لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

بررسی 5 واکسن مهم که باید در سال 2023 در استرالیا بزنید!

بررسی بهداشتی 2023 استرالیا

بررسی پزشکی سال 2023 در استرالیا: استرالیا یکی از بهترین کشور های دنیا برای تحصیل است و بسیاری از دانشجویان ایرانی علاقه مند تحصیل در استرالیا می باشند. اما زندگی در استرالیا مشکلات و چالش هایی نیز برای شما دارد که باید درباره آنها کامل بدانید و برای مقابله با این چالش ها آمادگی داشته باشید. از بروز ترین و جدید ترین چالش هایی که در زمان تحصیل در استرالیا و زندگی در این کشور برای شما پیش می آیند، ابتلا به برخی از بیماری هاست.

کارشناسان بهداشت به مردم استرالیا هشدار می دهند که امسال غربالگری ها و واکسیناسیون های مهم را از دست ندهند. در این مقاله در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را با 5 بیماری مهمی که در سال 2023 باید حتما باید آنها را بشناسید و مراقب آنها باشید آشنا کنیم تا سلامت شما در زمان زندگی در استرالیا کاملا حفظ شود.

 

1: تست سرطان پوست را رزرو کنید!

تعطیلات تابستانی می تواند زمان خوبی برای بیرون رفتن باشد، اما خطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز به همراه دارد. متخصصان پوست می گویند که نور خورشید حتی در روزهای ابری نیز خطرناک است. دکتر رزماری نیکسون از موسسه سلامت پوست می‌گوید: «مهم‌ترین چیز این است که هر کس در اولین روز هر فصل جدید، یا اولین آخر هفته، پوست خود را چک کند و به دنبال ضایعات یا تغییرات جدید باشد».

سایر عوامل خطر عبارتند از سابقه خانوادگی، موهای قرمز یا پوست روشن، و افراد مسن باید به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول زندگی خود مراقبت بیشتری داشته باشند. دکتر نیکسون می‌گوید میزان ملانوما در مردان مسن افزایش می‌یابد. دکتر نیک ماسگریو، پاتولوژیست تشریحی، می‌گوید که چک‌های پوست را می‌توان توسط متخصصان پوست، کلینیک‌های سرطان پوست یا پزشک عمومی انجام داد و «گزینه‌هایی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد بدون پرداخت هزینه‌ای از جیب خود، معاینه پوست انجام دهید».

هر فردی که سابقه سرطان پوست در گذشته داشته باشد نیاز به مراقبت منظم تری با یک متخصص پوست دارد. به طور کلی در استرالیا و به خاطر تابش شدید نور آفتاب، باید بیشتر مراقب سلامت پوستی خود باشید و حتما باید مراقب این بیماری باشید و مراقبت های لازم را انجام دهید.

علائم سرطان پوست
علائم سرطان پوست

2: چک کنید آخرین آزمایش پاپ اسمیر چه زمانی بوده است!

در سال 2022، یک تست از خود جدید در سراسر استرالیا به عنوان بخشی از روش دقیق‌تر غربالگری سرطان دهانه رحم در دسترس قرار گرفت. این جایگزین چیزی است که قبلا به عنوان “پاپ اسمیر” شناخته می شد. دکتر تسا کینگ از سازمان سلامت زنان ژان هیلز می‌گوید که گزینه‌های خود جمع‌آوری به افرادی که تمایلی به انجام آزمایش نداشتند، حریم خصوصی بیشتری می‌دهد.اگر پنج سال یا بیشتر از آخرین غربالگری شما گذشته باشد، باید اکنون آزمایش دهید.

BreastScreen استرالیا همچنین از افراد بین 50 تا 74 سال دعوت می کند تا هر دو سال یکبار ماموگرافی انجام دهند. زنان بین 40 تا 49 سال و 75 سال به بالا نیز می توانند غربالگری شوند، اما یادآوری دریافت نمی کنند. برای همین به تمامی دانشجویان بین المللی دختر در استرالیا پیشنهاد می شود که این تست را در سال 2023 نیز به صورت دوره ای از خود بگیرند.

 

3: در مورد سابقه سلامت خانواده خود با عزیزان خود صحبت کنید.

دکتر کینگ می گوید پیشینه خانوادگی یک بیمار می تواند فرکانس و چارچوب زمانی شروع غربالگری سلامت را تغییر دهد. او گفت: «بعضی از خانواده‌ها نمی‌خواهند در مورد سابقه پزشکی خود صحبت کنند، اما مهم است که سؤالاتی بپرسند، به‌ویژه در مورد تشخیص‌های قبلی سرطان یا سکته‌های مغزی، دکتر ماسگریو می‌گوید بسیاری از سرطان‌ها دارای یک عنصر ژنتیکی قوی هستند، مانند ملانوما، سرطان سینه و سرطان روده. این بررسی‌های منظم را انجام دهید، و اگر بعضی از آنها را از دست داده‌اید، اکنون زمان آن رسیده است که به عقب برگردید.»

برنامه ملی خودتست گیری سرطان روده برای استرالیایی ها از سن 50 سالگی آغاز می شود. دکتر کینگ می‌افزاید: «آن دسته از سرطان‌هایی که عموماً غربالگری می‌شوند، در اکثر موارد، به کندی رشد می‌کنند، بنابراین اگر زودتر با برنامه‌های غربالگری آن‌ها را شناسایی کنیم، به طور کلی می‌توان آنها را به طور مؤثر درمان کرد.»

مقامات بهداشتی همچنین می گویند بیش از یک سوم بزرگسالان استرالیایی دارای فشار خون بالا هستند، که این یکی دیگر از غربالگری های بهداشتی مهمی است که به عنوان بخشی از بررسی سلامت قلب انجام می شود. هر بومی استرالیایی بالای 30 سال یا هر فرد بالای 45 سال باید در یک بررسی منظم سلامت قلب با پزشک خود شرکت کند. کلسترول را می توان هر پنج سال یکبار بررسی کرد.

دکتر کینگ می گوید تشخیص زودهنگام دیابت و بیماری قلبی می تواند آسیب را به حداقل برساند. در حال حاضر حدود 1.7 میلیون استرالیایی مبتلا به دیابت در استرالیا هستند و حدود نیمی از آنها نمی دانند که به دیابت مبتلا هستند.

دوز بعدی واکسن خودتان را بزنید!
دوز بعدی واکسن خودتان را بزنید!

4: دوز یادآوری واکسن کووید 19 را بزنید.

از آنجایی که استرالیا همچنان موارد ابتلا به کووید-19 را گزارش می‌کند، به همه افراد بالای 16 سال توصیه می‌شود که دوز سوم واکسن را دریافت کنند. دوز چهارم برای افراد بالای 50 سال توصیه می شود و افراد بین 30 تا 49 سال در صورت تمایل می توانند نوبت چهارم را دریافت کنند.کسانی که دچار نقص ایمنی هستند می توانند دوز پنجم را دریافت کنند.

تزریق بوستر رایگان است و می‌توان آن را سه ماه پس از دوز قبلی رزرو کرد. برای رزرو آنلاین می توانید از واکسن یاب کلینیک دولت فدرال استفاده کنید. وزارت بهداشت فدرال همچنین توصیه می کند که واکسن های فصل جدید آنفلوانزا نیز در آوریل 2023 در دسترس خواهد بود. به افراد بالای شش ماه توصیه می شود که واکسن سالانه را انجام دهند تا در فصل اوج آنفولانزا بین ژوئن و سپتامبر محافظت شوند.

 

5: از سلامت عمومی و سلامت روان خود مراقبت کنید.

قرار ملاقات های روتین دندانپزشکی برای بررسی سلامت دهان باید هر شش تا 12 ماه یکبار انجام شود. آزمایش‌های چشمی توسط اپتومتریست نیز اگر زیر 65 سال سن دارید، هر سه سال یک‌بار تحت پوشش مدیکر قرار می‌گیرد، یا اگر سن شما بالاتر است، هر سال. مردم همچنین باید در نظر بگیرند که سلامت روانی آنها به خصوص در پی همه گیری COVID-19 چگونه است.

یک نظرسنجی Jean Hailes نشان داد که از هر 10 زن، 4 نفر گفتند که سلامت آنها در طول همه‌گیری بدتر شده است و بدتر شدن سلامت روان در میان کسانی که دارای پیشینه غیرانگلیسی زبان یا LGBTIQA+ هستند، شایع‌تر است. دولت فدرال به دلیل کاهش جلسات روانشناسی با یارانه مدیکر از 20 به 10 جلسه در سال 2023 با انتقاد مواجه شده است. اولین گام برای دسترسی به تخفیف در سال جاری، تعیین قرار ملاقات با پزشک عمومی برای دریافت برنامه درمانی سلامت روان است. وب‌سایت دولتی Head to Health نیز می‌تواند به شما در یافتن منابع تلفنی و آنلاین سلامت روان رایگان و کم‌هزینه کمک کند.

 

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا یک نمای کلی درباره باید ها  و نباید های توصیه های پزشکی در سال 2023 در استرالیا را به شما بگوییم تا بتوانید به خوبی در سال 2023 و در زمان تحصیل در استرالیا صحیح و سالم باشید. البته به این موضوع دقت داشته باشید که این مقاله یک نمای کلی ارائه می دهد و نباید توصیه های پزشکی یا فهرستی جامع در نظر گرفته شود. به خوانندگان توصیه می شود با پزشک مشورت کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *