ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
نمایش اخبار مرتبط با کانادا

رشته حقوق در کانادا

رشته حقوق از رشته های تحصیلی است که همیشه مورد توجه بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا می باشد. از این رو قصد داریم تا مختصری درباره حقوق در کانادا توضیح دهیم.  

تحصیل در رشته حقوق در کانادا شرایط منحصر بفرد خود را دارد. برای تحصیل در رشته حقوق در کانادا متقاضیان باید ابتدا یک دور کارشناسی در رشته های علوم انسانی داشته باشند.

 برخی دانشگاه ها مانند کنکوردیا رشته هایی چون Law &society , administrated law , international law را ارائه می دهند که علاقه مندان به حقوق در کانادا می توانند تحصیل در این رشته ها را برای کارشناسی خود در نظر بگیرند.  

در واقع امکان تحصیل در رشته حقوق در کانادا به طور مستقیم بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان وجود ندارد.

دوره های کارشناسی به طور معمول 4 ساله هستند البته برخی از دانشگاه ها اتمام 3 سال طول دوره تحصیلی را نیز قبول می کنند. لذا دانشجویان باید در مورد اتمام دوره 3  یا 4 ساله حتما در دانشگاه مقصد تحقیق کنند.

برای دریافت پذیرش در رشته حقوق در کانادا نه تنها داشتن یک مدرک کارشناسی لازم است بلکه داشتن نمره قابل قبول در آزمون LSAT نیز از شرایط لازم دیگری است که علاقه مندان این رشته باید در نظر داشته باشند.

آزمون LSAT  چهار بار در سال برگزار می شود. این آزمون توانایی دانشجویان در خواندن و درک متون پیچیده ، مدیریت اطلاعات و نتیجه گیری های معقول ، تفکر انتقادی همچنین تجزیه و تحلیل های لازم برای مباحثه را می سنجد.  

آزمون lsat

آزمون LSAT دارای سه بخش است :

Reading comprehension questions

Analytical reasoning questions

Logical reasoning questions

نمره LSAT از 120 تا 180 است که معمولا نمره 150 برای ورود به رشته حقوق در کانادا لازم است.

متقاضیان می توانند چندین بار در این آزمون شرکت کند و محدودیتی برای ثبت نام وجود ندارد. بسیاری ازدانشجویان در ماه ژوئن پس از سال سوم کارشناسی و یا ابتدای سال چهارم کارشناسی خود اقدام به ثبت نام در این آزمون می کنند. نمره قابل قبول و موفقیت برای دریافت پذیرش در دانشکده های حقوق در کانادا با هم کمی متفاوت است و دانشجویان باید با  توجه به اتنخاب دانشکده مورد نظرشان نمره لازم را بیاورند.

تحصیل در دوره کارشناسی حقوق در کانادا

حقوق در کانادا

مقطع کارشناسی حقوق در کانادا L.L.B یا JD است و معمولا سه تا چهار سال طول می کشد.

 ۲۵ دانشگاه در کانادا رشته حقوق را ارائه می کنند که ۶ دانشگاه درایالت انتاریو می باشد. برای مثال رشته JD  که در دانشگاه تورنتو سه ساله می باشد به شرح زیر است:

 سال اول تحصیل در دانشکده حقوق

دانشجویان دوره های مقدماتی را در زمینه هایی نظیر قانون کیفری ، قانون اساسی ، قانون مالکیت و قانون قراردادها یاد می گیرند . بسیاری از فعالیتهای اضافی و تجربیات داوطلبانه برای دانشجویان سال اول وجود دارد.

بسیاری از دانشجویان به طور داوطلبانه در موسسات حقوقی یا سازمان های غیر انتفاعی در مشاوره های مشتریان شرکت می کنند . حضور در باشگاه های دانشجویی و شرکت در رویدادهای اجتماعی نیز یکی دیگر از فعالیتهای دانشجویان حقوق است.

سال دوم تحصیل در دانشکده حقوق

در طول سال دوم فرصت ها بسیاری وجود دارد تا دانشجویان بتوانند واحد های درسی مورد علاقه خودشان را براساس زمینه علاقه شان بگذرانند.

شرکت در برنامه های Moot یعنی بازسازی یک دادگاه فرضی در طول سال اول و دوم تحصیل یکی از فعالیتهای عملی دانشجویان می باشد . دانشجویان در حکم یک وکیل ظاهر می شوند و داوران در مورد عملکرد آنها قضاوت می کنند.

سال سوم تحصیل در دانشکده حقوق

سال سوم در واقع سال آخر JD است و دانشجویان واحدهای کاملا تخصصی را می گذرانند و روی مقالات پژوهشی مورد علاقه اشان کار می کنند.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد حقوق در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق در کانادا (The Master of Laws (LLM معمولا یک تا دو سال می کشد.

تحصیل در دکترا حقوق در کانادا

دوره دکتری حقوق در کانادا (The Doctor of Juridical Science (SJD سه ساله است و گزینه مناسبی برای متقاضیان علاقه مند به تدریس در دانشگاه یا کارهای پژوهشی می باشد.

کار به عنوان وکیل در کانادا

پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه باید یکی از دو راه زیر طی شود سپس در Bar Exam شرکت کرد :

  • گذراندن 10 ماه کاروزی زیر نظر یک وکیل مجوزدار که اصطلاحا Articling گفته می شود.
  • و یا گذراندن دوره (Law Practice Program (LPP که این دوره شامل چهار ماه درس تئوری و چهار ماه کارورزی است.

به طور مثال در ایالت آنتاریو این دوره معمولا اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر شروع و تا آخر اپریل ادامه دارد. دانشگاه Ryerson به زبان انگلیسی و جهت دریافت مشاوره برای تحصیل در رشته حقوق در کانادا لطفا کلیک فرمایید این دوره را ارائه می دهند.

Bar Exam :

این آزمون شامل دو بخش Barrister and Solicitor exams  است که سه بار در سال برگزار می شود و 7 ساعت طول می کشد.

Barrister Examination اطلاعات متقاضیان را در مورد حقوق عمومی ، روند کیفری ، حقوق خانواده و دعوی مدنی ارزیابی می کند و Solicitor Examination اطلاعات مربوط به مشاوراملاک ، قانون کسب و کار ، وصیت نامه و مدیریت املاک را مورد سنجش قرار می دهد.

فرصت های شغلی

زمینه های بسیاری وجود دارد که یک وکیل می تواند به عنوان شغل انتخاب کند . این فرصت های شغلی در مجموع به سه دسته تقسیم می شوند :

  • کار در بخش های عام المنفعه

کار در گروه هایی که با منافع عمومی در رابطه هستند مانند موسسه حقوقی کانادایی- آفریقایی ، صندوق حقوق زنان و آموزش ، انجام امور حقوقی در یک موسسات حقوقی عمومی مانند چینی ها و افراد جنوب شرقی آسیا مقیم تورنتو

  • کار در بخش خصوصی

کار درشرکتهای بزرگ و کوچک حقوقی با مشتریانی که می توانند افراد باشند و یا موسسات و شرکتهای مختلف

  • کار دولتی

کارهای دولتی مانند دادستانی ، کار در وزارتخانه هایی چون وزارت بهداشت یا وزارت کار

 

جهت دریافت مشاوره برای تحصیل در رشته حقوق در کانادا لطفا کلیک فرمایید

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی