لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

10 شهر دانشجویی آمریکا

10 شهر دانشجویی آمریکا

10 شهر دانشجویی آمریکا: آمریکا یکی از بزرگترین و بهترین کشور های دنیاست که تقریبا در تمامی رتبه بندی های جهانی در کار های مختلف در رتبه های اول تا پنجم قرار می گیرد. تحصیل در آمریکا نیز امروزه به آرزوی بسیاری از جوانان در سراسر ایران و جهان تبدیل شده است و بسیاری از دانشجویان به هدف تحصیل افدام به اعزام دانشجو به آمریکا می کنند. اما اگر قصد سفر به این کشور را دارید تا به حال به این فکر کرده اید که در کدام شهر و دانشگاه آن دوست دارید تحصیل کنید؟ در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را با 10 تا از بهترین شهر های دانشجویی آمریکا آشنا کنیم تا پاسخ سوال بالا را راحت تر پیدا کنید.

 

1: بوستون (Boston)

بوستن (Boston)
بوستن (Boston)

اگر می خواهید توسط بهترین و باهوش ترین دانش آموزان و دانشگاهیان جهان احاطه شوید، واقعاً نمی توانید بهتر از بوستون شهری پیدا کنید. به خصوص اگر شهر دانشجو محور کمبریج، MA را در نظر بگیرید. موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و دانشگاه هاروارد است که در رتبه‌بندی QS World University Rankings 2015/16 در رتبه‌های اول و دوم جهان قرار دارند.

بوستون همچنین خانه پنج دانشگاه دیگر است که در بین 400 دانشگاه برتر قرار دارند و این تمرکز بالای دانشگاه‌های پیشرو آن را به جایگاه سیزدهم در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی QS سوق می‌دهد. کارفرمایان نیز در سراسر دنیا بدون شک از اعتبار بوستون آگاه هستند و این شهر دومین امتیاز برتر را در شاخص «فعالیت کارفرمایان» کسب کرده است.

منطقه بوستون همچنین به دلیل هنر و فرهنگ، به ویژه وقتی صحبت از موسیقی کلاسیک معاصر می شود، به خوبی شناخته شده است. با این حال، همه اینها آکادمیک جدی و فرهنگ پر سر و صدا نیست: شهر همچنین به خاطر بارهایش و همچنین علاقه اش به ورزش مشهور است.

 

2: نیویورک (New York)

نیویورک (NewYork)
نیویورک (NewYork)

علاوه بر «سیب بزرگ» و «شهری که هرگز نمی‌خوابد»، شهر نیویورک که در رتبه بیستم در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی دنیا نیز قرار دارد. گاهی اوقات این شهر را «پایتخت جهان» می نامند. تعداد کمی از شهرهای دیگر به این اندازه تداعی‌های فوری را تداعی می‌کنند، چه آسمان‌خراش‌هایی که به عنوان یادبودهای بلند برای قدرت مالی شهر عمل می‌کنند، موسیقی افسانه‌ای و صحنه‌های مد، نورهای درخشان و زرق و برق برادوی یا اغذیه‌فروشی‌های معروف و غذاهای خیابانی خوشمزه.

دانشگاه های برتر در نیویورک نیز کمبودی ندارند، از جمله دانشگاه کلمبیا (رتبه 22 در رتبه بندی QS World University Rankings® 2015/16) و دانشگاه نیویورک (53)، و همچنین 9 دانشگاه دیگر که در بین 800 دانشگاه برتر رتبه بندی شده اند. جهان بنابراین نیویورک در رده بندی «رتبه بندی دانشگاه ها» در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی در رده پنجم قرار دارد و تنها بوستون را که در رتبه ششم قرار دارد، پشت سر می گذارد. نیویورک بهترین رتبه را در بین بهترین شهرهای ایالات متحده برای دانشجویان در رده مطلوبیت کسب می کند و کیفیت زندگی بالا (هر چند گران) را ارائه می دهد.

 

3: سان فرانسیسکو (San Francisco)

سان فرانسیسکو (San Francisco)
سان فرانسیسکو (San Francisco)

سانفرانسیسکو که در مجاورت مرکز نوآوری فناوری مشهور «سیلیکون وَلی» کالیفرنیا قرار دارد، یکی دیگر از شهرهای نمادین ایالات متحده است که در فاصله قابل توجهی از دو دانشگاه معتبر جهان، دانشگاه استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، در حال حاضر در رتبه های سوم و بیست و ششم جهان قرار دارند.

منطقه خلیج سانفرانسیسکو، یکی از 10 مرکز مالی پیشرو در جهان، خانه صدها شرکت نوآور، به ویژه در بخش فناوری است. این همراه با تعداد بالای مؤسسات آن، به سانفرانسیسکو یکی از قوی‌ترین امتیازها را در دسته «فعالیت کارفرمایان» شاخص بهترین شهرهای دانشجویی QS می‌دهد.

اگرچه هزینه های تحصیل بالاست، اما سانفرانسیسکو از نظر هزینه های زندگی مقرون به صرفه تر از شهرهایی مانند نیویورک است و در مجموع در رتبه 27 قرار دارد.

 

4: شیکاگو (Chicago)

شیکاگو (Chicago)
شیکاگو (Chicago)

شهر بعدی در لیست ما از بهترین شهرهای ایالات متحده برای دانشجویان، شیکاگو یا “شهر بادگیر” است. شیکاگو یک مرکز اقتصادی سریع و مرتفع، همچنین شهری است که به خوبی می داند چگونه اجازه دهد.

شیکاگو که امسال به عنوان سی امین شهر برتر دانشجویی در جهان رتبه بندی شده است، همچنان به عنوان محل انفجار موسیقی بلوز و جاز در طول قرن بیستم شناخته می شود، که باعث شهرت آن به عنوان پاسخ شمال ایالات متحده به نیواورلئان شد.

این شهر همچنین دارای دو دانشگاه معتبر جهان، دانشگاه شیکاگو (رتبه 10 در جهان) و دانشگاه نورث وسترن (32)، به علاوه دو دانشگاه دیگر در بین 500 دانشگاه برتر جهان است. باز هم، این موسسات معتبر به این معنی هستند شیکاگو امتیاز قوی برای «فعالیت کارفرما» کسب می کند.

 

5: لس آنجلس (Los Angeles)

لس آنجلس (Los Angeles)
لس آنجلس (Los Angeles)

آفتاب در بهترین شهر دانشجویی بعدی ما در ایالات متحده تقریباً در تمام طول سال تضمین شده است، که در مجموع در رتبه 42 قرار دارد. لس آنجلس تا حد زیادی توسط صنایع خلاقی که ثروت آن بر پایه آن بنا شده است، تعریف می شود: موسیقی، تلویزیون، و – مهمتر از همه – فیلم.

چیزهای دیگری که ممکن است وقتی به شهر فکر می کنید به ذهنتان خطور کند، آفتاب درخشان کالیفرنیا، سواحل، و جستجوی همیشگی بدن زیبا هستند. اگر ترجیح می دهید ذهن خود را به جای بدن خود ورزش کنید، دانشگاه های معتبر زیادی در لس آنجلس وجود دارد، از جمله دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)، رتبه 27 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2015/16. می باشد.

از دیگر نکات بسیار مهم درباره شهر لس آنجلس می توان به این موضوع اشاره کرد که این شهر پر از کازینو، مکان های تفریحی، سینما، هتل و غیره می باشد که می تواند تقریبا شما را برای همیشه سرگرم نگه دارد.

 

6: واشنگتن دی‌سی (Washington DC)

واشنگتن (Washington)
واشنگتن (Washington)

دیدن رتبه بندی پایتخت فدرال به عنوان یکی از بهترین شهرهای ایالات متحده برای دانشجو بودن جای تعجب نیست. امسال در رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی QS در رتبه 45 قرار گرفت.

تحصیل در واشنگتن دی سی به معنای قرار گرفتن در قلب تاریخ و سیاست ایالات متحده است – کاخ سفید، دادگاه عالی و بناهای تاریخی و یادبودهای ملی همه در اینجا قرار دارند. موقعیت واشنگتن دی سی به عنوان یک شهر دانشجویی پیشرو توسط پنج دانشگاه مستقر در شهر و نزدیک به آن که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS® 2015/16 حضور دارند، کمک می کند، که بالاترین رتبه آن دانشگاه مریلند، کالج پارک در رتبه 126 مشترک است. جهان.

 

7: فیلادلفیا (Philadelphia)

فیلادلفیا (Philadelphia)
فیلادلفیا (Philadelphia)

دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه پنسیلوانیا (هجدهمین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS) و همچنین دانشگاه معتبر درکسل و دانشگاه تمپل، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه درکسل و دانشگاه تمپل است. فیلادلفیا که به عنوان چهل و هشتمین شهر برتر دانشجویی در فهرست رتبه بندی شده است، گذشته ای غنی دارد و نقشی کلیدی در طول تاریخ و سیاست ایالات متحده داشته است.

برای مثال، در اینجا بود که اعلامیه استقلال در سال 1776 امضا شد. فراتر از مسیر گردشگری، «شهر عشق برادرانه» (نام مستعار بر اساس معنای یونانی «فیلادلفیا»)، یک کلان شهر مدرن چندوجهی است که به دلیل ورزش و غذاهای خوبش شناخته شده است.

 

8: پیتسبورگ (Pittsburgh)

پیتسبورگ (Pittsburgh)
پیتسبورگ (Pittsburgh)

پیتسبورگ، دومین شهر بزرگ در ایالت پنسیلوانیا ایالات متحده (بعد از فیلادلفیا)، امسال جایگاه خود را در بهترین شهرهای دانشجویی QS حفظ کرده و با آتلانتا در رتبه 58 قرار دارد. پیتسبورگ هزینه های تحصیلی بالایی که در دانشگاه های سراسر ایالات متحده دیده می شود را با ارائه کیفیت زندگی قوی، جمعیت دانشجویی متنوع و فرصتی برای تحصیل در دانشگاه های مشهور جهان جبران می کند.

دو دانشگاه در پیتسبورگ در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2015/16 به رهبری دانشگاه معروف کارنگی ملون در رتبه 62 مشترک قرار دارند که البته به معنای امتیاز بالای دیگری برای فعالیت کارفرمایان است.

 

9: آتلانتا (Atlanta)

آتلانتا (Atlanta)
آتلانتا (Atlanta)

آتلانتا پایتخت و بزرگترین شهر ایالت جورجیا در ایالات متحده است و به دلیل درختان فراوان، به عنوان “شهر در جنگل” شناخته می شود. نگرش مترقی آتلانتا که در جنوب شرقی ایالات متحده واقع شده است، در طول جنبش حقوق مدنی ایالات متحده، نام مستعار«شهری که برای نفرت بیش از حد شلوغ استدیگری را برای آن به ارمغان بیاورند.

از بین دانشگاه‌های برتر آتلانتا، بالاترین رتبه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS® 2015/16 مؤسسه فناوری جورجیا (Georgia Tech)، دانشگاهی با فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا و پیوندهای نزدیک با دنیای صنعتی است.

 

10: بالتیمور (Baltimore)

بالتیمور (Baltimore)
بالتیمور (Baltimore)

بالتیمور که در شمال شرقی ایالات متحده واقع شده است، در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی در رتبه 71 قرار دارد و بزرگترین شهر در ایالت مریلند است. بالتیمور که به عنوان یک بندر دریایی بزرگ شناخته می‌شود، در میان نام‌های مستعار دیگر، به‌عنوان «شهر جذاب» و «سرزمین زندگی دلپذیر» شناخته می‌شود و در سال‌های اخیر به عنوان محل سریال‌های تلویزیونی محبوب The Wire شناخته شده است.

این شهر با تاریخی غنی، نمونه هایی از هر دوره معماری را در بیش از دو قرن به نمایش می گذارد، از جمله بنای یادبود واشنگتن. در میان دانشگاه های برتر بالتیمور، دانشگاه جان هاپکینز است که در رتبه بندی QS World University Rankings® 2015/16 در رتبه شانزدهم قرار دارد و به عنوان یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در جهان مشهور است. درست خارج از مرکز شهر، دانشگاه مریلند در شهرستان بالتیمور قرار دارد که در سطح بین المللی نیز رتبه بندی شده است.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را برخی از مهم ترین و بهترین شهر های دانشجویی آمریکا آشنا کنیم تا بتوانید شهر تحصیل خود در آمریکا را بهتر انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *