ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
نمایش اخبار مرتبط با آمریکا

سیستم آموزشی آمریکا

کشور آمریکا دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیاست و مدارکی که در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا صادر می شود در کل دنیا شناخته شده است.

 سیستم آموزش وپرورش آمریکا

یک سال مهد کودک و سپس پنج سال مدرسه ابتدایی است. دبیرستان شامل هفت سال از سال ششم تا دوازهم است که پایان سال دوازده به دانش آموزان دیپلم دبیرستان داده می شود.

تحصیلات دانشگاهی آمریکا

کاردانی Associate degree : دوره کاردانی دو ساله است.

کارشناسی Bachelor : دوره های کارشناسی چهار ساله است.

کارشناسی ارشد Master : برنامه این دوره دوساله است.

دکترا PhD : دوره دکترا سه تا چهار سال است.

تقویم تحصیلی آمریکا

ترم پاییز ( سپتامبر واکتبر ): بیشترین میزان پذیرش در رشته های مختلف در این ترم است و اکثر کمک هرینه های مالی نیز در این ترم  ارائه می شود.

ترم بهار ( ژانویه وفوریه ) : برخی رشته ها در این ترم هم ارائه می شوند ولی کمک هزینه های مالی در این ترم محدودتر است.

ترم تابستان(جولای) : بعضی از کالج ها و دانشگاه ها دروس پیش نیاز را در این ترم ارائه می دهند تا دانشجو برای گرفتن دروس اصلی آماده باشد.

آزمونهای اصلی برای ادامه تحصیل در آمریکا

  • SAT :

این آزمون به دونوع است : SAT Reasoning و SAT Subject

آزمون SAT Reasoning یک آزمون استدلالی است و توانایی های تفکر انتقادی ، حل مسئله و قابلیت های ارتباطی سنجیده می شود . در واقع این آزمون نشان می دهد دانش آموز آنچه در مدرسه و بیرون از آن آموخته را چگونه به کار می گیرد.

این آزمون توسط College Board منتشر می شود .

آزمون SAT Subject یک آزمون موضوعی است که توانایی های دانشجو را در یک زمینه ی خاص می سنجد و در واقع کالج یا دانشگاه میزان آمادگی دانشجو را دریک زمینه خاص محک می زند.

  • ACT

این آزمون چند گزینه ایی و درمورد زبان انگلیسی ، ریاضی ، خواندن وعلوم است . البته یک بخش نوشتاری هم دارد که توانایی در نوشتن یک مقاله را می سنجد. 

  • TOEFL

آزمون تافل توانایی در زبان انگلیسی را از طریق چهار مهارت : گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن اندازه می گیرد . برای دادن این آزمون باید از طریق سایت ETS اقدام به ثبت نام نمود.

  • GRE

این آزمون نیز توسط ETS برگزار می شود و دو نوع است : GRE General و GRE Subject

آزمون GRE مهارت های زبانی ، استدلال کمی ، تفکر انتقادی و نوشتار تحلیلی را می سنجد و برای مقطع کارشناسی ارشد در بسیاری از دانشگاه ها به آن احتیاج است.

  • GMAT

این آزمون برای مقطع کارشناسی ارشد مدیریت در دانشگاهها مورد احتیاج است و توان دانشجویان را در ریاضی ، درک لغات ، و نوشتار تحلیلی می سنجد . آزمون مورد نظر توسط Pearson Vue طراحی و اجرا می شود.

  • LSAT

برای پذیرش در رشته حقوق این آزمون استاندارد شده که مهارت های خواندن ، درک متون پیچیده و توانایی استنتاج منطقی را ارزیابی می کند الزامی است . این آزمون چهار بار در سال در جاهای مختلف برگزار می شود.

  • MCAT

آزمون پذیرش کالج پزشکی است که حتی بعضی از برنامه های تحصیلی تکمیلی و حرفه ایی بهداشت نیز این آزمون را می خواهند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی