ورود ثبت نام

ورود

تلفن: 3100 8888

تحصیلات تحقیقاتی و دکترا PhD

تحصیلات تحقیقاتی و دکترا PhD به صورت تحقیقاتی انجام می گیرد و و احد درسی ندارد مگر دروسی چون واحد تحقیقات . بعضی از دانشگاه ها مانند دانشگاه ECU در استرالیا PhD را به صورت  کلاسی و تحقیقاتی ارائه می دهند.

در این دوره دانشجویان در مراکز تحقیقات دانشکده یا بیمارستان یا آزمایشگاه نسبت به زمینه علمی به تحقیقات ادامه می دهند. مدت این دوره ۳ تا ۴ سال می باشد. شهریه دانشگاه در استرالیا از ۱۷۰۰۰$ و نیوزلند از ۵۰۰۰$ سالیانه می باشد.

MPhil

دوره دیگر از نوع تحقیقاتی ارشد تحقیقاتی می باشد که به لاتین MPhil گفته میشود. این دوره به عنوان دوره مستقل تحقیقاتی محسوب می شود و مدرک آن از ارزش بالایی برخوردار است .البته این دوره بیشتر به عنوان پیش دکترا شناخته شده است و دانشجویانی که شرایط علمی یا تحقیقاتی ورود مستقیم به دوره دکترا را ندارند از ارشد تحقیقاتی به عنوان پیش نیاز استفاده می کنند.

مدت این دوره یکسال و نیم تا دو سال می باشد و دانشجویان می توانند مستقیم پس از یکسال وارد دوره دکترا شوند. شهریه هرسال از ۱۷۰۰۰$ می باشد.

MR

Master by Research  نیز به معنای ارشد تحقیقاتی می باشد. از یک نگاه MR با MPhil تفاوت ندارد و به طور کلی در تحقیقاتی بودن، یک تا دو ساله برگزار شدن دوره ، پیش نیاز ورود به دکترا بودن ، دارا بودن مدرک مستقل و شهریه با MPhil مشترک می باشد. در برخی از دانشگاهها کاملآ کاربرد MPhil را دارد. یکی از تفاوت ها دارا بودن دوره یکساله برای MR است که برای ورورد به  دکترا باید درخواست مجزا نمود.

PGDR/GCR

دوره Post Graduate Diploma or Graduate Certificate in Research دوره های دیگر تحقیقاتی می باشند که نه تنها به عنوان دوره پیش آمادگی دکترا محسوب می گردند بلکه استفاده های دیگر نیز دارند که از جمله می توان به پروژه محل کار، تغییر رشته در دکترا ، سابقه کار بالا اما نا آشنایی با تحقیقات با هدف ورود به دکترا اشاره کرد.

شهریه این دوره ها از ۲۰% تا ۳۰% از دوره های دیگر ارزانتر می باشد . مدت آن از شش ماه تا یکسال می باشد.

بورسیه دکترا

رقابت برای بورس شدید می باشد نفرات بیشماری با رزومه های بسیار قوی هر سال به دانشگاه های استرالیا درخواست بورس می دهند اما فقط تعدادی از آنها موفق به دریافت بورس می شوند. هر چند دانشجویان دکترا با هزینه شخصی اجازه کار تمام وقت خواهند داشت که قادر خواهند بود قسمتی یا کل هزینه های تحصیلی را جبران نمایند یا در پایان مقطع دکترا با دریافت سه تا چهار سال ویزای کار قادر خواهند بود تمام هزینه ها را جبران نمایند و این تنها  بخشی از امتیازات تحصیل دکترا در استرالیا  حتی با هزینه شخصی می باشد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات (5)

 • مهمان - همت سلامی

  با سلام
  آیا شما برای پست داک هم اقدام می نمائید.
  با تشکر

 • با سلام

  متاسفانه خیر موسسه از مقطع کارشناسی تا دکتری را برای دانشجویان اقدام مینماید

 • مهمان - پارسا

  با سلام واحترام، احتراما به استحضار می رساند اینجانب دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه شیراز با معدل 85/ 14 و کارشناسی ارشد حقوق تجاری اقتصادی بین المللی از دانشگاه تهران با معدل 64/ 17 متولد 1358 هستم. مقاله داخلی و خارجی هم ندارم. زبان هم مدرک ایلس یا تافل ندارم. ولی زبانم در حد محاوره - نوشتن ایمیل یا نامه معمولی خوب است. می خواستم ببینم ایا امکان اخذ بورس کامل برای مقطع دکترا ترجیحا در رشته حقوق تجارت بین الملل یا حقوق بانکی و مالی را در کشورهای حوزه فعالیت شما دارم یا خیر؟ اگر این امکان وجود دارد لطفا مبلغ بورس و مدت زمان بورس را به همراه هزینه ای که موسسه شما برای اخذ بورس کامل برایم انجام میدهد بفرمائید. در پایان خاطر نشان می کنم که اینجانب به جهت وضعیت اقتصادی پایین بورس های غیرکامل یا کوتاه مدت برایم مناسب نیست. پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگرام.

 • با سلام
  با توجه به این که اخذ بورس از دانشگاه های استرالیا و کانادا کاملا رقابتی است داشتن مقاله و نمره زبان امری الزامی است،در مورد نوع بورسیه ها نیز سوال کرده بودید که میتوانید به صفحات دانشگاه های استرالیا و کانادا در سایت ما مراجعه کرده و اطلاعات خود را در مورد انواع بورس ها به دست آورید

 • مهمان - امین

  سلام
  فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم با معدل ۱۷.۱۱ و ۳۳ سال سن. دو مقاله دارم و ده سال سابقه مرتبط کاری. متقاضی دکتری در استرالیا(ملبورن) هستم.ایلتس اعتبار تمام شده.
  امکان بورس یا تحصیل رایگاان دارم.
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

جدید ترین اخبار

برای مشاهده ی فرم مشاوره تحصیلی برای تحصیل در استرالیا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فرم مشاوره تحصیلی