لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

وقتی ویزای دانشجویی را گرفتیم و عازم سفرشدیم چه چیزهایی با خود ببریم؟

travel bag

 

یکی از سوالاتی که اغلب دانشجویان بعد از دریافت ویزای دانشجویی می پرسند، این هست که خوب حالا چه چیزهایی با خود ببریم و چه چیزهایی لازم نیست؟

  • مسلما مدارکی مانند پاسپورت، ترجمه گواهی رانندگی با مهر ناتی، ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات …از اولین مورد هست. چون با داشتن ترجمه گواهی نامه ایی که مشروط نباشد می توانید در مدت ویزای دانشجویی در کشور استرالیا رانندگی کنیدویا شاید ترجمه مدارک تحصیلی تان برای پیدا کردن کار یا …مورد نیاز باشد.

یا جهت احتیاط همراه داشتن پرینت واکسیناسیون کرونا توصیه می شود.

  • لوازم خانه و وسایل برقی

از آنجایی که دانشجویان مجرد از خوابگاه ها و یا اقامتگاه هایی استفاده می کنند که عملا وسایل مورد نیازدر حد زندگی دانشجویی فراهم هست، نیازی برای بردن وسیله خاصی ندارند مگر وسایل شخصی مثل ریش تراش، سهشوار …

ولی دانشجویان متاهل و یا دارای فرزند اگر وسایل خانه شان در حد نو هست می توانند آنها را فریت کنند منتهی باید بدانید وسایلی که فریت می شوند معمولا ظرف یک تا دو هفته به مقصد می رسند ولازم هست شما وقتی رسیدید ظرف این مدت یعنی تا نیامدن وسایل محل سکونت خود را اجاره کنید که جبور نشویدهزینه انبارداری به فرودگاه مقصد بدهید.

  • لباس و کفش

نوع پوشش و سبک واستایل افراد در استرالیا با ایران کمی متفاوت هست برای همین توصیه می شود در حدنیاز با خود لباس و کفش بیرید و نه بیشتر

  • دارو

اگر به دلایل پزشکی داروی خاصی مصرف می کنید حتما نیاز دوسه ماه را همراه با نسخه پزشک تان که در آن دلیل مصرف ومقدارداروها را نوشته باشد با خود ببرید و بعدازجایگزین وآشنا شدن به محیط می توانید از پزشکان استرالیا استفاده کنید. بخصوص که دارو در این کشور بسیار گران هست.

بردن دارو مصرفی بیش از سه ماه مجاز نمی باشد وحما داروها باید در جعبه خود باشند.

بردن برخی دارو ها به استرالیا نیاز به مجوز از Therapeutic Goods Administration    دارد و برخی از دارو در کل ممنوع هست.با مراجعه به سایت اداره کوچ استرالیا می توانید لیست داروهایی که ممنوع هست یا نیاز به مجوز دارد را چک کنید:

https://www.odc.gov.au/travellers#items

  • گوشی و لب تاپ

اگر گوشی و لب تان سالم وقابل استفاده هست همراه خود ببرید ولی اگر قصد خرید نوی آن را دارید بهتر هست از استرالیا بخرید چون هم از نظر قیمت بهتر هست و هم خدمات بعد از فروش بسیار بهتری دارد.

  • مواد خوراکی

تقریبا در تمام شهرهای استرالیا مغازه های ایرانی و تمامی مواد خوراکی مثل آجیل، سبزیجات، زرشک، زعفران ….وجود دارد با این حال بردن مقداری از این مواد بسته به محدودیت باری که معمولا 30 تا 35 کیلو هست به خودتان بستگی دارد.

بردن میوه تازه و هسته دارهمچنین مواد لبنی به استرالیا ممنوع هست.

  • سیگار

سیگار در استرالیا بسیار گران و بین 17 تا 24 دلارهست وهر مسافر فقط تا 25 نخ سیگار یا 25 گرم تنباکو میتواند وارد کند.

  • پول نقد

بهترهست مقداری پول نقد برای چند روز اول همراه داشته باشید تا حساب بانکی باز می کنید. درنظر داشته باشید حداکثر ده هزار دلار مجاز هستید.

  • فقط به خاطر داشته باشید Passenger Card Incoming که در هواپیما یا موقع رسیدن به فرودگاه در استرالیا به شما داده می شود راصادقانه پر کنید. در این کارت در مورد اینکه چه چیزهایی با خود آوردید سوال می شود مثل: پول نقد، دارو، آجیل، میوه خشک، سبزیجات، سیگار
  • دقت کنید که دربلیط شما حداکثر بارمجازی که می توانید با خود داشته باشید چقدر هست البته معمولا برای بلیطهای اکونومی 30 تا 35 کیلو هست و تعداد چمدان یا بسته مهم نیست فقط هر بسته یا چمدان نباید بیش از 32 کیلو باشد.

اضافه بار برای هر کیلو حدود 40 دلار هست برای همین توصیه می شود اگر بارتان بیش از حد مجز هست حتما Extra Baggage Allowance  از خط هوایی که بلیط را خریدید تهیه کنید چون با این کار بین 50 تا 60 درصد هزینه را کاهش می دهید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *