ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888
نمایش اخبار مرتبط با استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا برای یک دانشجو شامل شهریه ، بیمه دانشجویی ، خوابگاه و ...می باشد. این هزینه تحت تاثیرعوامل مختلفی قرار دارند که عبارتند از:

 • رشته تحصیلی – بالاترین هزینه را رشته پزشکی و دندانپزشکی دارد که حدود سالی 65 تا 70 هزار دلار است.
 • مدت تحصیل – مسلما هزینه دوره های کارشناسی و دکترا به دلیل طول دوره آنها بیشتر از هزینه دوره کارشناسی ارشد خواهد شد.
 • دانشگاه مقصد – شهریه دانشگاه های ممتاز و گروه هشت نسبت به سایر دانشگاه ها بیشتر است برای مثال رشته مهندسی در دانشگاه های گروه هشت سالانه 38 تا 43 هزار دلار استرالیاست در حالی که در سایر دانشگاه ها حدود 30 هزار دلار استرالیا می باشد.
 • ایالت محل تحصیل – هزینه زندگی از یک ایالت به ایالت دیگر کمی متفاوت است حتی در مناطق مختلف یک ایالت نیز این تفاوت وجود دارد. برای مثال هزینه های زندگی درسیدنی بیشتر و در آدلاید کمتر است.
 • الگوی زندگی – نوع خوابگاه ، نوع پوشاک ، تغذیه ، تفریح و...در میزان هزینه زندگی تاثیر بسیار زیادی دارد.
 • مجرد یا متاهل بودن
 • هزینه های جانبی مانند دوره زبان - اگر دانشجو نمره لازم برای اخذ پذیرش کامل را نیاورد باید یک دوره زبان در استرالیا بگذراند که این خود هزینه خواهد داشت.

شهریه

شهریه مدارس ابتدایی دولتی سالانه 8000 دلاراسترالیا می باشد.

شهریه دبیرستان های دولتی قبل از سال ده دبیرستان سالانه 17000 دلار استرالیا و برای سال یازده و دوازده سالانه  20000 دلاراسترالیا ست.

شهریه مدارس خصوصی متفاوت و بین 25000 تا 60000 دلار استرالیا در سال و پیش دانشگاهی که طول دوره آن بین یک تا یک و نیم سال است حدود 25000 تا 30000 دلار استرالیا در سال است.

شهریه دانشگاه ها بسته به نوع رشته و دانشگاه بین 24000 تا 43000 دلاراسترالیاست البته در مورد پزشکی و دندانپزشکی  این مبلغ بین 65 تا 70 هزار دلاراسترالیا می باشد.

رشته های علوم انسانی معمولا ارزانتر و بین 24 هزار تا 28 هزار دلار استرالیا در سال است و رشته های هنر، معماری و مهندسی بین 28 هزار تا 44 هزار دلار می باشد.

برای دانشجویان بین المللی داشتن نمره زبان یکی از لازمه های تحصیل در استرالیا می باشد. ممکن است بنا به دلایلی دانشجویان نتوانند نمره مورد نظر دانشگاه را بگیرند در این صورت پذیرش مشروط دریافت می کنند و باید دوره های زبان دانشگاه را بگذرانند که هزینه آن هفته ایی 300$ تا 400$ دلار استرالیاست.

اگر تصمیم به تحصیل در استرالیا گرفته اید باید شهریه هر ترم را قبل از شروع ترم پرداخت کنید علاوه بر این برخی موسسات آموزشی هزینه های دیگری مثل : کتابخانه ، آزمایشگاه ، امکانات ورزشی و گردشگری و غیره نیز دریافت می کنند.

بیمه دانشجویی

شرکتهای معروف بیمه و مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا عبارتند از:

nib

Bupa

Allianz

Medibank

تمامی این شرکت ها بیمه با پوشش های درمانی متنوع ارائه می دهند اما آنچه برای ویزای دانشجویی کفایت می کند بیمه استاندارد است. این بیمه ویزیت پزشک ، دارو و هزینه های بیمارستان را طبق تعرفه بیمه پوشش می دهد. هزینه های مانند مراقبت های دوران بارداری، زایمان، دندانپزشکی، عینک، جراحی های زیبایی و...شامل بیمه استاندارد نیست.

قدر مسلم قیمت بیمه در شرکت های مختلف با هم متفاوت است:

 دانشجو مجرد سالی 500 تا 560 دلار استرالیا

دانشجو متاهل سالی 2900 تا 3900 دلار استرالیا

دانشجویی که همسر و فرزند دارد سالی 5200 تا 6300 دلار استرالیا

خوابگاه

هزینه خوابگاه های دانشگاه بین 270 تا 370 دلار استرلیا در هفته است و این بستگی به نوع خوابگاه و دانشگاه دارد.

 زندگی با خانواده استرالیایی یا homestay  بسته به اینکه با غذا باشد یا بدون غذا ازهفته ایی 250 تا 350 دلار استرالیاست.

 اجاره شخصی نیز بستگی به نوع ساختمان ، منطفه و شهر محل اقامت دارد به طور مثال یک آپارتمان یک خوابه از هفته ایی 250 تا 400 دلار استرالیاست. البته دانشجویان معمولا دو یا سه نفر با هم یک محل را اجاره می کنند تا هزینه اجاره بین آنها تقسیم شود.

هزینه خوراک

به طور متوسط هزینه خوراک بین 100 تا 150 دلار استرالیاست.

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه وسیله نقلیه

وضعیت وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و قطار درون شهری در استرالیا بسیار خوب و هزینه آن نیز مقرون به صرفه است. بسته به مسافت جا به جایی بین یک تا سه دلار هزینه دارد. البته دانشجویان می توانند از کارتهای مخصوص با تخفیف ویژه دانشجویی استفاده کنند.

هزینه تحصیل در استرالیا

تلفن واینترنت

دانشجویان اغلب برای مطالعه و امور درسی خود از اینترنت دانشگاه استفاده می کنند و برای گوشی همراه نیز معمولا از سیم کارت های Prepaid استفاده می شود.

 این سیم کارتها به صورت شارژی است و شرکتهای مختلف مثل Lebara, Vodafone, Optus, Hello mobile, TPG پلان های متنوع با قیمتهای متفاوت ارائه می دهند. برای مثال پلنی با تعداد نا محدود تماس تلفن و پیامک داخل کشوری همراه با 5 گیگ اینترنت ماهانه حدود 30 دلار استرالیا در ماه می باشد.

گازوبرق

درصورتی که محل اقامت تان اجاره شخصی باشد هزینه گاز و برق مصرفی نیز با شماست که تقریبا ماهی 150 دلار استرالیا می شود.

ورزش وتفریحات

برخی امکانات ورزشی – تفریحی در دانشگاه ها برای دانشجویان به صورت رایگان یا با هزینه بسیار اندک وجود دارد مانند سالن های ورزشی، استخر و...

هزینه بلیت سینما حدود 18 تا 20 دلاراست.

هزینه رستوران بسته به نوع آن متفاوت است:

 غذاهای فست فود از 3 تا 15 دلار است. به دلیل چند فرهنگی بودن استرالیا شما به راحتی می توانید غذاهای متنوع با قیمتهای مناسب از 5 تا 15 دلار در رستوران های معمولی پیدا کنید.

هزینه رستوران های خوب نیز نفری 30 تا 50 دلار و رستورانهای ممتاز تا نفری 100 دلار است.

هزینه تحصیل در استرالیا

حداقل هزینه زندگی در استرالیا

حداقل هزینه زندگی طبق محاسبات اداره مهاجرت استرالیا برای تایید حمایت مالی جهت صدور ویزای دانشجویی به شرح زیر است :

دانشجو : 20 هزار دلار هزینه زندگی دراسترالیا برای یک سال

همسردانشجو : 7 هزار دلار هزینه زندگی دراسترالیا برای یک سال

فرزند دانشجو : 4 هزار دلار هزینه زندگی دراسترالیا برای یک سال

با وجود اینکه استرالیا یکی از بالاترین استانداردهای سطح زندگی را دارد ، زندگی در استرالیا هنوز به صرفه است و برای دانشجویان بین المللی معمولا حدود 300 دلار در هفته می شود که بسته به نحوه زندگی و محل زندگی این مبلغ کمی متفاوت است.

اجازه کار با ویزای دانشجویی استرالیا به مدت 20 ساعت در هفته در طول مدت تحصیل این امکان را به دانشجویان می دهد که بتوانند مقداری از هزینه ها را پوشش دهند.

البته ناگفته نماند که وجود بورس های مختلف تحصیلی در مقاطع کارشناسی ، ارشد ، ارشد تحقیقاتی و دکتری نیز کمک بسیار خوبی به دانشجویان ممتاز است.

هزینه تحصیل در استرالیا

مقایسه هزینه تحصیل در استرالیا با آمریکا ، کانادا و نیوزیلند

هزینه تحصیل در استرالیا و نیوزلند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حدودا یکسان می باشد اما هزینه تحصیل در مقطع دکتری در نیوزیلند خیلی پایین تر و حدود سالانه 5000 دلار نیوزلند است . در واقع دولت نیوزیلند به نوعی بورس تحصیلی برای این مقطع قائل شده است.

هزینه تحصیل در کانادا نیزدر مقایسه باهزینه تحصیل در استرالیا و آمریکا کمی پایین تر است.

مقایسه هزینه تحصیل در استرالیا با کشور آمریکا کمی مشکل است زیرا هزینه ها در امریکا با تنوع زیاد در سبک زندگی ، محدوده و بافت شهری ایالت های مختلفش بسیار متفاوت است.

در مجموع تحصیل در استرالیا با توجه به کیفیت زندگی و استانداردهای آموزشی بالای دانشگاه های آن هزینه معقولی دارد و همین امر باعث می شود دانشجویان بسیاری استرالیا را مقصد خود قرار دهند.

جهت اطلاعات بیشتر با ارسال فرم ارزیابی از مشاوره رایگان گروه راد بهره مند شوید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات (3)

 • مهمان - عسل رضایی

  سلام , مطالب مفید بود , فقط 1 سوال اینکه دانشگاه های نیوزلند با وجود اینکه هزینه هاش برای بورس خیلی پایین هست امکان بورس وجود داره؟؟

 • مهمان - حسن

  بسیار عالی،رشته تحصیلی من فوق تربیت بدنی و علوم ورزشی است و در حال حاضر با سابقه ۲۹ سال تدریس ،علاقمند به تحصیل مقطع دکتری مدیریت و برنامه ریزی در استرالیا هستم،لطفا راهنمایی کنید

 • با توجه به این که سابقه کاری شما29 سال است این سوال پیش می آید که سن شما چه قدر است و زمان فارغ التحصیلی ارشد شما چه سالی بوده است بعد از آن میتوانیم درباره پذیرش دکتری وهزینه در استرالیا به شما توضیح دهیم .اگر مایل هستید با پر کردن فرم ارزیابی میتوانید از مشاوره رایگان موسسه بهره مند شوید .

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی