ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
نمایش اخبار مرتبط با کانادا

آزمون GRE

آزمون GRE که مخفف Graduate Records Examination است معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی و برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور مخصوصا کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان مورد نیاز است . زیرا آنها اعتقاد دارند یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی علاوه بر درک متون علمی و تخصصی در زمینه تحصیلی خود باید توانایی درک مطالب سیاسی و مطالب دشوار و پیچیده تخصصی را نیز داشته باشد.

کلیات آزمون GRE  در یک نگاه

این آزمون در دو سطح عمومی (General) و تخصصی (Subject) برگزار می‌شود :

آزمون GRE عمومی (General )

این آزمون دارای ۳ قسمت درک واژگان (verbal section) ، ریاضیات (quantitative section)  و قسمت نوشتاری تحلیلی (analytical writing section) می‌باشد که بیش از سه ساعت به طول می انجامد .

در قسمت درک زبانی معمولاً متضاد و مترادف کلمات دشوار پرسیده می‌شود و در واقع فقط به میزان دایره لغات دانشجو توجه می‌ شود . لغات پرسیده شده واقعا دشوار و برای اکثر دانشجویان نا آشنا می‌باشد . این قسمت شامل ۲ سری سؤال ۲۰ تایی است که باید در ۳۰ دقیقه پاسخ داده شود. نمره این بخش بین ۱۳۰–۱۷۰ محاسبه می‌شود.

در قسمت ریاضیات ۲ سری سؤال ۲۰ تایی ریاضی نسبتا ساده‌ ای پرسیده می‌شود تا توانایی‌ های ابتدایی داوطلب مورد سنجش قرار گیرد . هر قسمت در ۳۵ دقیقه باید پاسخ داده شود ، نمره این بخش نیز بین ۱۳۰–۱۷۰ محاسبه می‌شود .

قسمت تحلیلی هم در مورد تحلیل یک موضوع بحث برانگیز می‌ باشد و به صورت نوشتاری است . یعنی از داوطلب خواسته می‌شود تا در مورد موضوع مشخصی متنی بنویسد و تحلیل‌های شخصی خود را بیان کند . این قسمت شامل نوشتن ۲ انشا می‌باشد که هرکدام دارای ۳۰ دقیقه زمان داده می شود . نمره این بخش از ۶ محاسبه می‌گردد.

آزمون GRE موضوعی (Subjective )

شش آزمون GRE موضوعی و یا همان (subjective) آزمون دانش در زمینه های خاصی همانند زیست شناسی ، علم شیمی ، ادبیات به زبان انگلیسی ، ریاضیات ، فیزیک ، و روانشناسی می باشد . مدت هر امتحان 170 دقیقه است.

آزمون GRE موضوعی سه بار در سال و به صورت کاغذی (paper-based) توسط سازمان سنجش در ایران برگزار می‌شود . 

زمان ومراکز برگزاری آزمون GRE  عمومی در ایران

آزمون GRE عمومی هر هفته در مراکز و شهرهای مختلف ایران به صورت منظم و کامپیوتری برگزار می‌شود و به همین علت شرکت کنندگان زمان کافی برای آماده‌سازی قبل از آزمون را دارند.

مراکزی که این آزمون را برگزار می کنندعبارتند از :

سازمان سنجش ، موسسه فرهنگی علامه سخن ، موسسه آموزشی  امیر بهادر ، دانشگاه اصفهان ، دانشگاه ارومیه ، دانشگاه شمال در آمل ، دانشگاه شیراز ، مجتمع آموزشی انفورماتیک زنجان

مدت اعتبار آزمون GRE

مدت اعتبار آزمون GRE تا پنج سال پس از تاریخ شرکت در آزمون GRE می باشد.

داوطلب آزمون می تواند درخواست کند که نتیجه این آزمون حداکثر برای چهار دانشگاه ارسال شود و یا می تواند برای هیچ دانشگاهی ارسال نکند .

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی