ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
نمایش اخبار مرتبط با کانادا

کار و تحصیل در کانادا

تامین هزینه های تحصیل و زندگی یکی از نگرانی های همیشگی دانشجویان بین المللی است و همین امرسبب می شود اکثر متقاضیان تحصیل درخارج از کشور به دنبال کشورهایی باشند که امکان کار همزمان با تحصیل وجود داشته باشد. خوشبختانه درکشورهایی مانند استرالیا  و کانادا نه تنها اجازه کار همزمان با تحصیل هست بلکه امکان پیدا کردن کار نیز نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است.

قبل از ژوئن سال 2014 دانشجویان برای کارهمزمان با تحصیل نیاز به گرفتن اجازه کار از اداره مهاجرت کانادا داشتند البته با دریافت ویزا می توانستند در پردیس دانشگاهی یعنیon campus  کار کنند و برای آن نیازی به اجازه کار نبود. منتهی پس از تاریخ مذکور شرایط تغییر کرد و دانشجویان برای کار off campus نیز دیگر نیازی به اجازه کار ندارند.

علاقه مندان به تحصیل در کانادا می توانند با دریافت ویزای دانشجویی همزمان با تحصیل در کانادا هفته ایی 20 ساعت و در زمان تعطیلی دانشگاه به طور تمام وقت کار کنند. البته دانشجویان دوره زبان و دروس آمادگی مثل فاندیشن اجازه کار ندارند.

 برای اطلاعات بیشترمی توانید به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید: 

http://www.cic.gc.ca/english/study/work-offcampus.asp

کارهمسر دانشجو در کانادا

همسردانشجو که ویزای همراه دارد می تواند به طور تمام وقت کار کند و این یک مزیت تحصیل در کانادا برای دانشجویان متاهل است که بتوانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند.

Post-Graduation Work Permit Program (PGWPP)

طبق این برنامه کلیه فارغ التحصیلان کانادا بعد از اتمام درس می توانند برابر مدت تحصیل شان در کانادا بمانند و کار کنند البته دوره تحصیل باید از 8 ماه بیشتر باشد و حداکثر هم تا 3 سال اجازه کار دارند.

مثلا اگر یک دوره لیسانس 4 ساله گذرانند اجازه کار برای مدت 3 سال بعد از فارغ التحصیلی را دارند.

این نوع اجازه اقامت بعد از تحصیل در کانادا یکی از ویژگی های خاص تحصیل در کانادا می باشد که فرصت کسب تجربه کار و زندگی در کانادا را برای دانشجویان فراهم می کند.

کاربه عنوان کارآموز در کاناداCo-op Student یا Intern

برخی از دوره های تحصیل در کانادا دارای کاروزی است و دانشجو موظف به گذراندن واحدهای عملی برای کسب مهارت و تجربه کاری است. این دوره ها به اصطلاح Co-op program نام دارند و ممکن است به دانشجو دستمزد داده شود یا بدون دستمزد باشد. آنچه مهم است اینست که برای این دوره ها علاوه بر ویزا و اجازه تحصیل نیاز به اجازه کار نیز هست. نکته مورد توجه آن است که واحدهای عملی این دوره ها نیاید بیش از 50 درصد کل واحدها باشد.

پیدا کردن محل کار برای کارآموزی در دوره های Co-op به عهده خود دانشجو است و کالج ها در این مورد فقط به دانشجویان کمک می کنند مثلا لیست مراکزی که معمولا دانشجو برای کارآموزی می پذیرند را در اختیار آنها می گذارند.

دوره های Co-op در رشته های مختلف و مقاطع تحصیلی متفاوت وجود دارد:

Graduate Certificate معمولا این دوره ها هشت ماه تا یک سال است.

Diploma مدت دوره دیپلما دوسال است.

Advanced Diploma برابر کاردانی در ایران است ومدت دوره سه سال است.

Bachelor برابر کارشناسی در ایران است ومدت آن معمولا چهار سال است مانند مدیریت مراقبت های بهداشتی

Post Graduate Certificate Program  مزیت این دوره ها نسبت به Master در این است که افراد را برای کار در کانادا آماده می کند و چون با محیط های متفاوت کاری سرو کار دارند به نوعی ازطریق شبکه اجتماعی شانس بیشتری برای جذب در بازار کار دارند.

SIN چیست؟

دانشجویان بین المللی برای کار در کانادا باید Social Insurance Number (SIN) داشته باشند زیرا کارفرمایان برای استخدام دانشجویان نیازمند ارائه این شماره به اداره مالیات هستند.

وجود SIN در واقع یک مزیت برای دانشجویان است چون تمامی سوابق کاری و مالیاتی آنان با توجه به شماره اجتماعی آنها ثبت می شود.

جهت دریافت SIN باید از Service Canada اقدام کنید که در فرودگاه نیز شعبه دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:  

 https://www.canada.ca/en/employment-social-development/services/sin.html

شرایط و درآمد کار دانشجویی

معمولا بیرون از دانشگاه ها شانس بیشتری برای پیدا کردن کار هست. عوامل زیادی در پیدا کردن کار موثراست مانند میزان تسلط فرد به زبان انگلیسی ، دانش ومهارت ، توانایی ایجاد و استفاده از روابط اجتماعی و بالاخره پشتکار

کارهایی که بیشتردانشجویان در حین تحصیل پیدا می کنند معمولا کار در رستوران ، فروشندگی ، مراقبت ازکودکان و ...است که درآمد آن بین 10 تا 15 دلار در ساعت است.

  

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات (1)

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی