ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888

تحصیل در استرالیا

استرالیا یکی از پرطرفدارترین کشورها برای علاقه مندان تحصیل در خارج است و افزایش چشمگیر سالانه تعداد دانشجویان بین المللی در گزارشات متفاوت خبری دال بر این موضوع است. طبق آخرین اخبار آماری سالانه بیش از 500 هزار دانشجو بین الملی از دویست کشور جهان تحصیل در استرالیا را انتخاب می کنند. این کشور با سرعت زیادی به یکی از محبوب ترین مقصدها برای دانشجویان تبدیل شده است و در حال حاضر از نظر تعداد دانشجویان بین المللی بعد از آمریکا و انگلیس مقام سوم را به خود اختصاص داده است.
دلایل متفاوتی وجود دارد که این کشور را به یکی از قطبهای جذب دانشجویان تبدیل کرده است. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • هشت دانشگاه استرالیا در میان 100 دانشگاه اول دنیا قراردارند: دانشگاه ملبورن ، دانشگاه ملی استرالیا  ، دانشگاه سیدنی ، دانشگاه نیوسات ولز ، دانشگاه موناش ، دانشگاه کوئیزلند ، دانشگاه استرالیا غربی ، دانشگاه آدلاید
 • ارائه طیف وسیعی از رشته ها در دانشگاه ها و مراکز آموزشی، انتخاب رشته را برای دانشجویان راحت تر می کند. اغلب رشته ها با هزینه های متفاوت و در مقاطع گوناگون از کاردانی تا دکترا در دانشگاه های مختلف این کشور وجود دارد و بسته به صلاحیت تحصیلی، شرایط مالی و علاقه دانشجو به دانشگاه و شهر مورد نظر می توان بهترین انتخاب را داشت.
 • اختصاص بیش از دویست میلیون بودجه برای بورسیه های تحصیلی توسط دولت استرالیا یکی از فرصت های ممتاز برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در استرالیا خصوصا در بخش تحقیقاتی است. درواقع استرالیا جزو ده کشور اولی است که بیشترین بودجه را برای آموزش عالی و پژوهشهای علمی تخصیص می دهد.
 • دانشگاه های استرالیا بیش از 15 نفر برنده جایزه نوبل و صدها برنده جوایز علمی و هنری به دنیا معرفی کرده اند و این بارزترین دلیل بر کیفیت بالای آموزشی و تحقیقاتی این دانشگاه هاست.
 • اعتبار جهانی مدارک فارغ التحصیلان استرالیا، شانس جذب در بازار کار جهانی و سازمان های بین المللی را بالا می برد.
 • ویزای تحصیلی استرالیا با داشتن اجازه کار در حین تحصیل امتیازی است که هم از نظر مالی و هم از نظر کسب تجربه کاری، تحصیل در استرالیا را متمایز می کند و بسیاری از دانشجویان این مورد را یکی از دلایل انتخاب خود می دانند.
 • امکان اقامت بعد از تحصیل برای کسب تجربه کاری در استرالیا و به دست آوردن اقامت دائم یکی از فرصت های بی نظیر برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در استرالیاست. سالهاست که استرالیا برای جذب نیروهای متخصص انواع ویزاهای دائم مهارتی را ارائه می دهد و مسلما فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا امتیاز خاصی در این مورد خواهند داشت.
 • طبیعت زیبا، جامعه چند فرهنگی و وجود مردمانی خونگرم در این کشور یکی از دلایل جذب دانشجویان است. استرالیایی ها افرادی غیررسمی و بدون تشریفات هستند و سازگاری با فرهنگ آنان بسیار ساده است.
 • احترام به فرهنگ و مذاهب افراد یکی از ویژگی های مردم این کشور است به طوری که حتی در سیستم های آموزشی به نیازهای دانشجویان و تطبیق آنان با شرایط محیط جدیدشان اهمیت داده می شود. انجمن ها و گروه های حمایت کننده متفاوتی در مورد وجود دارد که دانشجویان را یاری می کنند.
 • طبق گزارش واحد اطلاعات اکونومیست سه شهر استرالیا در ده شهر برتر دنیا قراردارند: ملبورن که چند سال متمادی اولین شهر دنیا شده است، آدلاید و پرت
 • کشوری با جمعیت کم، امنیت اجتماعی بالا، ثبات اقتصادی، درصد پایین بیکاری، سطح بهداشت و کیفیت زندگی استاندارد باعث شده این آن از جزو بهترین کشورهای دنیا قراردهد.
 • طبق گزارش سلامت نیوز وضعیت اجتماع و میزان بالای رضایت مندی از زندگی در استرالیا از عوامل اطلاق عنوان خوشبخت ترین ملت به مردم این کشور است.

تحصیل در استرالیا نیاز به تحقیق و جمع آوری اطلاعات لازم در مورد دانشگاه های این کشور، شرایط پذیرش، شرایط اخذ بورسیه های متفاوت، مدارک مورد نیاز و عوامل موثر در اخذ ویزا دارد. اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید توصیه می شود از مشاوره مشاوران با تجربه گروه راد بهره مند شوید تا با آسودگی خاطر بدون هیچ دغدغه فکری بهترین انتخاب را داشته باشید.
متقاضیان تحصیل در استرالیا با گرفتن مشاوره از موسسه در خواهند یافت که آیا شرایط لازم برای ادامه تحصیل در استرالیا را دارند یا خیر؟ سپس با توجه به زمان آغاز سال تحصیلی استرالیا برنامه ادامه تحصیل در استرالیا را با زمان بندی مناسب شروع کنند.

از آنجایی که ادامه تحصیل در استرالیا نیاز به اطلاعات مختلفی دارد و آگاهی از اطلاعات به تصمیم گیری شما کمک می کند سعی شده است تا حد امکان مطالب لازم در این وب سایت جهت ادامه تحصیل در استرالیا آورده شود.
امید است با مطالعه این مطالب کمک موثری جهت موفقیت شما در تحصیل در استرالیا داشته باشیم و شما با آگاهی از شرایط تحصیل در استرالیا همچنین هزینه های تحصیل در استرالیا بهترین انتخاب را نمایید.
در صورت علاقه به تحصیل در استرالیا فرم ارزیابی را پرکنید تا مشاوران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قراردهند.