لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

پایتخت استرالیا کانبرا

پایتخت استرالیا کانبرا

در این مقاله از سری مقالات معرفی استرالیا به معرفی پایتخت استرالیا کانبرا می پردازیم :

کانبرا پایتخت استرالیا ACT یک شهر بزرگ و واقعا یک محل زندگیست. یک شهر مدرن و جذاب برای جوانان است. کانبرا به عنوان پایتخت استرالیا ، برخی از مهم تربن مؤسسات مهم آموزشی و فرهنگی این کشور را به خود اختصاص در خود جا داده است و همچنین به عنوان پایتخت دولت استرالیا و کانون اصلی ایده ها ، نوآوری ها و تصمیم گیری در استرالیاست.
مرجع اصلی این مقاله : Australian Capital Territory

کانبرا پایتخت استرالیادر یک نگاه :

  • یکی از مناسب ترین نقاط جهان برای زندگی و 25 امین شهر دانشجویی برتر جهان است.
  • ACT کوچکترین قلمرو خودگردان استرالیا است.
  • محل برخی از دانشگاه های دارای رتبه برتر استرالیا
  • دارای کمترین نرخ بیکاری و بالاترین متوسط دستمزد استرالیا
  • بیشترین سرانه محل اقامت در پردیس دانشگاهی در استرالیا
  • پنج دانشگاه و یک مرجع TAFE
  • 19000 دانشجوی بین المللی
  • 425000 نفر جمعیت

از زمان تعیین کانبرا  به عنوان پایتخت کشور استرالیا در بیش از 100 سال پیش ، رشد کانبرا با جذب مردم از سراسر استرالیا و در سراسر جهان افزایش پیدا کرد ، و در این رشد دانشجویان متقاضی تحصیل در استرالیا بیشتر این تنوع هجرت به  این شهر را به خود اختصاص داده اند.

در حالی که در طول تاریخ این شهر تجارت بیشتر مورد نظر دولت بوده است ، اخیراً کانبرا بیشتر به پویای برای یادگیری ، هنر و فرهنگ ، غذا و نوشیدنی ، ورزش و نوآوری شهرت یافته است.

در حقیقت ، Lonely Planet ، یکی از مراجع اصلی مسافرت ، کانبرا پایتخت استرالیا را به عنوان سومین مکان برتر جهان برای بازدید در سال 2018 نامگذاری کرد. این شهر متوسط ​​از نظر مساحت که به دلیل برنامه ریزی های زیبا و شیوه زندگی راحت شهرت دارد ، به طور مداوم به عنوان یکی از جهان برترین شهرهای جهان برای زندگی شناخته می شود.

پایتخت استرالیا کانبرا یک رهبر در بخش انرژی های تجدید پذیر است و تا سال 2020 قصد دارد به طور کامل از انرژی های تجدید پذیر استفاده شود. کانبرا همچنین یکی از تمیزترین ، امن ترین و سالم ترین پایتخت های جهان است. در سال 2017 ، سازمان بهداشت جهانی به دلیل کیفیت هوا ، کانبرا را در سه شهر برتر جهان معرفی کرد. برای هر کسی که در کانبرا تحصیل می کند واضح است که چرا این شهر در 25 شهر برتر دانشجویی جهان قرار دارد.

Canberra شهری جوان است که در سال 2013 صدمین سال تاسیس خود را جشن گرفته است. این تنها یکی از معدود شهرهای برنامه ریزی شده جهان است که دارای ترکیبی منحصر به فرد از ذخایر طبیعت بکر ، فضای شهری معاصر و پویا که با یکپارچه سازی یکپارچه توسعه یافته با عناصر طبیعی.

Canberra با دانش آموزانی که در مشغول به تحصیل در استرالیا هستند و تقریباً 25 درصد از جمعیت شهر را تشکیل می دهند ، سن متوسط کمتری نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر استرالیا دارد. هویت جوانی آن ، سبب شده  یک مرکز خلاق با تجارب درجه یک فرهنگی ، اجتماعی تشکیل شود.

تقویم رویدادهای این شهر مملو از رویدادهای ورزشی ، کنسرت ها و جشنواره هایی در سطح جهانی است که به کانبرا سطحی از نشاط و زیبایی می دهد که تنها در شهرهای خیلی بزرگتر دیده می شود – کاوش در جاذبه های ملی ، گالری ها و موزه های Canberra کمک می کند تا داستانی را منحصر به فرد استرالیایی بیان کنید. در مجموع آنها چیزی را ارائه می دهند که برای همه جذاب است – از دایناسورها گرفته تا مجسمه ها. حیوانات ، ورزش و همچنین تعداد بسیار زیادی از نمایشگاه های ملی و بین المللی پرفروش.

مهم نیست که در کجای کانبرا قرار دارید ، فقط یک پیاده روی یا دوچرخه سواری چند دقیقه ی کافیست  تا بتوانید از پارک های با طبیعت خیره کننده استفاده کنید. به همین دلیل کانبرا به پایتخت سبز استرالیا معروف است.

Canberrans افرادی بسیار فعال هستند که از فعالیتهای تفریحی شگفت انگیز موجود و 246 روز آفتاب در هر سال بهره می گیرند. چشم انداز کوهستانی این شهر طیف گسترده ای از پیاده روی های بوته زار های سبز و مسیرهای دوچرخه سواری با چشم اندازهای دیدنی را ارائه می دهد.

پیاده روی یا ئو چرخه سواری در اطراف دریاچه زیبای برلی گریفین و توقف در اردوی ملی.

به عنوان یک شهر برنامه ریزی شده Canberra از تراکم کمتری برخوردار است و به طور متوسط ​​25 دقیقه با ماشین می تواند مسافرت کنید تا تمام شهر را یازدید کرده باشید. بسیاری از دانش آموزان تصمیم می گیرند از بیش از 400 کیلومتر راه اختصاصی دوچرخه سواری و یا از کرایه های تخفیف دار دانشجویی که در اتوبوس ها و راه آهن سبک موجود است استفاده کنند.

پایتخت استرالیا کانبرا را همچنین به عنوان دروازه ای برای مناطق اطراف استرالیا معرفی می کنند، که در  فقط دو دقیقه کوتاه با سواحل بکر و کوه های زیبا و پوشیده از برف ، و سه ساعت با سیدنی فاصله دارید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *