لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

هزینه مهدکودک وانواع مراقبتهای کودک در استرالیا

kindergarten

 

یکی از دغدغه های دانشجویان متقاضی تحصیل در استرالیا متاهل و صاحب فرزند مراقبت ازکودکانشان  و هزینه مهدکودک در استرالیا هست.

انواع مراقبتهای کودکان:

هزینه تحصیل در استرالیا

  • Long day care روزی 70 تا 188 دلار – در واقع همان مهدکودک روزانه هست که معمولا از ساعت 7:30تا 6 بعد از ظهر هست.

والدینی که اقامت دارند می توانند از کمک دولت به نام child care subsidy  استفاده کنند یعنی 20 تا 80 درصد هزینه مهدکودک توسط دولت پرداخت می شود. مقدار این کمک بستگی به درآمد والدین و ساعتی که کار می کنند دارد. متاسفانه این کمک دولتی به دانشجویان بین المللی تعلق نمی گیرد.

  • Family day care ساعتی 7 تا 16 دلار

برخی خانواده ها مجوز مراقبت از کودک در منزل خود را دارند. در واقع منزل شان همچنین سطح دانش شان برای مراقبت کودکان بررسی شده ومجوزمربوطه را دریافت کردند.

  • In home care ساعتی 30 تا 35 دلار

آژانس هایی وجود دارند که پرستار کودک به منزل شما می فرستند و بسته به نیاز تان می توانید از خدمات آنها استفاده کنیدمثلا برای چند ساعتی یا به طور روتین هر روز برای ساعتهای مدنظرتان

  • معمولا دانشگاه های برای دانشجویان صاحب فرزند و کارمندان خود مهدکودک دارد که هزینه آن نسبت به مهدکودک های بیرون مناسب تر و حدود 70 تا 80 دلار هست.

اگر فرزند شما در سن تحصیل باشد باید ثبت  نام او در مدرسه را انجام دهید و مدارک مربوطه را موقع درخواست ویزا ارائه دهید.

در مورد دانش آموزان ابتدایی نیز مراقبت قبل  وبعد ازساعت مدرسه After and before school  وجود دارد که والدین حسب نیازشان می توانند از آن استفاده کنند. درواقع قسمتی از مدرسه برای این کار طراحی شده و هزینه آن جلسه ایی 20 تا 40 دلار هست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *