دانشگاه کرتین

دانشگاه کرتین بزرگترین دانشگاه در محدوده ی غربی کشور استرالیا محسوب می شود . دانشگاه کرتین میزبان دانشجویان مختلفی از ملل و فرهنگ های متفاوت دنیاست که از لحاظ جمعیت در رتبه ی سوم دانشگاه های استرالیا قرار دارد . دانشگاه کرتین کار خود را با نگاهی خلاقانه در زمینه ی آموزش و تحقیق پیش برده است .

پردیس های دانشگاه کرتین فعال و محیط آن کاملا بین المللی ست به طوری که تفاوت های فرهنگی یک امتیاز مثبت برای دانشگاه محسوب می شود . ارتباطات صنعتی و یادگیری تجربی مهم و تعهد به عدالت اجتماعی جدی گرفته می شود و تمام تلاش ها برای ساختن آینده ای منطقی برای دانشجویان ، کارمندان و جامعه صورت می گیرد .

دانشگاه کرتین در سال 1987 طبق لایحه ی مصوب پارلمان استرالیا با توسعه ماهیت آموزشی و تغییر نام از موسسه صنعتی غرب استرالیا به سومین دانشگاه برتر استرالیا و بهترین دانشگاه صنعتی این کشور تبدیل شد . نام دانشگاه کرتین از نخست وزیر اسبق استرالیا ، جان کرتن گرفته شده است که در سیاه ترین سال های تاریخ استرالیا در دوران جنگ جهانی دوم ، این کشور را به مسیر درست هدایت کرد . امروز 50 سال از درگذشت این قهرمان می گذرد و ارزش های او همچنان در استرالیا تحسین برانگیزاست .

رتبه دانشگاه کرتین

دانشگاه کرتین از لحاظ فعالیت های صنعتی ، پروژه های تحقیقاتی و رشته ها و گرایش نوین در سطح دانشگاه های جهان مطرح است . به همین دلیل در رنکینگ های بین المللی رشد قابل توجهی داشته است به طوری که طبق times higher education بیست و ششمین دانشگاه جهان از نظر پذیرش دانشجویان بین المللی و در وبسایت QS در رتبه ی بیست و هفتم در میان دانشگاه های زیر پنجاه سال جهان محسوب می شود .

در کل در رتبه بندی QS دانشگاه 250 و در استرالیا هفدهمین دانشگاه است .

با تحصیل در این دانشگاه ، عضوی از 53 هزار دانشجویی خواهید بود که از نقاط مختلف جهان برای تحصیل به استرالیا می آیند .

پردیس های دانشگاه کرتین

دانشگاه کرتین علاوه بر پردیس های زیر که در ایالت استرالیا غربی هستند ، دارای کمپس در مالزی و سنگاپور نیز می باشد . البته در برخی موسسات هنگ کنگ ، ویتنام ، سریلانکا و چین نیز برخی دروس را ارائه می دهد .

Bentley

پردیس اصلی دانشگاه کرتین در منطقه Bentley در فاصله 6 کیلومتری از مرکز شهر پرت واقع شده است .

ساختمان این پردیس با معماری برجسته در میان چندین باغ زیبا قرار دارد . با توجه به هزاران دانشجویی که هر روز فضای پردیس را پر می کنند ، این دانشکده شور و هیجان زیادی دارد . در ده سال اخیر بعضی از رشته های دانشکده تغییر کرده است و چند ساختمان جدید به ساختمان قدیمی تر دانشگاه که در سال 1960 ساخته شده بودند اضافه شده است .

Graduate School of Business, Perth

ساختمان مرکزی این پردیس در سال 1894 در قلب مرکز تجاری شهر پرت بنا نهاده شد و از این جهت با بخش اقتصادی شهر ارتباط محیطی نزدیکی دارد . کارشناسی ارشد تمامی زیر شاخه های رشته business در این پردیس تدریس می شود . کلاس ها ، هر روز بعد از ظهر و آخر هفته ها برگزار می شوند تا دانشجویان امکان این را داشته باشند که بعد از پایان روز کاری به کلاس های درس بروند .

Curtin Law School

دانشکده ی نوبنیاد حقوق که در محدوده ی تجاری شهر پرت ساخته شده است و دانشجویان حقوق به ساختمان های اصلی دانشگاه دسترسی دارند . در این دانشکده شما شانس کار در دفتر های حقوقی که با دانشکده در ارتباط هستند را خواهید داشت . همچنین می توانید در دادگاه های آزمایشی دانشکده ، نمونه ی فعالیت های آینده خود را تجربه کنید .

Curtin University St Georges Terrace

این ساختمان تاریخی که در مرکز شهر و در سال 1854 ساخته شده است . سالن آن به عنوان نمایشگاه نوع آوری های دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد .

Kalgoorlie Campus

کالگورلی یک شهر معدنی قدیمی در منطقه ی طلا خیز استرالیای غربی است . این شهر از سال 1893 با پیدا شدن اولین منابع طلا شکل گرفت و همچنان یکی از حوزه های صنعتی پر رونق در کشور استرالیا محسوب می شود . دانشکده معادن استرالیای غربی (WASM) در این شهر قرار دارد و شامل رشته های مهندسی معدن و مهندسی متالوژی می باشد .

Margaret River Education Campus

خاک حاصل خیز منطقه Margaret River که در 280 کیلومتری جنوب پرت واقع شده است این منطقه را صاحب تاکستانهای بسیار زیبا کرده و یکی از مناطق توریستی این ایالت می باشد .

دانشکده های دانشگاه کرتین

دانشکده های دانشگاه کرتین عبارتند از:

Faculty of Engineering and Sciences

Faculty of Humanities

 • Built Environment
 • Design and Art
 • Education
 • Media, Culture and Creative Arts

Faculty of Health Sciences

دانشکده بهداشت

 • Biomedical Sciences
 • Nursing and Midwifery
 • Occupational Therapy and Social Work
 • Pharmacy
 • Physiotherapy
 • Psychology and Speech Pathology
 • Public Healt

Curtin Business School

 • Acounting
 • Business Law and Taxation
 • Economics and Finance
 • Information Systems
 • Management

MarketingCurtin Graduate School of Business

بورسیه های دانشگاه کرتین

دانشگاه کرتین مانند سایر دانشگاه های استرالیا طیفی از بورسیه های مختلف در مقطع کارشناسی ، ارشد و دکترا را ارائه می دهد . البته همه بورسها رقابتی و براساس صلاحیت علمی دانشجو می باشد .

نمونه ایی از این بورسها عبارتند از :

بورس تحصیلی (MBA(Global

این بورس برای حمایت مالی دانشجویان بین المللی مستعدی که قصد تحصیل در دانشگاه کرتین ، دانشکده تجارت در مقطع کارشناسی ارشد را دارند تعلق می گیرد . این بورس 50 درصد هزینه های مربوط به شهریه تا 2 سال را برای دانشجویان پوشش می دهد . بورس مذکور بسیار رقابتی و بر اساس صلاحیت علمی فرد می باشد .

بورس تحصیلی (MBA(Advanced

مبلغ بورس 15 هزار تا 20 هزار دلار از هزینه شهریه می باشد . این بورس به دانشجویانی بین المللی فارغ التحصیل کارشناسی Business که می خواهند در مقطع ارشد (MBA(Advanced ادامه تحصیل بدهند تعلق می گیرد . البته بورس نامبرده کاملا رقابتی و براساس صلاحیت علمی دانشجویان است .

البته بورسهای دولت استرالیا مانند IPRS و Endeavour نیز برای دانشگاه کرتین وجود دارد .

لینک مفید : www.curtin.edu.au