگاه حضور داشتند ، از جمله ادموند بارتون ، که در سال 1901 ، برنده اولین انتخابات فدرال استرالیا شد.

سیدنی همچنین یکی از بهترین شهرهای دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

دانشگاه سیدنی (USYD ، یا غیر رسمی سیدنی یونی) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی استرالیا در سیدنی ، استرالیا است. این دانشگاه در سال 1850 تأسیس شد و اولین دانشگاه استرالیا است و به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح جهان شناخته می شود. این دانشگاه به عنوان یکی از 6 دانشگاه ماسه سنگ های استرالیا شناخته می شود. پردیس آن در فهرست 10 دانشگاه برتر جهان با توجه به روزنامه های انگلیسی دیلی تلگراف و هافینگتون پست قرار دارد و در حومه شهرهای کامپرداود و دارلینگتون گسترش یافته است. این دانشگاه شامل نه دانشکده و دانشکده دانشگاه است که از طریق آن مدرک لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.

در سالهای 2018-1919 ، رتبه بندی دانشگاه QS جهانی سیدنی را به عنوان یكی از 25 دانشگاه معتبر دنیا ، و فارغ التحصیلان آن به عنوان 5 نفر برتر در زمینه اشتغال در جهان و اولین بار در استرالیا رتبه بندی كرد. این یکی از اولین دانشگاه های جهان است که دانشجویان را صرفاً بر اساس شایستگی دانشگاهی پذیرش می کند و بر همان اساس مردان درهای خود را به روی زنان گشود.

4) دانشگاه کوئینزلند

شعار شعار دانشگاه کوئینزلند (UQ) Scientia ac Labore است که لاتین “با دانش و سخت کوشی” است – بنابراین آماده باشید تا پیوندهایی را انجام دهید!

UQ حدود 39،000 دانشجو ثبت نام کرده است ، از جمله 12000 دانشجوی بین المللی از 141 کشور جهان. همچنین یکی از بزرگترین گروههای دکترا در استرالیا با حدود 13800 دانشجوی تحصیلات تکمیلی ثبت شده است.

فارغ التحصیلان مشهور شامل یک برنده جایزه نوبل ، دو مدیر عامل شرکت Fortune 500 ، جفری راش برنده اسکار و برونوین لی شاعر هستند.

محوطه اصلی دانشگاه در حومه سبز و برگ دار حومه شهر بریزبن واقع در سنت لوسیا – یکی از مناطق با مرفه این شهر واقع شده است.

5) UNSW سیدنی

UNSW سیدنی در سال 1949 تأسیس شد.

بیش از 52000 دانشجو در این دانشگاه وجود دارد ، از جمله 13000 دانشجوی بین المللی از 130 کشور جهان.

این دانشگاه بیش از 200 توافق نامه با دانشگاه های 39 کشور جهان برای تسهیل مبادلات دانشجویی و پروژه های تحقیقاتی دارد.

این دانشگاه اخیراً مرکز نوآوری مایکل کروش را راه‌اندازی کرده است که هدف آن حمایت از دانشجویان برای طراحی و آزمایش ایده های تجاری است. سپس این تیم به دانشجویان کمک می کند تا از طریق مشارکت با شرکت های تجاری ، ایده های خود را به واقعیت تبدیل کنند.

دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW ؛ با نام UNSW سیدنی از سال 2017 ) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی استرالیا است که در حومه سیدنی کنزینگتون واقع شده است. در سال 2012 ، UNSW بالاترین میانگین ATAR از هر دانشگاه در NSW را به ثبت رساند و بالاترین تعداد 500 نفر از دانشجویان برتر ایالتی را به خود جلب کرد. در سال 1949 تأسیس و در استرالیا با توجه به رتبه بندی دانشگاههای جهانی QS 2020 در رتبه چهارم در جهان قرار دارد.

این دانشگاه دارای 9 دانشکده است که از طریق آن می توانند لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه دهند. پردیس اصلی در یک سایت 38 هکتاری (94 هکتار) در حومه سیدنی کنزینگتون ، 7 کیلومتری (حدود 4.3 مایل) از منطقه تجاری مرکزی سیدنی (CBD) واقع شده است. دانشکده هنرهای خلاق ، UNSW Art & Design ، در پدینگتون واقع شده است ، UNSW Canberra در آکادمی نیروی دفاعی استرالیا در کانبرا واقع شده است و خرده کارتها در CBD سیدنی ، حومه راندویک و کوژ واقع شده اند. ایستگاه های تحقیقاتی در ایالت نیو ساوت ولز واقع شده اند.