ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
نمایش اخبار مرتبط با کانادا

مهاجرت به کانادا

Immigration to Canada

کانادا یکی ار بهترین کشورها برای زندگی و تحصیل است. طبق گزارشات UN  از سال 2004 تا کنون کانادا همواره جزو ده کشور اول دنیا از نظر استانداردهای زندگی قرار داشته است. این کشور با جمعیت حدود 35 میلیون که نسبت به وسعت آن جمعیت نسبتا کمی محسوب می شود و هنوز افراد زیادی از کشورهای مختلف علاقه مند مهاجرت به کانادا هستند.

تاریخچه مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مردمان بومی کانادا Aboriginal  سه گروه و به نام های Indians, Metis, Inuit هستند که قبل از ورود مهاجرین انگلیسی و فرانسوی در این سرزمین زندگی می کردند.

در سال 1497 شخصی به نام جان بوکات دریانورد ایتالیایی که در دربار هنری هفتم بریتانیا خدمت می کرد به سواحل نیوفوندلند رسید و یک مستعمره بریتانیایی ایجاد کرد.

چهل سال بعد ژاک کارتیه دریانورد فرانسوی ضمن سفرش به هند از مسیر شمال غربی ، رود سن لوران نزدیک مونترال کنونی را کشف کرد و به نام پادشاه وقت فرانسه نام این سرزمین را فرانسوای گذاشت اما بعدها نام کانادا از واژه سرخپوستی "کاناتا" به معنی شهر را جانشین آن کرد.

بالاخره در سال 1783 بریتانیا بر قسمت فرانسوی نشین این کشور نیز تسلط یافت و کنترل آن را بدست گرفت و کشور یک پارچه کانادا شکل گرفت.

در واقع قدیمی ترین مهاجرین کانادا افراد انگلیسی و فرانسوی هستند بعد از آن مهاجرت به کانادا ازکشورهای اروپای شرقی و جنوبی و بالاخره در اوایل قرن بیست از کشورهای آسیایی ، خاورمیانه ، آفریقا و آمریکای مرکزی ادامه یافت.

در حال حاضر حدود 160 هزار ایرانی در کانادا زندگی می کنند و آمارها نشان می دهند مهاجرت ایرانیان به کانادا در سالهای اخیر حدود 30 درصد افزایش یافته است.

مهاجرت به کانادا

انواع ویزاهای مهاجرت به کانادا

ویزاهای متفاوتی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. البته قوانین مهاجرتی در طی سالیان تغییرات زیادی داشته و هم اکنون نیز این تغییرات بسته به شرایط اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی روز ادامه دارد.

از ژانویه 2015 دولت کانادا قوانین مهاجرتی را به گونه ای تغییر داده که مهاجرت به کانادا راحت تر و امکان سوء استفاده برخی افراد از متقاضیان کمتر شود.

در حال حاضر ویزاهای زیر برای مهاجرت به کانادا وجود دارد:

 • Express Entry – Skilled worker
 • Quebec-selected skilled workers
 • Immigrant Investors
 • Family sponsorship
 • Atlantic Immigration Pilot
 • Start-up visa
 • Self-employed
 • Provincial nominees
 • Caregivers

 پر طرفدارترین ویزا مهاجرت به کانادا ، ویزای متخصصان و کارشناسان است که به اصطلاح skilled visa خوانده می شود و متقاضی با دریافت اقامت دائم می تواند در این کشور کار و زندگی کند . درصورتی که مدت 3 سال از 5 سال را در کانادا زندگی کند می تواند درخواست شهروندی بدهد.

تحصیل در دانشگاه های کانادا و به دست آوردن تخصص و مهارت مورد نیاز این کشور راه را برای درخواست skilled visa هموارتر و سریع تر می کند.

دانشجویانی که به تحصیل در کانادا مشغولند بعد از فارغ التحصیلی می توانند برای post graduation work permit  اقدام کنند و بعد از یک سال سابقه کار با داشتن نمره زبان مورد قبول درخواست اقامت دائم از طریق ویزای متخصصان و کارشناسان را بدهند.

مهاجرت به کانادا

Express Entry – Skilled worker

دولت کانادا این ویزا را برای جذب نیروهای متخصص از نقاط مختلف دنیا برنامه ریزی کرده است. برای اقدام این نوع ویزا یک سیستم امتیاز بندی وجود دارد. در واقع با سیستم Express Entry توانایی ها و مهارت متقاضی امتیازبندی می شود.

چگونه سیستم اکسپرس اینتری کار می کند :

ابتدا متقاضی برای اینکه بداند شرایط لازم برای ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری را دارد یا نه ؟ می تواند از طریق سایت مهاجرت کانادا و با استفاده از Come to Canada online tool شرایط خود را ارزیابی کند و در صورتی که شرایط اولیه را داشت اقدام به باز کردن اکسپرس اینتری نماید.

متقاضی با ثبت نام درسیستم اکسپرس اینتری اطلاعات مربوط به تخصص ، تحصیلات ، سابقه کار ، نمره زبان و دیگر جزئیات را می دهد و از زمان ساخت این پروفایل 60 روز مهلت دارد تا آن را تکمیل کند.

اداره مهاجرت کانادا با داشتن این اطلاعات شما را ارزیابی می کند و در صورتی که شرایط لازم برای درخواست اقامت را داشته باشید نام شما را در لیست متقاضیان اقامت می برد.( Pool of Candidates)

اداره مهاجرت کانادا هر سال ازافراد بین ی که در این لیست قراردارند براساس بالاترین امتیازها Comprehensive Ranking System افراد مورد نظر را انتخاب و برایشان دعوت نامه درخواست اقامت را صادر می کند.

در این مرحله متقاضی می تواند درخواست اقامت را آنلاین همراه با مدارک مورد نیاز ارسال کند که معمولا ظرف شش ماه حداکثر یک سال ویزا اقامت دائم صادر خواهد شد.

مهاجرت به کانادا

در سیستم امتیازبندی CRS)  Comprehensive Ranking System) درمجموع 1200 امتیاز وجود دارد که 600 امتیاز مرکزی آن بابت فاکتورهای زیر است :

 • تخصص متقاضی
 • تحصیلات متقاضی
 • سابقه کاری متقاضی
 • نمره زبان متقاضی (اگرعلاوه برنمره مورد قبول انگلیسی متقاضی نمره قابل قبولی در زبان فرانسه داشته باشد امتیاز بیشتری خواهد گرفت)
 • امتیازهای مربوط به همسر متقاضی در صورت تاهل او مانند تحصیلات ، تخصص و نمره زبان همسر

و 600 امتیاز دیگر بابت فاکتورهای دیگر مانند:

 • داشتن مدرک تحصیلی از کشورکانادا
 • داشتن پیشنهاد کاری(Job offer)
 • داشتن خواهر یا برادری که اقامت کانادا را دارند.
 • انتخاب تخصص شما از طرف یکی از ایالتهای کانادا(Province or territory nomination)

در مجموع می توان گفت حداقل شرایط لازم برای درخواست اقامت از طریق مهارت یا skilled worker عبارت است از:

 • حداقل یک سال تجربه کاری به صورت تمام وقت در تخصص مورد نظر
 • مدرک تحصیلی مربوط به تخصص مورد نظر
 • نمره زبان ایلتس جنرال حداقل 6 که هیچ بندی کمتر از 6 نباشد
 • پس انداز نقدی برای متقاضی مجرد حدود 12 هزار دلار، برای یک زوج 15 هزاردلار و در صورت فرزند داشتن برای هر فرزند تقریبا 3 هزار دلار

Quebec-selected skilled workers

مهاجرت به کانادا

این نوع ویزا نیز اقامت دائم از طریق تخصص است منتهی ایالت کبک قوانین و شرایط خاص خود را دارد . متقاضیان علاقه مند به استان کبک باید درخواست خود را از طریق اداره مهاجرت کبک بفرستند.

دانشجویانی که در استان تحصیل کردند امتیاز مربوط به تحصیل در کانادا را دارا می شوند و پروسه پرونده آنان راحت تر و سریعتر می باشد.

برای درخواست این ویزا ابتدا از طریق سایت اداره مهاجرت کبک یک ارزیابی از شرایط سنی ، مدرک تحصیلی ، تخصص ، نمره زبان ، سابقه کار و...به عمل می آید. (Preliminary Evaluation for Immigration (PEI

سپس متقاضی قبل از ارسال درخواست ویزا تخصص باید برای تایید انتخابش از طرف ایالت کبک اقدام کند.

 (Quebec Certificate of Selection)

در نهایت با داشتن QCS می تواند درخواست ویزای تخصص را همراه با مدارک مورد نیاز ارسال نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور کانادا می توانید همینجا کلیک کنید .

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات (1)

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی