لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

آشنایی با ایالت‌ های استرالیا

آشنایی با ایالت های استرالیا

ایالت‌ های استرالیا: کشور استرالیا یکی از زیبا ترین کشور های دنیا می باشد که در قاره اقیانوسیه به عنوان یکی از کشور های دور افتاده در دنیای پهناور ما انسان هاست. استرالیا همچنین به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در کشور ایران و سراسر دنیا شناخته می شود و بسیاری از دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا رویای تحصیل در استرالیا را در سر دارند.

شناخت کشور استرالیا پیش از سفر و اعزام شدن به این کشور می تواند کمک بسیار زیادی به شما در انتخاب دانشگاه و مکان زندگی مورد نظرتان و حتی گشت و گذار راحت تر در زمان تحصیل در این کشور بکند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با ایالت های استرالیا و نکات مهم درباره این ایالت ها آشنا کنیم.

 

1: نیوساوث ولز (New South Wales)

نیوساوث ولز
نیوساوث ولز

ایالت نیوساوث ولز یکی از مهم ترین و پر جمعیت ترین ایالت های کشور استرالیا می باشد که بیشتر از 8 میلیون نفر از جمعیت کشور استرالیا در این ایالت قرار دارند. دو شهر بزرگ و معروف استرالیا یعنی سیدنی و پایتخت استرالیا یعنی کانبرا نیز در این ایالت قرار دارند و شهر مرکز این ایالت شهر سیدنی شناخته می شود. این ایالت 809 هزار کیلومتر مربع است و یکی از مهم ترین ایالت های استرالیا می باشد.

نیوساوت ولز معمولاً آب و هوای معتدلی دارد. فصل ها در این ایالت با تابستان گرم و زمستان خنک تر و انتقال بهار و پاییز شناخته می شوند. در NSW پاییز در مارس، زمستان در ژوئن، بهار در سپتامبر و تابستان در دسامبر آغاز می شود. تغییرات فصلی در شمال کمتر مشهود است، جایی که تابستان‌ها گرم و مرطوب و زمستان‌ها خنک‌تر و خشک‌تر است.

مکان های توریستی ایالت نیوساوث ولز

 1. آرمیدیل
 2. دره کانگورو
 3. کوه های برفی
 4. خلیج استفنز
 5. جزیره نورفولک
 6. بندر کافس
 7. دره شکارچی
 8. سواحل ساحل جنوبی
 9. خلیج بایرون

 

2: ویکتوریا (Victoria)

ویکتوریا
ویکتوریا

ویکتوریا ایالتی در جنوب شرقی استرالیا است. این دومین ایالت کوچک با مساحت 227444 کیلومتر مربع (87817 مایل مربع)، دومین ایالت پرجمعیت (بعد از نیو ساوت ولز) با جمعیتی بیش از 6.5 میلیون نفر، و پرجمعیت ترین ایالت در استرالیا (28 در هر کیلومتر مربع). ویکتوریا از شمال با نیو ساوت ولز و از غرب با استرالیای جنوبی همسایه است و از جنوب به تنگه باس محدود می شود. به استثنای یک مرز زمینی کوچک با تاسمانی که در امتداد جزیره مرزی قرار دارد. اقیانوس جنوبی در جنوب غربی و دریای تاسمان (دریای حاشیه ای اقیانوس آرام جنوبی) در جنوب شرقی قرار دارد. این ایالت شامل طیف وسیعی از اقلیم ها و ویژگی های جغرافیایی از مناطق معتدل ساحلی و مرکزی تا رشته کوه های آلپ ویکتوریایی در شمال شرقی و نیمه خشک شمال غربی است.

ویکتوریا علیرغم اندازه کوچکش آب و هوای متنوعی دارد. از معتدل نیمه خشک با تابستان های گرم در شمال غربی تا معتدل و خنک در امتداد ساحل متغیر است. ویژگی اصلی زمین ویکتوریا، محدوده تقسیم بزرگ، آب و هوای سردتر و کوهستانی را در مرکز ایالت ایجاد می کند. زمستان ها در امتداد سواحل ایالت، به ویژه در اطراف ملبورن، نسبتا ملایم است.

مکان های دیدنی ویکتوریا

 1. پارک ملی گرامپیان
 2. تورکی و جاده اقیانوس بزرگ
 3. پارک ملی بزرگ اوتوی
 4. جزیره فیلیپ
 5. پارک ملی آلپاین
 6. بندیگو
 7. پارک ملی ویلسونز
 8. شبه جزیره مورنینگتون
 9. پناهگاه هیلزویل

 

3: کویینزلند (Queensland)

کویینزلند
کویینزلند

کوئینزلند ایالتی است واقع در شمال شرقی استرالیا، دومین ایالت بزرگ و سومین ایالت پرجمعیت استرالیا می باشد. این ایالت به ترتیب با قلمرو شمالی، استرالیای جنوبی و نیو ساوت ولز از غرب، جنوب غربی و جنوب همسایه است. از شرق، کوئینزلند با دریای مرجان و اقیانوس آرام هم مرز است. در شمال آن تنگه تورس قرار دارد که سرزمین اصلی استرالیا را از پاپوآ گینه نو جدا می کند.

کوئینزلند با مساحت 1,852,642 کیلومتر مربع، ششمین نهاد بزرگ زیرملیتی جهان است و جمعیتی بیش از 5 میلیون در شهر های مختلف آن زندگی می کنند. به دلیل وسعت، ویژگی های جغرافیایی و آب و هوای کوئینزلند متنوع است، از جمله جنگل های بارانی استوایی، رودخانه ها، صخره های مرجانی، رشته کوه ها و سواحل شنی در مناطق ساحلی گرمسیری و نیمه گرمسیری آن، و همچنین بیابان ها و ساوانا در مناطق نیمه خشک و بیابانی.

مکان های دیدنی کویینزلند

 1. دیواره مرجانی بزرگ
 2. پارک ملی Daintree و کیپ Tribulation
 3. K’Gari (جزیره فریزر)
 4. هاپ جزیره در Whitsundays
 5. ساحل در پورت داگلاس
 6. کایرنز

 

4: استرالیای غربی (Western Australia)

استرالیای غربی
استرالیای غربی

استرالیای غربی (که معمولاً به اختصار WA نامیده می شود) ایالتی از استرالیا است که 33 درصد غربی از مساحت استرالیا را به استثنای قلمروهای خارجی اشغال می کند. از شمال و غرب به اقیانوس هند، از جنوب به اقیانوس جنوبی، از شمال شرقی به قلمرو شمالی و از جنوب شرقی به استرالیای جنوبی محدود می شود. استرالیای غربی بزرگترین ایالت استرالیا است که مساحت کل آن 2527013 کیلومتر مربع (975685 مایل مربع) است و جمعیت آن نیز 2.7 میلیون نفر می باشد.

این دومین بخش بزرگ کشور در جهان است. از سال 2021، این ایالت 11 درصد از کل کشور را تشکیل می دهد. اکثریت قریب به اتفاق (92 درصد) در گوشه جنوب غربی زندگی می کنند. 79 درصد از جمعیت در منطقه پرث زندگی می کنند.

مکان های دیدنی استرالیا غربی

 1. ساحل کابل
 2. کینگز پارک و باغ گیاه‌شناسی استرالیای غربی
 3. تورهای جت قایق به سمت آبشار افقی
 4. فرمنتل
 5. سفرهای دریایی رودخانه سوان
 6. پارک دریایی نینگالو ریف و خلیج فیروزه
 7. جزیره روتنست
 8. سواحل رودخانه مارگارت
 9. خلیج اسپرانس، خلیج لاکی و پارک ملی کیپ لو گراند

 

5: استرالیا جنوبی (South Australia)

استرالیای جنوبی
استرالیای جنوبی

استرالیای جنوبی (معمولاً به اختصار SA) ایالتی در جنوب مرکزی استرالیا است که برخی از خشک ترین مناطق کشور را پوشش می دهد. استرالیا جنوبی با مساحت 984,321 کیلومتر مربع، این چهارمین ایالت و قلمرو استرالیا از نظر مساحت و دومین ایالت کوچک از نظر جمعیت است.

این کشور در مجموع 1.8 میلیون نفر دارد و جمعیت آن پس از استرالیای غربی، با بیش از 77 درصد ساکنان استرالیای جنوبی در پایتخت، آدلاید، یا اطراف آن، دومین جمعیت متمرکز در استرالیا است. سایر مراکز جمعیتی در ایالت نسبتاً کوچک هستند. کوه گامبیر، دومین مرکز بزرگ، 28684 نفر جمعیت دارد.

مکان های دیدنی استرالیا جنوبی

 1. جزیره کانگورو
 2. هنر و فرهنگ آدلاید
 3. دره باروسا
 4. باغ گیاه شناسی آدلاید
 5. دره کلر
 6. محدوده فلیندرز
 7. شبه جزیره فلوریو
 8. گلنلگ
 9. شبه جزیره ایر

 

6: تاسمانی (Tasmania)

تاسمانی
تاسمانی

تاسمانی یک ایالت جزیره ای در استرالیا است. در 240 کیلومتری جنوب سرزمین اصلی استرالیا واقع شده است که توسط تنگه باس از آن جدا شده است. این مجمع الجزایر شامل جنوبی ترین نقطه فدراسیون استرالیا است.

این ایالت شامل جزیره اصلی تاسمانی، بیست و ششمین جزیره بزرگ جهان، و 1000 جزیره اطراف است. این ایالت کم جمعیت ترین ایالت استرالیا با 569825 نفر در دسامبر 2021 است. مرکز ایالت و بزرگترین شهر هوبارت است که حدود 40 درصد از جمعیت در منطقه هوبارت بزرگ زندگی می کنند.

مکان های دیدنی تاسمانی

 1. پارک ملی Cradle Mountain-Lake St. Clair
 2. سایت تاریخی پورت آرتور
 3. پارک ملی Freycinet
 4. کوه ولینگتون
 5. پارک ملی تاسمان
 6. مسیر سه کیپ
 7. دره آب مروارید، لانستون
 8. سالامانکا
 9. جزیره برونی

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با تمامی ایالت های کشور استرالیا آشنا کنیم تا این ایالت ها، جمعیت و مکان های دیدنی این ایالت ها را بشناسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *