دانشگاه ملی استرالیادانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا واقع در کانبرا ، پایتخت این کشور می باشد . خواستگاه دانشگاه ملی استرالیا نشانگر تاریخ یگانه آن است که حکومت استرالیا و جایگاه مردم استرالیا را بازگو می کند . بیشترین میزان دریافت جایزه نوبل در بین دانشگاه های استرالیا ، توسط اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه ملی استرالیا بوده است . دریافت شش جایزه ی نوبل نتیجه ی تحقیقات چند تن از اساتید دانشگاه ملی استرالیا بوده که باعث افزایش درک علمی در رشته های تخصصی مربوط شده است . از جمله ، پروفسور برایان اسمیت ، پروفسور پیتر دوئرتی ، پروفسور جان هرسانی و چندین نفر دیگر .

دانشگاه ملی استرالیا در سال 1930 تاسیس شده و در سال 1947 با طراحی ساختمان های جدید به کارش ادامه داده است . این دانشگاه رتبه پنجم در تحصیل در استرالیا کشوری و رتبه بیست و چهارم جهان در رتبه بندی QS را دارا می باشد .

همچنین دارای رتبه ی اول در زمینه ی کسب شغل در استرالیاست .

بیشتر از 22500 نفر در رشته های مختلف در دانشگاه ملی استرالیا در حال تحصیل هستند . نزدیک به پنجاه در صد دانشجویان در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند .

پردیس های دانشگاه ملی استرالیا

پردیس آکتون Acton

پردیس مرکزی دانشگاه ملی استرالیا در منطقه آکتون شهر کانبرا قرار دارد . این پردیس در واقع در قلب شهر قرار دارد و امکان دسترسی آسان از طریق دوچرخه و ماشین و یا با پیاده روی به اکثر نقاط مهم شهر از جمله ساختمان پارلمان وجود دارد .

پردیس کیولا Kioloa

پردیس ساحلی کیولا که در ساحل جنوبی ایالت نیوسوت ولز قرار دارد . این پردیس فاصله ی بسیار کمی با سیدنی و کانبرا دارد .

(Mount Stromlo Observatory (MSO

دانشکده تحقیقات ستاره شناسی و فیزیک نجومی دانشگاه در این پردیس و در 18 کیلومتری جنوب کانبرا قرار دارد .

North Australian Research Unit Campus

این پردیس در Northern Territory در 15 کیلومتری شهر داروین واقع شده است .

Siding Spring Observatory

این پردیس که در فاصله 550 کیلومتری شمال کانبراست نیز برای تحقیقات ستاره شناسی استفاده می شود و دارای تلسکوپهای پیشرفته و متفاوتی است .

دانشکده های دانشگاه ملی استرالیا

 • دانشکده علوم پایه ریاضی و فیزیک آمار
 • دانشکده علوم قاره (آسیا و اقیانوس آرام) دانشکده اقتصاد
 • رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر حسابداری
 • دانشکده دارو سازی ، زیست شناسی و محیط زیست ستاره شناسی
 • کامپیوتر دیپلماسی
 • مدیریت مالی حقوق
 • روانشناسی موسیقی
 • محاسبات هنرهای بصری
 • تاریخ هنر دانشکده علوم اجتماعی
 • حسابداری پیشرفته داروسازی
 • مردم شناسی زیست شناسی
 • اقتصاد فیزیک
 • زبان شناسی

بورسیه های دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا بورسهای متفاوتی برای علاقه مندان تحصیل در استرالیا ارائه می دهد که برخی از آنها عبارتند از :

بورس تکمیلی Ringwood

این بورس به مبلغ 8 هزار دلار آمریکا برای هر سال تنها برای رشته زمین شناسی اعطا می شود . این بورس به دانشجویان ممتازی تعلق می گیرد که قصد ادامه تحصیل در استرالیا در این رشته تا مقطع دکترا داشته باشند . فارغ التحصیلان دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های ممتاز با تراز علمی بالا می توانند از این بورس تحصیلی بهره ببرند . این بورس شامل شهریه ی کامل دانشجو و هزینه ی سفر به شهر کانبرا در هر زمان در طول دوره ی اقامت دانشجویی می باشد . امکان بازپرداخت برخی هزینه های شخصی و همین طور پایان نامه وجود دارد .

بورس تحقیقاتی دانشجویان ارشد

این بورس به دانشجویان خلاق و علاقه مند به تحصیل در استرالیا در رشته های هنر بصری ، تاریخ هنر اعطا می گردد . دانشجویان برای دریافت این بورس باید در رشته های مذکور به صورت “پژوهشی” و “تمام وقت” ثبت نام کرده باشند . مبلغ هزار دلار به صورت یکجا و فقط برای سال آخر تحصیل پرداخت خواهد شد .

بورس افتخاری Mc Taggart

این بورس از طرف دانشکده داروسازی ، زیست شناسی و محیط زیست که به دانشجویان سال آخر رشته های مذکور که تحقیقات مربوط به سرطان انجام می دهند اعطا می شود . پرداخت 6 هزار دلار سالانه و در ابتدای هر ترم و هزینه ی جابجایی تا 4 هزار دلار از مزایای این بورس محسوب می شود .

بورس تحصیلی کارشناسی ارشد Dennis Griffin Piano

از طرف دانشکده علوم اجتماعی و هنر به دانشجویان کارشناسی ارشد موسیقی اعطا می شود . این بورس تمام هزینه ی شهریه را در بر می گیرد . دانشجویان علاقه مند به تحصیل در استرالیا که مسلط به اصول آهنگسازی و یا نوازندگی باشند و توانایی بالقوه برای اجرا به عنوان یک نوازنده را داشته باشند در اولویت هستند .

بورس تحصیلی کامپیوتر و مهندسی

این بورس به دانشجویان علوم و مهندسی کامپیوتر تعلق می گیرد . این بورسیه 50 درصد شهریه یک سال را در بر می گیرد . دانشجویانی بین المللی تحت عنوان قانون 2000 خدمات آموزشی دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند و همچنین وابستگان کارمندان سفارت های کشورهای مختلف که برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت “حضوری” پذیرش دریافت کرده باشند ؛ مشمول این بورس خواهند شد .

بورس کارشناسی اقتصاد

این بورس به دانشجویان بین المللی که توانسته اند برای دوره ی کارشناسی رشته ی اقتصاد پذیرش دریافت کنند و در آخرین سال تحصیلات مقدماتی موفق به کسب نمره های سطح عالی شده باشند تعلق می گیرد . بورس شامل کل هزینه شهریه می شود . علاقه مندان تحصیل در استرالیا که واجد شرایط دریافت این بورس هستند می توانند برای ترم اول از ابتدای اکتبر تا 6 سپتامبر و برای ترم دوم از ابتدای آوریل تا 31 می درخواست خود ارسال نمایند .

رضا آبگون یکی از مشتریان گروه راد

رضا آبگون یکی از دانشجویان اعزامی گروه راد