لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

مراحل اقدام برای اعزام دانشجو به آمریکا

مراحل اعزام دانشجو به آمریکا

مراحل اعزام دانشجو به آمریکا: اعزام دانشجو به آمریکا امروزه به یکی از مهم ترین اهداف برای دانشجویان مختلف در سراسر دنیا تبدیل شده و بسیاری از جوانان در سراسر ایران نیز علاقه دارند تا در بهترین کشور دنیا از نظر تحصیلی، مدرک دانشگاهی خود را بگیرند. برای تحصیل در آمریکا شما باید ویزای تحصیلی بگیرید و به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل در آمریکا، به این کشور اعزام شوید.

اما اعزام دانشجو به آمریکا مراحل و شرایط خاصی دارد. شما بهتر است که همه این مراحل را بشناسید تا بتوانید بدون مشکل اضافی برای اعزام به آمریکا اقدام کنید. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را کمی بیشتر با تمامی مراحل مختلف اعزام دانشجو به آمریکا آشنا کنیم.

 

1: انتخاب مکان و دانشگاه مورد نظر

انتخاب شهر و دانشگاه مورد نظر شما برای تحصیل اولین و یکی از مهم ترین کار هایی است که شما باید پیش از هر کاری آن را انجام دهید. شما باید بر اساس علایق خود، میزان هزینه ای که باید بکنید و شرایطی که می توانید در آن زندگی کنید مثل آب و هوا و غیره شهر مورد نظر و دانشگاه خودتان را انتخاب کنید.

از دیگر نکات مهمی که باید در زمان انتخاب دانشگاه به آن دقت داشته باشید این است که آیا دانشگاهی که می خواهید انتخاب کنید رشته شما را به خوبی ارائه میدهد و در رشته مورد علاقه شما قوی است یا نه؟ دلیل اهمیت انتخاب دانشگاه و شهر هم این است که شما باید پس از تکمیل کردن مدارک خود برای دانشگاهتان درخواست ارسال کنید و پذیرفته شوید تا بتوانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. اگر علاقه دارید بدانید در هر ایالت چه دانشگاه هایی وجود دارد و دانشگاه های بزرگ و معروف در کدام ایالات هستند، می توانید به مقاله «فهرست دانشگاه های آمریکا» مراجعه کنید.

 

2: انتخاب رشته

انتخاب رشته نیز یکی از مهم ترین کار هایی است که شما باید انجام دهید. شما باید پس از انتخاب شهر و دانشگاه مورد نظر خودتان، در میان رشته هایی که دانشگاه ارائه میدهد رشته مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید تا بتوانید در دانشگاه مورد نظرتان رشته خود را دنبال کنید و پس از کسب مدرک تحصیلی معتبر خود به دنبال کاری که دوست دارید بروید.

اپلای برای دانشگاه مورد نظر
اپلای برای دانشگاه مورد نظر

3: اپلای کردن به دانشگاه

اپلای به دانشگاه مورد نظر مرحله سوم اعزام شدن شما به آمریکا می باشد که مرحله مهمی است. شما باید در این مرحله درخواست خود را به همراه یک انگیزه نامه و ریز نمرات خود به صورت ترجمه شده برای دانشگاه مورد نظرتان بفرستید و صبر کنید که جواب آنها به دست شما برسد.

شما در این حین می توانید برای جمع آوری مدارک خود برای ویزای تحصیلی اقدام کنید و مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آمریکا را جمع کنید. در صورت پذیرفته شدن شما باقی مراحل را ادامه می دهید و در غیر این صورت می توانید برای یک دانشگاه دیگر نیز اپلای کنید. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله های «بهترین دانشگاه های آمریکا» نیز مراجعه کنید.

 

4: جمع آوری هزینه های تحصیل در آمریکا

هزینه های تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین نکاتی است که شما باید در زمان اقدام برای اعزام به آن توجه داشته باشید. یکی از مدارک مهمی که باید برای ویزای تحصیلی آماده کنید، مدارک مربوط به تمکن مالی شماست که نشان می دهد که شما میتوانید هزینه سالانه تحصیل در آمریکا را بپردازید. بنابراین شما باید تمامی اقدامات لازم برای هزینه های تحصیل خودتان را نیز انجام دهید.

 

5: اخذ ویزای تحصیلی خود

ویزای تحصیلی آمریکا مهم ترین مرحله شما برای اعزام دانشجو به آمریکا می باشد که شما باید آن را اخذ کنید. برای کسب ویزای تحصیلی شما باید مدارک مورد نیاز آن را جمع آوری کنید و برای مصاحبه در سفارت آمریکا در یکی از کشور های همسایه مثل ترکیه وقت بگیرید و به مصاحبه بروید تا بتوانید با ارائه مدارک و مصاحبه خود، موفق به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شوید. شما می توانید برای اطلاع از مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی و چگونگی مصاحبه به مقاله «ویزای تحصیلی آمریکا» مراجعه کنید.

انتخاب محل سکونت
انتخاب محل سکونت

6: انتخاب محل سکونت خود در آمریکا

شما میتوانید با روش های مختلفی در آمریکا و برای تحصیل خود ساکن شوید. میتوانید خانه اجاره کنید، در خوابگاه ها و سالن های اقامتی بخوابید، در هاستل ها ساکن شوید یا حتی با خانواده های مختلف زندگی کنید. شما باید پیش از رفتن به آمریکا نوع اسکان خود را نیز انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر در این باره نیز می توانید به مقاله «انواع اسکان دانشجویی در آمریکا» سری بزنید!

 

7: تحصیل در آمریکا و پس از آن

پس از هماهنگی های لازم و انجام تمامی مراحل قبل شما باید به آمریکا سفر کنید و تحصیل خود در رشته مورد علاقه تان و دانشگاه انتخابی خودتان را شروع کنید. تنها کاری که در این زمان لازم است انجام دهید، خواندن درس های خود به بهترین شکل ممکن، اطلاع از قوانین مختلف و رعایت آنها و کسب مدرک تحصیلی شماست. پس از اتمام تحصیل در آمریکا نیز شما می توانید به سراغ ویزای کار بروید، اقامت بگیرید، به کشور های دیگر سفر کنید یا به ایران برگردید.

 

موسسه راد؛ کمکی عالی برای اعزام شما به آمریکا

شما می توانید با کمک گرفتن از موسسات مجاز اعزام دانشجو مراحل بالا را خیلی راحت تر بگذرانید. موسسه های مختلف به شما کمک می کنند تا بدانید چه مدارکی را باید جمع کنید، در بخش های مختلف شما را راهنمایی می کنند و با تمامی قوانین و تبصره های مختلف شما را آشنا می کنند.

موسسه راهیان آبی دانش، یک موسسه اعزام دانشجو به کشور های استرالیا، آمریکا و نیوزیلند می باشد که مجوز رسمی وزارت علوم کشور را نیز دارا می باشد. شما می توانید برای سفر تحصیلی به آمریکا به موسسه راد مراجعه کنید تا مشاورین موسسه به شما در رسیدن به هدفتان کمک کنند تا بتوانید راحت تر مراحل بالا را انجام دهید.

 

در این مقاله تلاش داشتیم تا شما را کمی بیشتر با مراحل مختلف اقدام برای اعزام دانشجو به آمریکا به عنوان یک دانشجوی بین المللی آشنا کنیم تا بتوانید زمانی که برای تحصیل در آمریکا اقدام می کنید، مراحل این کار را به خوبی بشناسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *