ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
نمایش اخبار مرتبط با استرالیا

مهاجرت به استرالیا

Immigration to Australia

استرالیا کشور مهاجر پذیری که از دیرباز پذیرای مهاجرین مختلف بوده است. تاریخچه مهاجرت به استرالیا به چهار دوره تقسیم می شود:

مهاجرت به استرالیا قبل ازسال 1700 میلادی - 60,000 سال پیش در دوره یخبندان، اجداد مردمان بومی استرالیا Aboriginal از پاپوآ گینه نو به امید یافتن سرزمینی بهتر برای زندگی به استرالیا آمدند.

مهاجرت به استرالیا دردهه های 1700 میلادی – کاپیتان جمیز کوک درسال 1770سواحل شرقی استرالیا را کشف و آن را به نام کشورانگلیس، نیوسوت ولز خواند. سپس اولین گروه اروپایی که شامل 1373 نظامی و زندانی بود در 26 ژانویه 1788توسط کاپیتان آرتور فیلیپ به بندر جکسون وارد شدند. این منطقه بعدها گسترش یافت و شهر سیدنی به وجود آمد و روز 26 ژانویه به عنوان روز ملی استرالیا گرامی داشته شد.

درواقع مهاجرت اروپاییان به استرالیا از سال 1788 شروع شد ، زمانی که انگلیس این کشور را به دو منظور مستعمره خود قلمداد کرد : حل مشکل ازدیاد زندانی ها در زندان های انگلیس، استفاده از استرالیا به عنوان پلی برای تجارت با آسیای چنوب شرقی وچین

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا دردهه های 1800 میلادی – به دلیل رونق صنعت پشم و کشف طلا مهاجرت به استرالیا در این مدت افزایش بیشتری پیدا کرد خصوصا از چین حدود 40 هزار مهاجر به این کشور روانه شدند.

مهاجرت به استرالیا دردهه های 1900 میلادی – به علت دور بودن انگلیس و تمایل ساکنین استرالیا برای اداره امورشان، در اواخر قرن نوزده شش دولت خود مختار محلی به نام شش ایالت کنونی به وجود آمده بود که هر کدام مجلس و قوانین خود را داشتند سپس دراول ژانویه 1901 این شش دولت خود مختار محلی برای بدست آوردن اهداف مشترکشان با هم متحد شده دولت استرالیا را به وجود آوردند.

اولین فعالیت جهانی استرالیا شرکت در جنگ جهانی اول بود که سربازان استرالیایی ونیوزیلندی به گالیپولی ترکیه اعزام شدند. 25 اپریل (ANZAC day) 

پس از آن در جنگ جهانی دوم که برای اولین بار استرالیا مورد حمله هوایی و زیردریایی های ژاپنی قرار گرفت . همین امر باعث شد این کشور را به فکر بیندازد که نیاز به مهاجران متخصص در زمینه های مختلف دارد.

در حال حاضر اداره مهاجرت استرالیا ویزاهای مختلفی برای جذب مهاجران متخصص و سرمایه گذاران صادر می کند.  

 مهاجرت به استرالیا

انواع ویزاهای مهاجرت به استرالیا

ویزاهای متفاوتی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد شرایط  لازم برای درخواست و اخذ این ویزاها ثابت نیست بر اساس شرایط اجتماعی- سیاسی روز تغییر می کند. معمولا سالی دو بار، در ژانویه و جولای تغییرات اعمال شده از طرف اداره مهاجرت استرالیا اعلام می گردد.

ویزای مختلف مهاجرت به استرالیاعبارتند از:

 • Working and skilled visas

(Skilled Independent visa (subclass 189

(Skilled Nominated visa (subclass 190

(Skilled Regional provisional visa (subclass 489

(Employer Nomination Scheme (subclass 186

(Regional Sponsor Migration Scheme (subclass 187

 • Business and Investment visa

(Business Innovation and Investment (permanent) visa (subclass 888

(Business Innovation and Investment (provisional) visa (subclass 188

(Business Talent (Permanent) visa (subclass 132

 • Studying visas

(Student visa (subclass 500

(Student Guardian visa (subclass 590

(Temporary Graduate visa (subclass 485

 • Family and spousal visas

Adoption visa

Aged Dependent Relative visa

Aged Parent visa

Parent visa

Carer visa

Child visa

Orphan Relative

Marriage visa

Remaining Relative visa

از بین این ویزاهای متفاوت درباره سه نوع آن که بیشترین متقاضی را دارند توضیح مختصری داده خواهد شد:

مهاجرت به استرالیا

 • مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت General Skilled Migration

این ویزا جهت جذب نیروهای متخصص با مهارتهای مورد نیاز کشور استرالیاست که خود انواع مختلف دارد:

 • (Skilled Independent visa (subclass 189

این ویزا اقامت دائم Permanent Resident استرالیاست و بر مبنای سیستم امتیاز بندی فرد باید حداقل 60 امتیاز کسب نمایند. امتیاز براساس فاکتورهایی مانند سن، زبان، تحصیلات و مهارت فرد ، سابقه کار و...است. در مجموع متقاضی باید دارای تحصیلات و مهارت مورد نیاز کشور استرالیا، کمتراز 45 سال سن و حداقل ایلتس 6 داشته باشد.

مراحل اقدام برای مهاجرت به استرالیا با ویزای مهارت:

 • ارزیابی مدرک متقاضی توسط نهاد مشخص شده که معمولا دو تا چهار ماه طول می کشد.
 • تکمیل وارسال EOI از طریق SkillSelect به اداره مهاجرت استرالیا
 • بعد ازبررسی EOI از طرف اداره مهاجرت استرالیا در صورتی که واجد شرایط باشید یک دعوت نامه دریافت خواهید کرد که باید مقاضی مدت 60 روز درخواست ویزا و مدارک لازم را به صورت آنلاین ارسال نماید. هزینه ویزا نیز در این زمان باید پرداخت شود.
 • در حال حاضر زمان رسیدگی به درخواست ویزا سه ماه می باشد که ضمن همین مدت تست های پزشکی و پلیس چک متقاضی و همراهان نیز انجام می شود.
 • نتیجه درخواست ویزا به صورت ایمیل ابلاغ می گردد.
 • بعد از دریافت ویزا شما باید قبل از موعد مقرری که افسر پرونده برایتان مشخص می کند به استرالیا سفرکنید تا ویزای شما باطل نشود . بعد از اولین سفر شما محدودیتی برای رفت و آمد ندارید و می توانید تا 5 سال به استرالیا رفت و آمد کنید و زمانی که چهار سال کامل در آنجا زندگی کنید می توانید برای تابعیت استرالیا Citizenship اقدام کنید.
 • (Skilled Nominated visa (subclass 190

این ویزا نیزاقامت دائم است. شرط این ویزا برای صدور، تعهدی است كه متقاضی به یكی از ایالت های استرالیا می دهد تا برای مدت دو سال در آن ایالت زندگی و کار کند. برای اخذ این ویزا متقاضی باید 55 امتیاز بیاورد که با 5 امتیاز ایالتی به 60 برسد.

زمانی که EOI را از طریق SkillSelect ارسال می کنید نمایندگان دولتی ایالت ها و قلمروهای استرالیا می توانند درخواست شما را ببینند و تصمیم بگیرند که شما را کاندید نمایند. هر ایالت یا قلمرو دارای یک لیست از مشاغل است که نشان می دهد آنها به چه مهارت هایی نیاز دارند.

در مرحله EOI، شما می توانید اعلام کنید که فقط به یک ایالت یا قلمرو علاقه دارید یا اینکه برای همه آنها اعلام آمادگی نمایید.

 • (Skilled Regional provisional visa (subclass 489

این نوع مهاجرت به استرالیا اقامت موقت برای 4 سال می باشد که متقاضی باید مدت دو سال در مناطق کم جمعیت ایالتی که اسپانسرش شده زندگی کند و یک سال آن را مشغول به کار مرتبط و تمام وقت باشد تا بتواند درخواست اقامت دائم کند.

البته در این نوع ویزا اسپانسر شدن ایالت یا خانواده درجه اول متقاضی (مانند پدر و مادر ، فرزند یا فرزند خوانده ، برادر و خواهر ، عمو و دایی ، خاله و عمه، خواهرزاده و بردارزاده ، عموزاده وعمه زاده یا دایی زاده وخاله زاده ، نوه و خوانده) ساکن در مناطق کم جمعیت می تواند وجود داشته باشد که هرکدام 10 امتیاز یعنی روی هم 20 امتیاز به متقاضی اضافه می کند.

 • (Employer Nomination Scheme Visa (ENS or subclass 186

ویزای اسپانسری کارفرما برای فردی می باشد که کمتر از 45 سال دارد و یک کارفرمای استرالیایی به علت نیاز به مهارتش او را استخدام کرده است.

 • (Regional Sponsored Migration Scheme (RSMS or subclass187

ویزای اسپانسری منطقه ایی مانند ویزای اسپانسری کارفرماست با این تفاوت که مربوط به مناطق و شهرهای کم جمعیت است.

 • مهاجرت به استرالیا ازطریق دانشجویی Student visa and Temporary Graduate visa

 

 • ویزای دانشجویی (Student visa (subclass 500

هرساله بر تعداد کسانی که برای ویزای دانشجویی استرالیا اقدام می کنند افزوده می شود چرا که این کشور دارای دانشگاه های ممتاز با رتبه های جهانی بسیار بالایی است و افرادی که در این کشور فارغ التحصیل می شوند شانس بیشتری برای درخواست مهاجرت به استرالیا را خواهند داشت.

درسیستم امتیاز بندی برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای مهارت General Skilled Migration  تحصیل در استرالیا 5 امتیاز دارد و حتی اگر دانشگاه در شهرهای کم جمعیت باشد 5 امتیاز دیگر به این دلیل اضافه خواهد شد.

 • ویزای بعد از فارغ التحصیلی (Temporary Graduate visa (subclass 485

این ویزا اقامت موقت است و به متقاضی این شانس داده می شود که برای کسب تجربه بعد از فارغ التحصیلی در کشور استرالیا کار و زندگی کند. متقاضی تا قبل از شش ماه بعد از فارغ التحصیلی فرصت دارد برای این ویزا اقدام کند و باید کمتر از 50 سال  داشته باشد. حداقل ایلتس موردنیاز 6 است که هیچ بندی کمتر از 5 نباشد. مدت این ویزا بستگی به نوع دارد:

Graduate Work stream  این ویزا برای دانشجویانی هست که رشته آنان در لیست مشاغل مورد نیاز MLTSSL کشور استرالیاست. مدت ویزا برای کلیه مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکترا فقط 18 ماه می باشد.

Post-Study Work stream   این ویزا به کلیه دانشجویانی فارغ التحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر از دانشگاه مورد تایید علیرغم هر رشته ایی داده می شود. مدت ویزا برای کارشناسی و کارشناسی ارشد دو سال ، کارشناسی ارشد تحقیقاتی سه سال و دکترا چهار سال است.

دانشجویان در مدتی که این ویزا را دارند می توانند در جستجوی شغل مرتبط با رشته خود باشند و زمانی که استخدام شوند با کسب 60 امتیاز می توانند برای مهاجرت به استرالیا با اقامت دائم از طریق مهارت اقدام کنند.

جدول امتیازبندی برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت

 جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا

 • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری وتجارت Business and Investment visa

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا با روش سرمایه‌ گذاری دارای پیچیدگی خاصی است و نیاز به سرمایه مالی قابل توجه ایی دارد.

ویزاهای سرمایه‌ گذاری در استرالیا به سه گروه تقسیم می شوند:

 • (Business Innovation and Investment (Provisional) visa (subclass 188

این ویزای سرمایه گذاری برای اقامت موقت ۴ سال و سه ماه است که قابل تبدیل به ویزای دائم 888 می باشد.

 ویزای 188 دارای پنج زیرشاخه stream می باشد.

زیرشاخه اول :

Business Innovation Strea برای افرادی که می خواهند کسب و کاری را در استرالیا ایجاد کنند. نوع کسب و کار باید مورد تایید ایالت باشد و حداکثر ظرف دو سال بعد از ورود به استرالیا باید راه اندازی شود. مقدار سرمایه و گردش مالی بسته به درصد سهام کاری راه اندازی شده متفاوت است.

زیر شاخه دوم :

Investor Stream برای افرادی که می خواهند مبلغ 1/5 میلیون دلار در فعالیتهای تجاری استرالیایی مورد تایید ایالت سرمایه گذاری کنند.

زیرشاخه سوم :

Significant Investor stream برای افرادی که می خواهند مبلغ 5 میلیون دلار در فعالیتهای تجاری استرالیایی مورد تایید ایالت یا وزارت بازرگانی استرالیا Austrade سرمایه گذاری کنند.

زیرشاخه چهارم :

Premium Investor Stream برای افرادی که می خواهند 15 میلیون دلار در فعالیتهای تجاری مورد تایید وزارت بازرگانی استرالیا Austrade  سرمایه گذاری کنند.

زیرشاخه پنجم :

Entrepreneur stream برای افرادی که قرارداد مالی حداقل 200 هزار دلار با شخص ثالث استرالیایی برای راه اندازی یک فعالیت نوین تجاری و یا خدماتی مورد تایید ایالت را دارند می باشد.

 سیستم امتیاز بندی برای ویزای سرمایه گذاری و تجارت 65 امتیاز با سن کمتر از 55 سال است و نیازی به ایلتس نیست اما داشتن آن به کسب امتیاز مورد نیاز کمک می کند.

مهاجرت به استرالیا

البته سه نوع ویزای آخر هیچ امتیازبندی ندارند.

دو نوع ویزای Significant Investor stream و Premium Investor Stream محدودیت سنی نیز ندارند.

 • (Business Innovation and Investment (Permanent) visa (subclass 888

این ویزا اقامت دائم استرالیاست که در واقع مرحله دوم برای دارندگان ویزای 188 است تا ویزای موقت خود را به دائم تبدیل کنند.

 • (Business Talent (Permanent) visa (subclass 132

این ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت دائم مخصوص  مدیران و صاحبان شرکت‌های بزرگ است. متقاضی باید متعهد شود بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک استرالیا مبلغی معادل یک و نیم میلیون  دلار استرالیا را به استرالیا آورده و تجارتی را آغاز می کند یا دریک تجارت استرالیایی سهیم می شود.

برای درخواست این ویزا سن فرد باید کمتر از 55 سال باشد و دارایی او و همسرش در کار تجاری 400 هزار دلار و گردش مالی حداقل 3 میلیون دلار برای دو سال از چهار سال قبل از اقدام برای ویزا داشته باشند.

مالکیت 51 درصد از بیزینس برای درآمد کمتر از 400 هزار دلار در سال یا مالکیت 30 درصد برای درآمد بالای 400 هزار دلار در سال و یا مالکیت 10 درصد یک شرکت با سهامی عام را داشته باشند.

ارزش دارایی‌های شان 1/5 میلیون دلار و قابل انتقال به استرالیا باشد. مدارک دال بر مدیریت و فعالیت کارآمد در این بیزینس رانیز باید ارائه دهند.

مهاجرت به استرالیا

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

 • هیچ نظری یافت نشد

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی