دانشگاه تکنولوژی اوکلند

دانشگاه تکنولوژی اوکلند

دانشگاه تکنولوژی اوکلند در سال ۱۸۹۵ میلادی تحت عنوان موسسه صنعتی اوکلند آغاز به کار کرد و از ابتدای سال ۲۰۰۰ میلادی رسماً به دانشگاه تبدیل شد . دانشگاه تکنولوژی اوکلند دومین دانشگاه بزرگ در نیوزیلند است و قدرت خودش را از طریق رابطه های محکم و قوی که با موسسات سرتا سر دنیا دارد بدست آورده است . دانشگاه تکنولوژی اوکلند جهت گیری خلاقانه در امر آموزش و تحقیقات دارد و با تمرکز به نیازهای دنیای واقعی ، فارغ التحصیلانی با کارایی بالا برای بازار کار آموزش می دهد . ارتباط نزدیک بین اساتید و دانشجویان از ویژگی‌های دیگر محیط آموزشی دانشگاه صنعتی اوکلند است .

دانشگاه تکنولوژی اوکلند یکی از دانشگاه هایی است که بیشترین پیشرفت را بین دانشگاه های نیوزیلند از نظر تحصیلی داشته است . این دانشگاه سرمایه‌ گذاری زیادی در بخش تحقیقات دارد و برای بالا بردن جایگاه تحقیقاتی خود ، متخصصان بسیاری را از کشورهای دیگر جذب کرده است .

پردیس های دانشگاه تکنولوژی اوکلند

دانشگاه دارای چهار پردیس است :

City Campus

پردیس اصلی که در مرکز تجاری شهر اوکلند در خیابان ولزلی Wellesley واقع شده است . بزرگترین پردیس دانشگاه که بیشتر ساختمان های اداری و دانشکده های بازرگانی ، حقوق ، علوم اجتماعی ، زبان و فرهنگ ، جهانگردی ، طراحی و تکنولوژی خلاق ، مهندسی وعلوم کامپیوتر ، بهداشت و علوم محیطی در آن می باشد .

South Campus

در منطقه Manukau درجنوب شهر اوکلند به فاصله 20 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده و رشته های علوم ، بازرگانی ، کامپیوتر ، آموزش ، علوم بهداشتی و مدیریت ورزش در مقطع کارشناسی و ارشد در این پردیس ارائه می شوند .

North Shore Campus

در منطقه Northcote درفاصله 10 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده و دانشکده بهداشت و علوم محیطی همچنین آموزش در این پردیس دارای ساختمان های آموزشی می باشند . در این پردیس دانشگاه تکنولوژی اوکلند  همچنین پنج کلینیک می باشد : دهان و دندان ، فیزیوتراپی ، روان درمانی ، سونوگرافی و بیماریهای پا .

AUT Millennium

در شمال شهر اکلند در فاصله 16 کیلومتری از مرکز شهر می باشد و آموزش های ورزشی را ارائه می دهد . این کمپس مجهز به تسهیلات آموزشی ، خوابگاه ورزشکاران ، لابراتورهای علوم وزشی ، تسهیلات ورزشهای آبی و ساختمان بدنسازی است .

رتبه دانشگاه دانشگاه تکنولوژی اوکلند

در رتبه بندی QS دانشگاه تکنولوژی اوکلند دارای رتبه 464 است . البته در رشته هنر های زیبا رتبه 100 , حسابداری و امور مالی رتبه 150 و علوم ارتباطات بین 200 دانشگاه برتردنیا می باشد .

دانشکده های دانشگاه تکنولوژی اوکلند

  • Business, Economics and Law
  • Culture and Society
  • Design and creative Technology
  • Health and Environmental Sciences

بورسیه های دانشگاه تکنولوژی اوکلند

بورسبه های متفاوتی در دانشگاه AUT وجود دارد . نمونه ای از بورسیه هایی که به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد عبارتند از :

Vice Chancellor’s Doctoral Scholarships

دانشگاه تکنولوژی اوکلند برای جذب دانشجویان ممتاز این بورس را ارائه می دهد که شامل هزینه تحصیلی و سالی 25000 دلار نیوزیلند بابت هزینه زندگی تا سه سال برای دانشجویان بین المللی مقطع دکترا می باشد .

New Zealand International Doctoral Research Scholarships

دولت نیوزیلند جهت حمایت از بخش تحقیقاتی دانشگاه این بورسیه به دانشجویان بیتن المللی مقطع دکترا اعطا می کند که شهریه دانشگاه ، بیمه دانشجویی وهزینه زندگی سالانه 25000 دلار نیوزیلند تا سه سال را شامل می گردد .

لینک های مفید : تحصیل در نیوزیلند ، www.aut.ac.nz