ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
نمایش اخبار مرتبط با نیوزیلند

سیستم آموزشی نیوزیلند

 

مقاطع تحصیلی در دانشگاه های نیوزیلند به فهرست زیر تقسیم بندی می شود:

 • سال ده و یازده دبیرستان
 • پیش دانشگاهی
 • دیپلم
 • کاردانی
 • کارشناسی
 • دوره های پیش ارشد
 • کارشناسی ارشد
 • دکترای تحقیقاتی PhD
 • دوره های کوتاه مدت تحقیقاتی
 • دوره های کوتاه مدت بدون مدرک

سال ۱۰ و ۱۱

تعدادی از دانشگاه های نیوزلند در کالج های خود دوره دبیرستانی سال ده و یازده را برگزار می کنند. شروع ترم اصلی دبیرستانها فوریه ( بهمن ماه) می باشد هر چند هر زمان در سال ورود به این دوره امکان پذیر است . شهریه سالیانه از۱۸۰۰۰$NZ می باشد . دانشجویان می توانند زبان را در این مراکز فرا گیرند و یا آن را تقویت کنند.

پیش دانشگاهی

برابر واژه Foundation Year یا Year 12 مدت آن یک تا یک سال و نیم و شهریه نسبت به دانشگاه متفاوت می باشد که از ۲۴۰۰۰$NZ در سال می باشد. پس از پیش دانشگاهی دانشجو می تواند با کسب نمره مورد نیاز مستقیم وارد رشته انتخابی در دانشگاه شود.

دیپلم یک ساله

دوره های دیپلم یک ساله جهت آماده سازی دانشجو برای ورود به دوره کارشناسی می باشد. به ویژه برای افراد با سن بالاتر و کسانی که از مدت تحصیل آنها گذشته است یا تصمیم به تغییر رشته دارند و شهریه آن از سالی ۲۰۰۰۰$NZ می باشد.

کاردانی

دوره های دو ساله کاردانی دارای ارزش مدرک تحصیلی دانشگاهی می باشند و در رشته های مختلف ارائه می گردند. پس از پایان این دوره با گذراندن یک یا دو سال نسبت به رشته ، می توان مدرک کارشناسی را اخذ نمود . شهریه از۲۰۰۰۰$NZ است.

کارشناسی

دوره های کارشناسی از یک تا پنچ سال متغییر می باشد. شهریه هر سال از۲۵۰۰۰ $NZ است که نسبت به دانشگاه و رشته متفاوت می باشد. بطور مثال شهریه رشته حسابداری دانشگاه اتاگو حدود ۲۶۰۰۰ دلار نیوزلند در سال است در صورتی که هزینه سالیانه همین رشته در دانشگاه آکلند حدود ۳۲۰۰۰ دلار نیوزلند در سال می باشد.

رشته پزشکی گرانترین رشته کارشناسی در نیوزلند می باشد و ورود به این رشته حتی با شهریه بالای آن بسیار دشوار است.

دوره های یکساله به کارشناسی تحقیقاتی ( Bachelor of Honours ) معرف می باشد که راهی برای ورود به دکترا است. دانشجویان برتر کارشناسی امکان گذراندن این دوره را دارند.

همچنین افرادی که کارشناسی هم سطح ندارند می توانند با گذراندن یک تا دو سال مدرک کارشناسی خود را از نیوزلند اخذ کنند.

دورهای دو ساله ویژه به نام کارشناسی تکمیلی Graduate Entry معروف می باشد .  دارا بودن مدرک کارشناسی برای وررود به این دوره ها الزامی است. با تحصیل در این دوره ها شما می توانید در رشته جدید مدرک بگیرید، مانند رشته حقوق

بعضی ازدوره های کارشناسی ۳ ساله می باشد ، مانند رشته های علوم کامپیوتر , شهریه از ۲۶۰۰۰$NZ سالیانه است. برخی از دوره های سه ساله بعنوان پیش نیاز دوره تخصصی ارشد محسوب می شوند مانند کارشناسی طراحی برای ارشد معماری

بعضی از رشته های کارشناسی چهار ساله می باشند مانند رشته های مهندسی , شهریه از ۲۸۰۰۰$NZ سالیانه است . دوره های مخصوص ۴ ساله تکمیلی مانند رشته دکترای عمومی از رشته های نمونه هستند.

برخی از رشته ها پنچ ساله می باشد مانند رشته پزشکی از پیش دانشگاهی و یا رشته های دو منظوره مانند دوره های بازار و حقوق

پیش ارشد

دوره های پیش ارشد به صورت شش ماه تا یک سال ارائه می گردد. لاتین به Graduate Certificate, GD, and Postgraduate Diploma معروف هستند. این دوره ها هم به عنوان پیش نیاز ارشد، یا مستقل یا به منظور تغییر رشته از کارشناسی به ارشد و دکترا کاربرد دارند. شهریه این دوره ها حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد ارزانتر از ارشد می باشد.

کارشناسی ارشد

از یک سال تا دو سال متفاوت می باشد و به صورت های کاملا حضوری در کلاس Master یا کاملا تحقیقاتی MPhil و یا آمیخته ارائه می گردد. کارشناسی ارشد دورشته ای مانند Master of Engineering + MBA (مدیریت اجرائی+ ارشد مهندسی) از شهرت و ارزش ویژه ای برخوردار است . شهریه همانند کارشناسی سالیانه از۲۶۰۰۰$NZ می باشد.

دکترای تحقیقاتی PhD

به دو صورت تحقیقاتی یا تخصصی یا آمیخته برگزار می گردد. دکترای تحقیقاتی از سه تا چهار سال می باشد و به طریق تحقیقاتی ارائه می گردد. گاهاً چند واحد کلاسی مانند روش تحقیق ارائه می گردد.

دکترای تخصصی مانند تخصص جراحی ، روانشناسی و آموزش ، ترکیبی از کلاس ( تخصصی ، آزمایشگاهی ، بیمارستانی) و تحقیقاتی می باشد . مدت دوره ۳ تا چهار ساله می باشد.

دوره های کوتاه مدت تحقیقاتی

مخصوص دانشجویان دکترا کشور مبدا می باشد.دانشجویان دکترا می توانند با هماهنگی دانشگاه مبدأ و مقصد تحقیقات کوتاه مدت مورد نیاز را در نیوزیلند انجام دهند. به این دوره Sabbatical می گویند. دانشجویان مستقیم می توانند با اساتید تماس بگیرند.

دوره های کوتاه مدت بدون مدرک

این دوره ها برای اهداف متفاوت استفاده می شود : همچون آشنایی با رشته ، بازآموزی ، آموزش کارمندان شرکت ها و سازمان ها .کلمه لاتین آن NON-AWARD است. مدت آن کوتاه و مدرک رسمی صادر نمی شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات (4)

 • مهمان - لیلا کیانی

  ببخشید من 34 ساله هستم ولیسانس ادبیات انگلیسی دارم. آیا می توانم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنم؟

 • مهمان - علیرضا مومنی

  می خواستم بدانم برای پیش دانشگاهی در نیوزیلند باید مدرک زبان داشت؟

 • مهمان - محمد جمالی

  فوق دیپلم نقشه کشی از دانشگاه آزاد دارم و چون به رشته معماری خیلی علاقه دارم می خواستم بدانم می توانم در نیوزیلند این رشته را ادامه دهم؟

 • مهمان - الهه

  سلام
  درمورد بورسیه های نیوزلند چیزی نگفتید من شنیدم نیوزلند بورس کامل تحصیلی و حتی تحصیل به علاوه ی هزینه ی زندگی میده ایا درسته؟؟ ایا با این شرایط امکان گرفتن بورسیه ی کامل تحصیلی هست؟؟؟
  کارشناسی حقوق از دانشگاه ازاد معدل 18.50 (تمامی نمرات اختصاصی بالاهستند) 22 سالمه و ایلتس 6.5 دارم

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی