لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

آشنایی کامل با فرهنگ مردم استرالیا

فرهنگ مردم استرالیا

فرهنگ مردم استرالیا: تحصیل در استرالیا امروزه به رویای بسیاری از دانشجویان بین المللی و جوانان ایران و تمام جهان تبدیل شده است. استرالیا یکی از بهترین کشور ها از نظر سیستم آموزشی و تحصیلات عالیه می باشد و به همین دلیل بسیاری از افراد قصد تحصیل در این کشور را دارند. شما در زمان زندگی در استرالیا باید با افراد مختلف در استرالیا نیز برخورد و معاشرت داشته باشید و این موضوع باعث می شود که شما نیاز داشته باشید با فرهنگ مردم استرالیا آشنا باشید. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با فرهنگ مردم این کشور و مهم ترین نکات درباره مردم استرالیا آشنا کنیم.

 

فرهنگ مردم استرالیا

باور کنید یا نه، فرهنگ استرالیایی هیچ شباهتی به تصویری ندارد که توسط تبلیغات قدیمی فاستر و فیلم های پرفروش هالیوود دهه 1980 ایجاد شده است. با بررسی این ویژگی های فرهنگی، نگاهی اجمالی به استرالیا واقعی داشته باشید. استرالیا کشوری است که در قرن 18میلادی کشف شد و در طی این قرن ها تغییرات بسیار زیادی در فرهنگ این کشور به وجود آمده اند. در ادامه بیشتر با این تغییرات آشنا می شویم.

 

1: استرالیایی ها بی احترام هستند!

یکی از اولین و مهم ترین موضوعاتی که درباره فرهنگ مردم در استرالیا گفته می شود، بی احترامی بیشتر افراد و راحت فحش دادن آنهاست. بسیاری استرالیا جایی می دانند که کلمات ناسزا به اندازه نمک و فلفل دور میز شام پرتاب می شود. و جایی که حتی سیاستمداران نیز خود را سرباره می کشند و به سرعت از خود بیخود می شوند. استرالیایی‌ها به خوبی این «تکریم رسمی» را به خوبی انجام نمی‌دهند.

 

2: استرالیایی ها برابری طلب هستند!

اما یکی از مفاهیمی که استرالیایی ها به آن توجه زیادی می کنند و در دسته خوبی های فرهنگ استرالیایی به شما می رفتن، ایده «رفتار منصفانه» است (این باور که باید به همه فرصت‌های برابر داده شود) که خود را در حمایت جهانی از سیستم‌های آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی با بودجه عمومی نشان می‌دهد. استرالیایی ها به این برابری طلبی ریشه دار افتخار می کنند، که سیستم طبقاتی پرشکوه سرزمین مادری، بریتانیا را از بین می برد. همین موضوع باعث می شود که حق پناهجویان، یا مردمی که برای کار، زندگی یا تحصیل به این کشور سفر می کنند نیز به خوبی حفظ شود.

 

3: استرالیا متنوع است!

استرالیا دارای یک فرهنگ ملی یکسان نیست، زیرا این کشور از فرهنگ های بسیار متفاوتی تشکیل شده است که به لطف امواج سفر به دنبال استعمار اروپا در اواخر قرن هجدهم صورت گرفت. به صدها گروه بومی می‌پیوندند که مهاجران اولیه بریتانیایی و ایرلندی، مهاجران اروپایی پس از جنگ جهانی دوم و سپس جوامع آسیایی و آفریقایی در حال رشد در دهه‌های اخیر هستند.

در واقع، یک چهارم استرالیایی ها در خارج از کشور متولد شده اند و یک چهارم دیگر حداقل یک والدینشان در خارج از کشور متولد شده اند. به همین خاطر است که ممکن است فرهنگ مردم استرالیا در ایالت ها و شهر های مختلف یکسان نباشد.

استرالیا محل سکونت قدیمی ترین تمدن بازمانده روی زمین است!
استرالیا محل سکونت قدیمی ترین تمدن بازمانده روی زمین است!

4: استرالیا محل سکونت قدیمی ترین تمدن بازمانده روی زمین است!

یکی از مهم‌ترین اجزای محیط چند فرهنگی استرالیا را می توان اولین مردمان استرالیا دانست که قدیمی ترین فرهنگ موجود در سراسر جهان را نمایندگی می‌کنند. شواهد باستان شناسی ثابت می کند که مردم بومی و جزیره نشینان تنگه تورس 60000 سال در این قاره ساکن بوده اند و امروزه 650000 نفر بومی در استرالیا زندگی می کنند که تقریباً 2.8٪ از جمعیت ملی را تشکیل می دهند.

 

5: استرالیایی ها عاشق نوشیدنی هستند!

در جدول تشنه ترین کشورهای جهان توسط سازمان بهداشت جهانی، استرالیا سومین کشور پرمصرف خارج از اروپا (و نوزدهمین کشور در کل جهان) است. مردم کشور استرالیا سالانه 12.2 لیتر الکل مصرف می کنند. و با دنیایی از شراب سازی های شگفت انگیز که در سراسر حومه شهر های بزرگ پراکنده شده‌اند و همچنین صنعت پر رونق آبجوسازی در شهر های مختلف در حال توسعه است.

 

6: استرالیایی ها علاقه زیادی به ورزش دارند!

از دیگر فرهنگ های بسیار مهم و عالی استرالیایی ها می توان به علاقه زیاد مردم این کشور به ورزش اشاره کرد. مردم این کشور ممکن است خودشان را خیلی جدی نگیرند، اما در مورد ورزش نمی توان این حرف را زد.

از رویدادهای بین المللی عظیم مانند تنیس اوپن استرالیا و گرندپری فرمول یک در ملبورن گرفته تا لیگ های محلی مانند AFL و NRL، همراه با تابستان محبوب کریکت تا همه ورزش های آبی که مایل ها از خط ساحلی طلایی برای شما فراهم می کند. استرالیا را می توان بهشت عاشقان ورزش نامید.

استرالیایی ها گوشت کانگورو میخورند!
استرالیایی ها گوشت کانگورو میخورند!

7: استرالیایی ها نماد ملی خود را می خورند!

یکی از موارد در فرهنگ کشور استرالیا که ممکن است برای شما کمی عجیب باشد این است که استرالیایی ها گوشت کانگورو که نماد ملی استرالیا می باشد را می خوند. این غذا همچنین به عنوان یکی از محبوب ترین غذا های استرالیا حساب می شود. یک ویژگی عجیب و غریب در غذاهای استرالیایی وجود دارد: کانگورو مرتباً به منوی غذا راه پیدا می کند. نماد ملی استرالیا با 50 میلیون چرخش در سراسر کشور – دو برابر جمعیت انسان – یک وعده غذایی رایج در استرالیاست، که به شکل های استیک یا سوسیس (معروف به “کانگا بانگر”) است خورده می شود.

 

8: استرالیایی ها بردبار هستند

در مطالعات بسیاری نشان داده است که استرالیا در بین ملت‌های جهان باز است و سال هاست که به عنوان یکی از بهترین کشور های دنیا در دسته بندی کشور های با درک بالا و تحمل مسائل مختلف شناخته می شود. استرالیا در نظرسنجی که سال گذشته برای برابری ازدواج انجام شد، علیرغم ماه ها بحث عمومی ناپسند، 62 درصد استرالیایی‌ها به قانونی کردن برابری ازدواج برای همه رای مثبت دادند که در این کشور به عنوان یک پیروزی بزرگ برای کشوری که به ارزش‌های مترقی خود افتخار می‌کند شناخته می شود.

 

در این مطلب در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با فرهنگ مردم استرالیا و 8 نکته از مهم ترین چیز هایی که باید درباره مردم استرالیا بشناسید آشنا کنیم.

منبع: https://theculturetrip.com/pacific/australia/articles/11-things-you-should-know-about-australian-culture/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *