لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه تولین

دانشگاه تولین

دانشگاه تولین: تحصیل در آمریکا امروزه به یکی از اهداف و آرزو های مشترک بسیاری از جوانان در سراسر دنیا تبدیل شده که مهم ترین دلیل آن کیفیت بالای آموزش در دانشگاه های این کشور است. دانشگاه تولین را نیز می توان به عنوان یکی از دانشگاه های سطح بالا در کشور آمریکا دانست که می توانید به عنوان یکی از انتخاب های مهم خود در زمان اعزام دانشجو به آمریکا در نظر داشته باشید. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه تولین، تاریخ این دانشگاه، لیست کامل رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد و هزینه های تحصیل در این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه تولین

دانشگاه تولین با نام رسمی دانشگاه تولین لوئیزیانا، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در نیواورلئان، لوئیزیانا است. این کالج به عنوان کالج پزشکی لوئیزیانا در سال 1834 توسط هفت پزشک جوان تأسیس شد، و در سال 1847 توسط قوه مقننه ایالتی به یک دانشگاه عمومی جامع به عنوان دانشگاه لوئیزیانا تبدیل شد. این مؤسسه تحت وقفات پل تولین و جوزفین لوئیز نیوکمب در سال 1884 خصوصی شد.

این دانشگاه همچنین در سال 1887 تاسیس شده است که آن را به نهمین دانشگاه خصوصی قدیمی در انجمن دانشگاه های آمریکا تبدیل می کند. دانشکده حقوق دانشگاه تولین و دانشکده پزشکی دانشگاه تولین به ترتیب دوازدهمین دانشکده حقوق قدیمی و پانزدهمین دانشکده پزشکی قدیمی در ایالات متحده هستند.

دانشگاه Tulane University دارای نرخ پذیرش کلی 8.4٪ است. فارغ التحصیلان شامل دوازده فرماندار لوئیزیانا هستند. یک رئیس دادگستری ایالات متحده؛ اعضای مختلف کنگره، از جمله رئیس مجلس ایالات متحده؛ دو جراح عمومی ایالات متحده؛ 23 محقق مارشال; 18 محقق رودز; 15 محقق ترومن؛ 155 محقق فولبرایت; چهار میلیاردر زنده؛ و رئیس جمهور سابق کاستاریکا. دو برنده جایزه نوبل به این دانشگاه وابسته هستند.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه تولین

  • نوع دانشگاه: دانشگاه تحقیقاتی خصوصی
  • تاسیس: سال 1834
  • ریاست: مایکل فیتس (Michael Fitts)
  • تعداد دانشجو: 14,062
  • نام مستعار تیم ورزشی: موج سبز (Green Wave)

 

تاریخچه دانشگاه Tulane

این دانشگاه به عنوان کالج پزشکی لوئیزیانا در سال 1834 تا حدودی به عنوان پاسخی به ترس از آبله، تب زرد و وبا در ایالات متحده تاسیس شد. این دانشگاه تنها دومین دانشکده پزشکی در جنوب و پانزدهمین دانشکده پزشکی در ایالات متحده در آن زمان بود. در سال 1847، قانونگذار ایالتی مدرسه را به عنوان دانشگاه لوئیزیانا، یک دانشگاه دولتی تأسیس کرد و بخش حقوق به دانشگاه اضافه شد.

پس از آن، در سال 1851، دانشگاه اولین بخش دانشگاهی خود را تأسیس کرد. اولین رئیسی که برای دانشگاه جدید انتخاب شد، فرانسیس لیستر هاکس، کشیش اسقفی و شهروند برجسته نیواورلئان در آن زمان بود. با پیشرفت‌هایی که در دانشگاه تولین در اواخر قرن نوزدهم انجام شد، تولین پایه محکمی داشت که می‌توانست به‌عنوان دانشگاه برتر جنوب عمیق بر آن بنا شود و میراث را با رشد در قرن بیستم ادامه داد.

تاریخچه دانشگاه Tulane
تاریخچه دانشگاه Tulane

در سال 1901، اولین سنگ بنای کتابخانه F.W. Tilton که توسط فردریک ویلیام تیلتون (1821-1890) تاجر و بشردوست نیواورلئان اهدا شد، گذاشته شد. در طول سال 1907، مدرسه یک برنامه درسی حرفه ای چهار ساله در معماری را از طریق کالج فناوری ایجاد کرد، که در نهایت به مدرسه معماری Tulane تبدیل شد. یک سال بعد، دانشکده های دندانپزشکی و داروسازی، البته به طور موقت، تأسیس شد.

دانشکده دندانپزشکی در سال 1928 به پایان رسید و داروسازی شش سال بعد. در سال 1914، تولین کالج بازرگانی، اولین مدرسه بازرگانی در جنوب را تأسیس کرد. در سال 1925، تولین مدرسه فارغ التحصیلی مستقل را تأسیس کرد.

در جولای 2004، تولین دو کمک 30 میلیون دلاری به موقوفه خود دریافت کرد که بزرگترین هدیه فردی یا ترکیبی در تاریخ دانشگاه بود. این کمک ها توسط جیمز اچ. کلارک، یکی از اعضای هیئت امنای دانشگاه و بنیانگذار نت اسکیپ، و دیوید فیلو، فارغ التحصیل دانشکده مهندسی آن و یکی از بنیانگذاران یاهو انجام شد. یک کمپین جمع آوری کمک مالی به نام “وعده و تمایز” تا 3 اکتبر 2008، 730.6 میلیون دلار جمع آوری کرد و کل موقوفه دانشگاه را به بیش از 1.1 میلیارد دلار افزایش داد.

در مارس 2009، ایوت جونز، مدیر عملیاتی تولین، به شورای مشورتی کارکنان تولین گفت که وقف “نزدیک به 37٪ از دست رفته است”، تحت تاثیر رکود بزرگ. در سال 2021، تولین مجبور شد همه دانش‌آموزان را تخلیه کند و به دلیل آسیب طوفان آیدا به مدت یک ماه تعطیل شود. دو هفته هیچ کلاسی برگزار نشد، سپس دو هفته باقیمانده کلاس مجازی بود.

 

رشته های کارشناسی دانشگاه تولین

حسابداری (Accounting) مطالعات آفریقایی (Africana Studies) مردم شناسی (Anthropology)
مطالاعات عربی (Arabic Studies) معماری (Architecture) تاریخ هنر (Art History)
مطالعات آسیایی (Asian Studies) شیمی بیولوژیکال (Biological Chemistry) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
زیست شناسی سلولی و مولکولی (Cell and Molecular Biology) مهندسی شیمی (Chemical Engineering) شیمی (Chemistry)
زبان چینی (Chinese Language) مطالعات کلاسیک (Classical Studies) مختصات مطالعات شناختی (Cognitive Studies Coordinate)
ارتباطات (Communication) ترکیب بندی (Composition) گواهینامه مهندسی محاسبات (Computational Engineering Certificate)
علوم کامپیوتر (Computer Science) گواهینامه صنایع خلاق (Creative Industries Certificate) رقص (Dance)
طراحی (Design) مختصات تمرینات رسانه های دیجیتال (Digital Media Practices Coordinate) اکولوژی و زیست شناسی تکاملی (Ecology and Evolutionary Biology)
اقتصاد (Economics) مهندسی برق (Electrical Engineering) تخصص انرژی برای دانشجویان BSM (Energy Specialization for BSM Students)
مهندسی فیزیک (Engineering Physics) علوم مهندسی (Engineering Science) زبان انگلیسی (English)
تخصص مدیریت کارآفرینی برای دانشجویان BSM (Entrepreneurial Management Specialization for BSM Students) زیست شناسی محیطی (Environmental Biology) علوم زمین محیطی (Environmental Earth Science)
مطالعات محیطی (Environmental Studies) تربیت بدنی (Exercise Science) مطالعات فیلم (Film Studies)
دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance) زبان فرانسوی (French) جنسیت و مطالعات جنسی (Gender and Sexuality Studies)
گواهی خشونت مبتنی بر جنسیت (Gender Based Violence Cert) سیستم های اطلاعات جغرافیایی (Geographic Information Systems) زمین شناسی (Geology)
مطالعات آلمانی (German Studies) زبان یونانی (Greek) سلامتی و تندرستی (Health and Wellness)
حفاظت تاریخی (Historic Preservation) تاریخ (History) مطالعات امنیت داخلی (Homeland Security Studies)
فناوری اطلاعات (Information Technology) زبان ایتالیایی (Italian) مطالعات جاز (Jazz Studies)
مطالعات یهودیت (Jewish Studies) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies) زبان لاتین (Latin)
مطالعات حقوقی در تجارت (Legal Studies in Business) زبان شناسی (Linguistics) مدیریت (Management)
زیست شناسی دریایی جزئی برای زیست شناسی (Marine Biology Minor for Biology) بازاریابی (Marketing) مهندسی ماده (Materials Engineering)
ریاضیات (Mathematics) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) مطالعات قرون وسطی و اوایل مدرن (Medieval and Early Modern Studies)
مطالعات خاورمیانه و شمال آفریقا (Middle East & North African Studies) موسیقی (Music) فرهنگ های موسیقی خلیج جنوبی (Musical Cultures of the Gulf South)
تئاتر موزیکال (Musical Theatre) مطالعات بومی آمریکا (Native American Studies) عصب شناسی (Neuroscience)
اجرا (Performance) فلسفه (Philosophy) فیزیک (Physics)
اقتصاد سیاسی (Political Economy) علوم سیاسی (Political Science) زبان پرتغالی (Portuguese)
روانشناسی (Psychology) سلامت عمومی (Public Health) مشاور املاک (Real Estate)
مطالعات دینی (Religious Studies) مطالعات روسی (Russian) نوآوری اجتماعی و کارآفرینی اجتماعی (Social Innovation & Social Entrepreneurship)
سیاست اجتماعی و عمل (Social Policy and Practice) جامعه شناسی (Sociology) زبان اسپانیایی و پرتغالی (Spanish and Portuguese)
استراتژی، رهبری و تجزیه و تحلیل (Strategy, Leadership & Analytics) استودیو هنر (Studio Art) آموزش، یادگیری و آموزش (Teaching, Learning, and Training)
تئاتر (Theatre) مطالعات خیابانی (Urban Studies) سیاست عمومی ایالات متحده (US Public Policy)

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه تولین
هزینه های تحصیل در دانشگاه تولین

هزینه های تحصیل در دانشگاه تولین

هزینه تحصیل و تمکن مالی شما، یکی از موضوعاتی است که شما حتما باید به آن توجه داشته باشید. هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه تولین 62,844 دلار است. هزینه کتاب هایی که باید در طول دو ترم در سال خود بخرید نیز نزدیک به 1,200 دلار است.

هزینه اقامت و اسکان شما که یکی دیگر از هزینه های مهمی است که باید برای آن آماده باشید. هزینه اقامت 9,946 دلار است و هزینه خوراک دانشگاه و اغذیه نیز سالانه 7,427 دلار می باشد. هزینه های متفرفه نیز چیزی نزدیک به 1,500 دلار می باشند. مجموع هزینه های سالانه دانشگاه تولین، 82,790 دلار می باشد.

 

رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه Tulane University

حسابداری (Accounting) مدیریت اضطراری پیشرفته (Advanced Emergency Management) مدیریت امنیت پیشرفته (Advanced Security Management)
مطالعات پیری (Aging Studies) آسیب شناسی آناتومیک (Anatomic Pathology) تحقیقات آناتومیک (Anatomy Research)
آناتومی (Anatomy) مردم شناسی (Anthropology) ریاضیات کاربردی (Applied Mathematics)
تحقیق و طراحی معماری (Architectural Research and Design) معماری (Architecture) تاریخ هنر (Art History)
استودیو هنر (Art Studio) سلامت رفتاری (Behavioral Health) بیوشیمی و بیوانفورماتیک کاربردی (Biochemistry and Applied Bioinformatics)
بیوشیمی (Biochemistry) اخلاق زیستی و علوم انسانی پزشکی (Bioethics and Medical Humanities) نوآوری زیستی (Bio innovation)
مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) انفورماتیک زیست پزشکی (Biomedical Informatics) علوم پزشکی (Biomedical Sciences)
گواهی آمار زیستی (Biostatistics Certificate) آمار زیستی (Biostatistics) مدیریت کسب و کار (Business Administration)
تجزیه و تحلیل کسب و کار (Business Analytics) کسب و کار (Business) زیست شناسی سلولی و مولکولی (Cell and Molecular Biology)
مهندسی شیمی و بیومولکولی (Chemical and Biomolecular Engineering) شیمی (Chemistry) شهر، فرهنگ و جامعه (City, Culture, and Community)
مطالعات کلاسیک (Classical Studies) آناتومی بالینی (Clinical Anatomy) تحقیقات بالینی و ترجمه (Clinical and Translational Research)
اخلاق بالینی (Clinical Ethics) بررسی بالینی (Clinical Investigation) روشهای تحقیق بالینی (Clinical Research Methods)
تحقیقات بالینی (Clinical Research) پزشکی گرمسیری بالینی (Clinical Tropical Medicine) بهداشت و تغذیه جامعه (Community Health & Nutrition)
علوم بهداشت جامعه (Community Health Sciences) زبانشناسی محاسباتی (Computational Linguistics) علوم کامپیوتر (Computer Science)
تندرستی شرکتی (Corporate Wellness) دفاع سایبری (Cyber Defense) رهبری سایبری (Cyber Leadership)
تکنولوژی سایبری (Cyber Technology) مدیریت امنیت سایبری (Cybersecurity Management) علم داده و ابر (Data Science & Cloud)
مدیریت بلایا و تاب آوری (Disaster Management and Resilience) مطالعات رهبری تاب آوری در بلایا (Disaster Resilience Leadership Studies) زمین و علوم محیطی (Earth and Environmental Sciences)
اکولوژی و زیست شناسی تکاملی (Ecology and Evolutionary Biology) توسعه اقتصادی (Economic Development) اقتصاد (Economics)
مدیریت بحران (Emergency Management) کارشناسی ارشد انرژی (Energy) زبان انگلیسی (English)
بهداشت محیط (Environmental Health) مدیریت زیست محیطی و تاب آوری (Environmental Management & Resilience) روش های اپیدمیولوژیک (Epidemiologic Methods)
همه گیر شناسی (Epidemiology) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance) مطالعات فرانسوی (French Studies)
اپیدمیولوژی ژنتیک (Genetic Epidemiology) اداره بهداشت (Health Administration) مدیریت سلامت و تندرستی (Health and Wellness Management)
رهبری و نوآوری مراقبت های بهداشتی (Health Care Leadership & Innovation) رهبری سلامت (Health Leadership) سیاست و مدیریت سلامت (Health Policy and Management)
سیاست سلامت (Health Policy) مدیریت سیستم های سلامت (Health Systems Management) حفاظت تاریخی (Historic Preservation)
تاریخ (History) مطالعات امنیت داخلی (Homeland Security Studies) بهداشت صنعتی (Industrial Hygiene)
مدیریت فناوری اطلاعات (Information Technology Management) مطالعات هوش (Intelligence Studies) اجرای رقص بین رشته ای (Interdisciplinary Dance Performance)
میان رشته ای (Interdisciplinary) بهداشت بین المللی و توسعه پایدار (International Health & Sustainable Development) برنامه ریزی استراتژیک فناوری اطلاعات (IT Strategic Planning)
مطالعات آمریکای لاتین و تاریخ هنر (Latin American Studies and Art History) زبانشناسی (Linguistics) مدیریت (Management)
مدیریت دولتی (Public Administration) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) سلامت مادر و کودک (Maternal and Child Health)
ریاضیات (Mathematics) مدیریت کسب و کار (MBA) ژنتیک پزشکی و ژنومیک (Medical Genetics and Genomics)
مدیریت پزشکی (Medical Management) روشهای نظارت و ارزشیابی (Methods in Monitoring and Evaluation) میکروبیولوژی و ایمونولوژی (Microbiology and Immunology)
پاتوبیولوژی مولکولی و سلولی (Molecular and Cellular Pathobiology) علم موسیقی (Music) عصب شناسی (Neuroscience)
مدیریت غیرانتفاعی و راهبردی بشردوستانه (Nonprofit and Strategic Philanthropy Management) علم تغذیه (Nutrition) بهداشت حرفه ای و محیطی (Occupational and Environmental Health)
مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی (Occupational Health and Safety Management) هوش منبع باز (Open Source Intelligence) دارو شناسی و دارو سازی (Pharmacology)
فلسفه (Philosophy) فیزیک (Physics) فیزیولوژی (Physiology)
سیاست اقتصاد (Policy Economics) اقتصاد سیاسی با تجزیه و تحلیل داده ها (Political Economy with Data Analytics) علوم سیاسی (Political Science)
روانشناسی (Psychology) بهداشت عمومی و طب گرمسیری (Public Health and Tropical Medicine) اخلاق تحقیق (Research Ethics)
علوم و مهندسی رودخانه (River Science and Engineering) مدیریت امنیت (Security Management) کار اجتماعی (Social Work)
علوم اجتماعی، رفتاری و جمعیتی (Social, Behavioral, and Population Sciences) زبان اسپانیایی و پرتغالی (Spanish and Portuguese) زبان اسپانیایی (Spanish)
اداره ورزش (Sport Administration) مربیگری ورزشی (Sport Coaching) امنیت ورزشی (Sport Security)
مطالعات ورزشی (Sport Studies) دارو های ورزشی (Sports Medicine) آمار و احتمالات (Statistics)
توسعه پایدار املاک و مستغلات (Sustainable Real Estate Development) معماری تکنولوژی (Technology Architecture) طراحی و تولید تئاتر (Theatre Design and Production)
طب گرمسیری (Tropical Medicine) پیشگیری از خشونت (Violence Prevention)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه تولین (Tulane University) آشنا کنیم تا بتوانید در صورتی که میخواهید این دانشگاه را نیز به لیست دانشگاه های انتخابی خود اضافه کنید و با رشته های این دانشگاه و هزینه تحصیل در آن آشنا باشید.

منبع: tulane.edu

1 دیدگاه دربارهٔ «دانشگاه تولین»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *